Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok a buddhizmusról?

Mit gondoltok a buddhizmusról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 17:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

ma 17:18

Hogy jössz te ahhoz, már ne haragudj, hogy fiktívnek nevezd Istent?

El sem tudnám képzelni az életem hit nélkül. Had kérdezzek vissza: egyáltalán lehet élni nélküle? Ha nincs senki, akibe kapaszkodhatnál, akkor egyedül a hit marad, hogy kihúzd magad a gödörből.

Te ezt nevezheted fiktívnek, vagy akárminek, de Isten igenis létezik.

2011. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Jólvan akkor létezik ne erőszakold rá senkire. :)
2011. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Totya21

Ugyanúgy, ahogy te ki tudod nyitni a szád, vagy meg tudsz mozdulni.

2011. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Ha nincs senki, akibe kapaszkodhatnál, akkor egyedül a hit marad, hogy kihúzd magad a gödörből. "

Nem kapaszkodom más hitébe, a sajátomon segítségével állok meg a lábamon. Nem a hit mivolta a lényeg, hanem hogy legyen neked. Mert bármilyen is, ha benned van, meg fog tartani akárhova mész, akárhogyan is.

2011. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
A buddhizmust nem tartanám vallásnak, inkább életfelfogás. Nem létezik számukra istenség. Tiszteletben tartom mindenkidöntését, mindenki abban hisz amiben akar. Nem mondom hogy nem hiszek istenben de azt se hogy igen , de attól nem vagyok hitetlen. Magamban hiszek, hogy nagyon sokmindenre vagyunk képesek és sokmindent kibírunk. Nem szabad sanyargatni magunkat, de mohók se lehetünk. A jó és rossz dolgokról nem istenségek tehetnek hanem mi magunk emberek. Az emberek pusztitják el az egész földet a végtelen telhetetlenség és luxus miatt.
2015. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Isten fiktiv?

Ezen sirva rohogtem. Koszi.


De amugy meg ha ugy vesszuk, valoban az hiszen semmi bizonyitek nincs a letezesere. Az is, hogy jezust hosszuhaju sovany szalkas fickonak abrazoljak az is eleg fiktiv. Akkoriban igy nezhettek ki az emberek, de ennyi.


Nem mondom, hogy isten nem letezik mert nem tudom. De amugy, hogyan segit neked mikor godorben vagy? Erot ad? Nem lehet, hogy az az ero benned van amugy is? Csak nem tudod hasznalni?


A buddhizmus meg egy nagyon jo dolog szerintem. En alapvetoen a tudomanyokban hiszek es az eddigi ismerettekkel eleg kompatibilis a buddhizmus. Nincsenek fiktiv istenek :)

2015. febr. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!