Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Minden élő embernek van célja...

Minden élő embernek van célja az életben? Ha igen, akkor honnan lehet tudni, hogy jó úton jár? Vagy erről az útról le sem lehet térni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden élő ember egy cél felé tart, ez pedig a halál. Erről az útról letérni nem lehet, innen tudhatjuk, hogy jó úton járunk.
2011. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz, bár nem pont erre gondoltam :-)
2011. szept. 28. 09:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindig van választás, hogy hogyan induljunk el az életben. Csak van aki később jön rá, hogy az nem az az út ahol boldognak és kiegyensúlyozottnak érzi magát. De még nem jött rá arra, hogy változtatni nem olyan nehéz mint aminek gondolja, sőt nagyon is könnyű. Ezért sokszor annyi évet pazarol azon az úton, és csak később jön rá, hogy változtatni kéne valamit, hogy boldogabb legyen(akár pl költözés, vagy párkapcsolatbeli dolgok stb..).

Tehát ha úgy vesszük mindig jó úton jár az ember, de vannak olyan helyzetek az életben amikor lelép arról az útról és ha vissza is tér már sokkal tudatosabb lesz, arról, hogy mit hogyan csináljon az életben. Persze ehhez egyfajta nyitottság is kell.

Hogy van célja az embernek az életében? Bizonyosan van. Ezt én is szeretném tudni nekem mi a célom, mert még nem találtam meg.

Más dolog kijelölni egy utat, és megint más az úton végig menni. A cél fontos, de az út a leglényegesebb.

Hiszen út közben szerezzük a tapasztalatokat, és út közben keressük önmagunkat, ami teljessé avatjá azt, vagy úgy is mondhatjuk, hogy közelebb leszünk ahhoz, hogy megtudjuk nekünk mi a célunk az életben.

2011. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor összhangban vagy a környezeteddel, békességben vagy a világgal és a környezetedben levő emberekkel, amikor alapjaiban simán mennek a dolgaid, megvan benned a belső béke és harmónia = jó úton vagy.


Abban a percben, ahogy úgy érzed, hogy sorozatos akadályok, összezördülések stb. zavarják ezt az összhangot, akkor valahol, valami hibádzik.


Gondolj arra, hogy az univerzum úgy működik, mint egy hatalmas gépezet. Rengeteg fogaskerék egymáshoz kapcsolódva forog benne. Ennek a gépezet te is része vagy egy icike-picike fogaskerék formájában. Ha a gépezet nem működik, zavarok állnak be, azt jelenti, hogy te kezdtél el másként működni, mint kellene.

Tehát valahol, valamit nem úgy csinálsz, ahogy azt kellene a gépezetben. A gépezet nem fog a saját működésén változtatni, ahhoz hogy minden símán menjen, olyankor neked, nekünk magunknak kell változtatni a "működésünkön".

Tehát, ha minden rendben, akkor a saját utadon haladsz.

2011. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De mégis sok ember boldogtalan. Pl. nem szeretik a munkájukat. Akkor ők "rossz" úton járnak?
2011. szept. 28. 10:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Ősi kíniai tanítás:

"Tanuld meg megváltoztatni azt, amin változtatni tudsz. Tanuld meg elfogadni azt, amin változtatni nem tusz.

Tanuld meg a kettőt megkülönböztetni egymástól."


Okos és jó tanítás, a megvalósítása már nem olyan egyszerű.

2011. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Bibliából. Isten teremtette az embert, és meg is mondta, hogy hogy éljünk és miért.
2011. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet letérni.
2011. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 x) ***** válasza:
Sajnos vannak emberek akiknek semmi célja sincs az életben... illetve nem biztos hogy ez annyira "sajnos". Talán boldogabbak lennénk ha nem mindig arra gondolnánk hogy "úr isten hogy jutok be az egyetemre" meg hogy "hogy fogok így karriert csinálni?" Én elég sokszor gondolkozom rajta hogy milyen lenne csak járni az országot, vonaton potyán utazni és elfelejteni minden célt és ambíciót :) de azért jó ha minimum annyi célod van hogy "éljem túl ezt a napot"
2011. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Én is így gondolom..mindig is egy utazó akartam lenni..

2011. szept. 28. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!