Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után? Úgy értem amikor meghalunk nem látunk semmit nem érezzük az illatokat nem halljuk a zajokat ezt nem tudom elképzelni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 22:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

A halállal megszűnik a biológiai test és így a gondolkodás is lehetetlen. Ne dőlj be olyan hülyeségeknek,hogy a gondolkodó, önállóan működő frekvenciák, meg hasonló ,,szellemetestek" létezhetnek. Ez mind kamu, nem kell hozzá tudósnak lenni,hogy belássa bárki. Ettől még az élet természetesen nem szűnik meg, a földön eddig is volt élet, legfeljebb emberek és gondolkodó , alkotó lények nem voltak és talán nem is lesznek mindig.Nincs olyan,hogy a lelked tovább él, meg, hogy reinkarnálódsz vagy valami hasonló. Felejtsd el.

Az a buták érvelése és reménye.

2012. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
9%

Gondolom más dimenzióba megy a lelked.

De, hogy az milyen, azt nem tudom.

Abban nem hiszek, hogy a halottak lelkei itt lófrálnak köztünk, se abban, hogy borogatják az asztalt, meg a poharakat, stb...

Gondolom nem érzel illatokat, meg ilyesmi, elvégre már halott vagy, vagy máshogy érzékelsz dolgokat, de nem tudom, hogy hogy.

2012. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Esztermária válasza:
29%
Én úgy képzelem, hogy a lelkünk tovább él, de az csak lélek, se keze, se lába se fájdalma, se agya de VAN, "érez", "lát", "hall", "eljut A-ból B-be". 15 éve öngyilkossági kisérletem volt. A dózist jól számítottam ki, csak az elkezelt ám fel nem ismert bélrendszeri hibám miatt nem emésztettem jól, ami az egész életemet megkeserítette. Felébredve viszont arra jutottam, hogy nyomorékságom és testi gondjaim ugyan megszünhettek volna, de valamit nem tudtam volna elpustitani, mert nem az enyém és ez az isteni lelkem. Lehet, hogy aki nem hiszi, hogy van, az tényleg eltűnik egyszer és mindenkorra a haláláva, nem tudom. Én csak egy vagyok a milliárdból!
2012. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
ha meghalunk megszűnünk létezni,nem érzünk semmit se utána. mit nem lehet ezen felfogni?
2012. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
17%
A halál egy nagyon durva és igaz dolog! Kell foglalkozni ezzel a kérdéssel, mert a halál nem ismer kegyelmet! A halálfélelemnél nagyobb félelem nem is létezik!
2012. aug. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A reinkarnáció megértéséhez tudni kell, hogy az, amit "test"-nek nevezünk, nem csupán a biológiai részekből áll (még az is eléggé összetett rendszer, a sejtektől a szerveken át a teljes szervezetig), hanem egy un. "finom" szintű testből is. Ez utóbbi tartalmazza a test működéséhez, formájához szükséges összes információt. Jó példa erre egy számítógép működése, amit a felhasználó a képernyőn keresztül érzékel. Itt most nem részletezem, de ha valaki jól ért a szgépekhez (rendszer szinten), akkor neki könnyen el lehet magyarázni a finom testünk működését is. Tehát 3 egység létezik: Az élőlény, a finom test és a biológiai test. A lélekvándorlás során a biológiai testet cseréljük le, mint amikor egy új laptopot veszel a régi helyett. Csak ebben az esetben az operációs rendszert neked kell belevinned (A karma alapján, azaz a korábbi testben átéltek, döntések eredményeként jobb vagy rosszabb operációs rendszert kaphatsz "Isten"-től.)

Mindez addig tart, amíg a test felhasználásával be nem bizonyítod, hogy már alkalmas vagy a lelki világban élni, hogy nyugodtan befogadhatnak, már nem fogsz ott zavart kelteni a "hülyeségeiddel", az olyan önző vágyakkal, ami miatt nem törődsz másokkal, nem működsz együtt, nem vagy kedves, stb. Mivel a legtöbben már nagyon régen itt élünk, cseréljük az egyik testet a másikra, nem könnyű kilépni ebből a szemléletből. Nem könnyű a testet csak mint eszközt látni, és egyedül a "lelkiekre" fókuszálni. Ezért sokféle vallás, folyamat egy-egy részlettel foglalkozik (erőszakmentesség, Isten szeretete, karitatív tettek, stb., és ha már sok területen jól teljesítesz, egy életben összerakod ezeket, és végleg kijavítod a korábbi jellemhibáidat. Ez az életed lesz az utolsó a "biológiai" világban. Ha itt lejár a test beprogramozott ideje, már nem kell újat elfogadnod, mehetsz vissza, "felébredsz", azaz meglátod "önmagad", azt a lelki formát és tulajdonság-rendszert, aki TE vagy (örökké, csak most "alszol). Ez a végső felszabadulás, ettől kezdve vagy tudatos az öröklétről. Sok sikert hozzá.

(Forrás: Védák, Bhagavad-gíta, Puránák, Upanisadok)

2012. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy legmélyebb azonosságunk szerint örökkévalóság vagyunk


egy halhatatlan, áramló tudattenger


egy fényóceán


mi marhák, ostobaságunkban egyre lejjebb fokozzuk magunkat és végül már csak az intellektus kettős kenyerét esszük


ez filozófia, elvi szinten (lényegünket tekintve) valszeg halhatatlanság vagyunk

2012. aug. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
"Ha majd meghalunk a testünkből fű növekszik, az antilop pedig füvet legel. Látod fiam, így válik teljessé az élet végtelen körforgása" ;)
2012. aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

Ezt igazából senki sem tudja,hiába állítják itt egyesek 100%os meggyőződéssel hogy nincs semmi,ő sem tudhatja biztosan

Nekem meggyőződésem hogy a halállal nem ér véget minden...

Egyszerű,mindennapi dolgok amikor néha megérzed hogy össze fogsz futni valami ismerőssel az utcán,megérzed hogy nemsokára csörögni fog a telefon,érzed ha egy szerettednek szüksége van rád,vagy megálmodsz részleteket a jövődből...

Szerintem már mindenkivel sokszor történt ilyen de ezek elvileg nem lennének lehetségesek a tudomány mai állása szerint...ezek bizonyítják hogy több vagyunk mint egy kálcium,szén,kén,stb.. massza amire mostanában divat lefokozni az embert

2012. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Katakatakata válasza:
Éreztél bármit is mielőtt megszülettél? Nem láttál/halottál/éreztél semmit, na pont ugyanígy fogod magad érezni a halálod után... ;)
2012. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!