Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok a reinkarnációró...

Mit gondoltok a reinkarnációról? Mindenkivel megtörténik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 01:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
65%

10es

kétszer álltam neki hogy megírjam de mind két variáció túl hosszúra sikeredett volna.

2300 éve kb már olyan tényeket állítottak az akkori bölcsek a világról amit utána 1500 éven keresztül tagadtak, és volt amire csak a 19ik században került fény.

200 éve még azt mondták, hogy a világ 5000 éve létezik és kontinuitív.

a vallások még ha el is veszítették a hitelüket fennmaradtak, miként a tudomány az ő dogmájukat bizonyíthatóan megcáfolta, és mivel a túlzott valóság az emberi értelemnek túl fájdalmas még mindig hisz olyanban ami lehet, hogy nincs,de jó lenne ha lenne.

ha én meghalok, a tudatom meg szűnik létezni, az organikus maradványaim pedig talán a növényekben állatokban tovább élnek beágyazódnak, stb, stb.

te meg hihetsz nyugodtan abban, hogy a lelked -ami igazából a pszichéd és bár elég bonyolult módon de tudományosan megmagyarázható és amit a régi filozófusok akik a koruk tudósai voltak megírtak a biológiában és pszichológiában fel is használták-tovább él és újjá születik, amiben az a vicces hogy 65 év alatt 5 milliárddal több ember él a földön, szóval a 1945ös évek ben a még csak 2 milliárd 7 milliárdra szaporodott, és mos akkor vajon ennyi plusz lélek volt még raktáron vagy újak születtek?:O bizonyára erre is meg van a válasz aminek az elismerése persze hitet igényel. az a lényeg végső soron, hogy az ember szeretnem több értelmet látni abban, hogy születik és meg hal.

ezt már elküldöm mert késő is van, meg 4szerre azt írnám, hogy ahogy gondolod, idézni nem szeretek, de ez tetszik és biztos felismered


"mondottam ember: küzdj, és bízva bízzál!"

2012. aug. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
69%

A tudósok azt mondják, az élet a kémiai elemek kombinációjából áll. Halálunkkor is ugyanazok a kémiai elemek építik fel a testet. Mégis akkor mitől lesz élettelen a test?

Dr. Ian Stevenson a gyermekek előző életükre történő spontán visszaemlékezéseiket kutatta és több mint 2600 esetet gyűjtött össze.


11-nek

"a vallások még ha el is veszítették a hitelüket fennmaradtak, miként a tudomány az ő dogmájukat bizonyíthatóan megcáfolta"

Ugye ezt nem gondolod komolyan? Hol van az a bizonyított cáfolat?


"te meg hihetsz nyugodtan abban, hogy a lelked -ami igazából a pszichéd és bár elég bonyolult módon de tudományosan megmagyarázható és amit a régi filozófusok akik a koruk tudósai voltak megírtak a biológiában és pszichológiában fel is használták-tovább él és újjá születik"

Persze, hogy minden megmagyarázható okoskodással, de ha a tapasztalat nem azt a képet mutatja, amit kellene, akkor ott bibi van! Ezek a materiális tudósok, ha ennyire értenek az emberi pszichéhez, akkor miért van egyre több mentálisan beteg ember? Miért van az, hogy a pszichiátria nem embereket gyógyít, hanem csak a tüneteket kezeli?

2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
51%
olvass utána az ösztönöknek, genetikának. Régebben is voltak "mentálisan" beteg emberek, csak akkor nem 7 milliárd volt az emberek létszáma a Földön
2012. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
63%

11-es, akivel vitatkozom és azt gondolja, hogy hazudok reinkarnációs emlékekkel kapcsolatban: erre az a válaszom, hogy semmi közöm az egyházhoz, ami inkább politikához, hatalomhoz, elnyomáshoz áll közel. Hazudnak a hatalomért, pénzért. Megöltek mindenkit aki nem a hazugságukat fújta. MA!!!előfordul, hogy vidéken valaki nem fizet egyházi adót, még el sem akarják ingyen temetni az emebert. Gondolkozz. Persze, hogy hazugságot könnyű tudományosan megcáfolni. Nekem ne gyere semmijen mai kori tömeges vallással. Mindenki hisz abban amit megtapsztalt, de nem abban, amit szeretne.

Előző meg azt akarta kérdezni, hogy orvosilag mi az élet? Ha lelki bajom van, az melyik szerv? Ezt is meg lehet magyarázni, hogy szerelem, szeretet hormonok hatása...

De miért nem él a holt és miért az élő, amikor ugyanolyan anyagokból van. Élve miért nem rohad?

Ez olyan, mintha valamilyen márkás, vagy kevésbé márkás ruhával azonosítanád magad.

Nem egészen olyan anyag vagyunk ami csak gondolkodik. Gondolatokat vezérli egy nem fizikai, hanem finomanyagi lélek. Rádiójeleket bocsátunk, van telepátia, testenkívüli élmények és emlékek, mi kell még? Én nem voltam klinikai halálban, de mamám igen, látta magát, az orvosokat és azt is, hogy hol hányan kik voltak...Persze mindenki hazudik, mert te vagy az az ész, ami szétrohad.

Nagyon közel van valójában a tudomány a valódi ezotériához. Nagyon sok minden van ami működik, de tudomány szerint nem lehetne. Tudósok keze is a kapitalizmus miatt kötve van. Tudomány is vallás, mindekettő hazudik.

2012. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
A másik érv, mivel nyilván elmebeteg hazudozó vagyok, aki hazugságvizsgálón is átmenne. Élet értelme, hogy szétrohadj, oké. Láthatod, hogy nem az lesz, amit szeretnél, hanem az amit megtapasztalsz. Lehet, hogy halálodig hiszel a rohadásban, addig is terjeszd a halálfélelmet. Értelmetlenséget. Nincs szükség a fáknak a rothadó testednek, mert többről szól a dolog. És szívből sajnálom, mert megértelek. :(
2012. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Elsa, köszönöm nem vagyok kíváncsi egy vallásra se. Tudom hogy a reinkarnáció is szerves része egy vallásnak, de én csak a reinkarnációban hiszek. Az hogy Isten teremtette a világot, meg Allah, meg tudja a fene... marhaság. Minek kellene egy olyan lénynek - aki azt tehet amit akar - hét milliárd hülye ember? :D Ez olyan neki mint a Mónika Show és ezen élvezkedik? Hagyjuk már...

A tudomány is baromságokat mond, mert egyszerűen baromság az, hogy halál után vége, és kész. Kémiai folyamatok hogy lennének képesek önállóan gondolkodni, saját személyiséget kifejleszteni, tanulni? A számítógép még oké, de az nem inteligens, csak be van állítva mire mit reagáljon. De mi nem vagyunk beállítva. Mi magunkat fejlesztjük. A vegyületek reakciója kétlem, hogy bármiképp is tudna fejlődni.

Én úgy fogom fel a halált, hogy az csak a test halála, mi maradunk, lelkek... bár arra nagyon kíváncsi lennék utána mi történik velünk :)

2012. aug. 24. 22:49
 17/32 anonim ***** válasza:
70%

majd ha tudomásomra jut h elindul vagy ha lenne akkor legalizálnak klinikai halál teszteket akkor majd jelentkezek, nekem mindegy, hogy mi a valóság, egy bizonyos határig, én a tudományt azért választottam mert belemegy a részletekbe, és vallás, lélekvándorlás, reinkarnáció, filozófia, tudomány mind mind csak egy nyelv amivel magyarázzák a dolgokat, én akkor se nyugodnék meg ha ráeszmélnék hogy van reinkarnáció, mert az én kérdésemre nem ad választ, a miértre. Miért kell nekem reinkarnálódnom, miért kell tanulnia a szellememnek nem csak egy emberi élet után hanem esetleg száz vagy ezer, még ha ez sok szellem eggyé válik akkor se érteném h mi az értelme, nem ad végső magyarázatot a miértre, elvileg semmiből nem lehet valami, de akkor eleve lennie kell valami örökké valónak, ezt vallják évezredek óta még a tudósok is akik ma az univerzumot kutatják, nekem azért is tetszik a tudományos meghatározás, mert ott nem személyesítik meg az az erőt ami egyszer csak megsokszorozódott és idáig jutott, abban hiszek, hogy van egy energia ami mindent körül vesz, pl Herakleitos is felvettete ezt az idejében és a fizikai is rámutatott, az atomi részecskékre.

szóval ha tényleg léteznek szellemlények, olyan szinten h látószerv nélkül látnak másokat, amiben az a vicces, hogy pár pszichedelikus drog is képes ezt a hatást kifejteni, hogy látja magát és mást kívülről, én nem fogok összeroppanni, hogy nem volt igazam, csak mint említettem, ott marad számomra a miért? lehet h túl nihilistának tűnök, lehet benne valami, de nem egészen.

Ha holnap kiderülne, hogy csak egy partra vetett haldokló hajótörött utolsó emlékfoszlányai lennénk, akkor is még ott maradna a kedvenc kérdésem, szóval túl magyarázván és agyon ismételvén a dolgot nekem a se adja meg végső választ

2012. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Kihagytam: Herakleitos: minden élő és élettelen dolog mozgásban van még akkor is ha mi azt külsőleg nem érzékeljük(elektronok pl)
2012. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:

Kedves 6. kommentelő!


A hozzászólásod végén azt említed, hogy néhány primitív vallás a mai nagyobb vallások erőszakos térhódítása miatt kihalt. A kihalt vallásokhoz példának a kannibalizmust hozod. Úgy tudom, a kannibalizmus nem vallás, hanem gyakorlat (és néhány afrikai törzs, pl Kongóban) mind máig gyakorolja). Vagy van spirituális háttere? Ez a törzsi vallásban csak egy rituálé?


Köszi!

2012. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
Tegnap beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Nagyon drága volt. De hát egyszer élünk. :)
2012. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!