Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik halál utáni élet?

Létezik halál utáni élet?

Figyelt kérdés
a realista felem azt súgja, hogy az ember egy teremtmény, ha meghal vége. azonban az a felem, ami hisz a természetfeletti lényekben, szellemekben csak szimplán kíváncsi mi lesz a halál után, é hisz benne hogy van ott valami. szóval van halál utáni élet?bizonyíték nem ártana, a válaszolóktól:) (jah, és normális válaszokat várok kösz)
2011. máj. 29. 19:20
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
89%
nem, egy jó hosszú pihi következik, bár ne legyen igazam :-)
2011. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%

és a józan feled mit súg? :P


tudod, ha a józan énedet használod, akkor könnyen kiderítheted az igazságot...mert igazából az, hogy magadat egy fizikai testnek, vagy abba bezárt léleknek tartod, ami ugye elvész halálkor, könnyen meglehet, hogy csak hamis tévképzet, főleg úgy, hogy ha abból indulsz el amit tudsz...amit pedig tudsz bármiféle filozófiai elemzés során az az, hogy vagy te, mint "én", és van neked a közvetlenül megjelenő gondolatsor egy bizonyos világról...kétfelé mehet a következtetés...vagy feltételezel egy világot mindezen és tudatodon kívül, ami megjelenít téged, mint tudatot/elmét, és leadja a jelet neked magáról, vagy feltételezhetsz az "én" ből egy Egyetemes Én-t, egy Univerzális Elmét, ami belülről vetíti ki neked a világérzetet, amire minden fel van fűzve, ami teret enged bárminek ami megjelenik, ami él...az első esetben magadat a testnek hiszed, azt gondolván elmúlsz a fizikai test pusztulásánál, de tarthatod magadat az elmének is, ami végső soron minőségében egy avval a bizonyos Elmével...így léted valójában örök, csupán a megélt jelenetek változnak...ha pedig ezeken elmélyedsz láthatod, hogy mindent csak hiszel, gondolsz...ami mit bizonyít? persze hogy azt, hogy az elme elsődleges a tapasztalat(anyag) szemben, vagyis te az elme vagy, mintsem a test...ebből kiindulva pedig arra is fény derülhet, hogy van élet számodra a halál után...ahogyan napközben is visszazuhan a tudatod, először egy álmot megélve, ami szintén mentális, és ott sincs kívüled semmiféle világ, csak anyag, így téridő érzet, végül egy mély alvás nevű állapotba kerülsz, ahol még ez utóbbiak sincsenek jelen, és számodra össz-visz egyetlen pillanat az egész...Halál után is valahogy így néz ki, mivel az élet alatt megélt események leterhelik a tudatodat, mivel nincsen a megfelelő szellemi szinten hogy azokat elbírja örökre, és ez a testedre is kihat, így felmondja a szolgálatot az, vagyis tapasztalod a halál nevű váltópontot az élet meg nem szűnő folyásán..azt gondolom tudod, hogy ha egyáltalán nem alszol, annyira megterhelődik az elméd, hogy a tested rövid időn belül használhatatlanná válik és meghalsz...hát ezért...persze ahogyan naponta megtörténik, ugye a mély alvásból kizökkensz és ébredsz, ez halál után is fellelhető, vagyis megszületsz ismét egy bizonyos okból, ami a kiírt kérdéshez nem tartozik, így arról nem beszélek. :)


ui.: itt kiderítheted, hogy ez is lehet realista, és egyben az is, ami a természetfeletti dolgokban hisz,,de igazából nincs is természetfeletti, csak inkább anyagfeletti...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
40%
IGEN
2011. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
38%
hiszek a reinkarnációban és abban, hogy előző életünkben elkövetett hibáinkért a mostani életünkben lakolunk meg, vagy ha jót tettünk el nyerjük a "nyereményt"
2011. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
51%
Nézzük csak meg Michael Jackson példáját. Ő már meghalt, én meg élek. Igen, valószínűleg létezik élet a halál után!
2011. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
És az életutáni halál létezik-e?
2011. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, kedves Kérdező, de szerinted ha erre a legnagyobb kutatók sem tudják a választ, akkor kötve hiszem, hogy valamelyik GyK -s tudná. Amúgy én is nagyon kíváncsi vagyok, de azt meg már mégsem várhatom, hogy meghaljak!És nekem is pont így van mint neked, hogy az egyik felem ezt mondja, a másik meg azt. :)
2011. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Bizonyíték? 100 százalékos nincs, mert mindent végül is ki lehet magyarázni, de regresszív hipnózissal vissza lehet valakit vinni az előző életében. Pl. Dr. Michael Newton is ezt csinálta, írt is egypár könyvet ezzel kapcsolatban, amik magyarul is megjelentek.
2011. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
56%
Az élet örök. Egy végnélküli folyamat. Élet után halál, de csak a testnek. Egy darabig a test nélküli, valahányadik energia síkon van, aztán újra egy testben landol. Ebben is van vagy 80 évig, de lehet, hogy csak 40-ig, és aztán megint az anyag nélküli síkon, és aztán jön újra. És ez így megy egyre, amíg el nem éri az isteni tökéletességet.
2011. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Én már előző életemben sem hittem benne..... :-)
2011. júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!