Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok a buddhizmusról?

Mit gondoltok a buddhizmusról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 17:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Buddhizmos a legjobb. Ők legalább tényekkel is szolgálnak és igazságokkal stb stb. :)
2011. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

ma 13:30

Ilyet nem szabad mondani, hogy melyik a legjobb.

Én keresztény vagyok, ebben hiszek, de mégsem mondom, hogy "legjobb".

És miért érzed különbnek a buddhizmust a többi vallástól? Milyen tényekről beszélsz?

2011. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Nem mondtam hogy rossz... De ha tényleg olyan jó lenne akkor mért hagyta a világháborúkat? Az atombomba ledobások? Háborúk?"

Figyelj, azért nem Istent kell okolni, mert vannak rossz emberek. Isten nem tud beleavatkozni a földi életbe, így pl. nem tud egy katasztrófát megakadályozni.

Az életben te döntesz tetteidről, nem Isten. Ő legfeljebb útmutatást ad, segít.

2011. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Akkor mért nevezték el "Isten"-nek? Na mindegy, én nem ártom bele magam mások világ és vallás nézeteibe.
2011. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Nem mondanám vallásnak, se életfilozófiának.

De mindenképp a legszimpatikusabb a sok közül, ez rejti az "igazságot". Nem hiten alapul.

2011. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

De szerintem az igenis baj, hogy nem hiten alapul.

Az oké, hogy tényeken, de sok tény hit nélkül valahogy olyan nyers, hiányzik a misztikum, a meghittség.

2011. szept. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Két szóval hiányzik az az irracionális idiotizmus.
2011. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

ma 17:00 - a kersztények közül is vannak, akik elsősorban "tudják" és vannak akik"hiszik+ Istent.

Végső fokon ugyanoda irányul mindkét emberi irányultság: Istenhez.

nem különben a buddhizmus (rengeteg) irányzatában

nem hiányzik onnan a hit, meghittség-

amikor a (mahajana)buddhista a legszentebbnek tartott Szív-szútrát recitálja - kell a hit- vagy amikor a zen-buddhista azt mondja naponta: "fogadom, hogy minden érző lényt megmentek" - meghitt, szeretetteljes. HA nem hinne ennek megvalósíthatóságában: nem mondaná...

Az öt világvallás hit nélkül nem lett volna annyi ember legbensőbb világa, szívének kincse - ez Isten végtelen irgalmával nem hozható össze.

:))))

2011. szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Bírom hogy a keresztény személyek egy -az emberek által kitalált- fiktív isten javára róják fel mindazt a jót, ami történik velük, amit egy teljesen más, mások által összemocskolt nevű szerzemény tesz lehetővé. Astonishing.
2011. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

én meg azt bírom, hogy a kerszténységet mindig azok ugatják le, akinek nagyjából semmi ismeretük, saját tapasztalatuk nincs róla. Érdekes, hogy nem azok keresztényellenesek, akik olvastak Canterbury Szent Anzelmtól vagy Aquinói Szent Tamástól akár egy oldalt.

De legalább a gyönyörű művészetéből merítsenek,szerencsétlenek,

azután térjünk vissza a ragyogó buddhista metafizikához:

http://www.youtube.com/watch?v=ela-Z7HqqS8

2011. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!