Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Csak az embereknek van lelkük...

Csak az embereknek van lelkük vagy van az állatoknak is?

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 10:52
1 2 3 4
 21/39 anonim válasza:

Az előző vagyok.

Hadd osszam meg Veletek egy élményünket!

A "főszereplők": egerek. A város állatkertjéből kértük, nem házi egerek voltak, kisebb testűek. Gyermekeinkkel két kicsi, még szopós nyestet menekítettünk meg a biztos haláltól. Nevelgettük őket, (később kivittük őket az erdőbe, eleresztettük...), és amikor elkövetkezett az az idő, amikor természetes táplálékhoz kellett (volna) szoktatnunk őket, akkor hoztuk az egereket. Egy nagy uborkás üvegben voltak. A két nyest közül a felfedezőbb és bátrabb természetű bedugta hozzájuk a fejét, majd némi csodálkozás után az egyikbe belekóstolt, majd a váratlan hatástól megijedve kihúzta a fejét az üvegből.

És a csoda most következik: a kissé megsérült, szédelgő egérkéhez odaszaladtak a többiek, körbenyalogatták, simogatták, pátyolgatták, biztatgatták!! Megható jelenet volt...

Ha nem a saját szemünkkel láttuk volna, akkor nem hinnénk ezt el.

Ennyit az egerekről, ennyit az állati lélekről.

:-)

2012. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

* belső dolgok összegsége amit belül érzünk


Én tettem fel a kérdést, mit értesz léleken.

Szerintem a lélek az, ami éli a testet. A test önmagában semmi, életképtelen, olyan, mint a halott test.

Szerintem ez jóval több, mint az érzések. Ide tartozik az is, ami müködteti magát a tested.

Ebben az értelemben az állatoknak is van lelkük, az ő testüket is éli valami.

Szerintem.


Én is hallottam, hogy 21 gramm a lélek, ennyivel csökken a halálkor a súly, de állítólag erről már bebizonyították "tudományosan", hogy mitől csökken, de arra már nem emlékszem, mi a magyarázat.

2012. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

19/22

Te mi a szarról beszélsz?ki okoskodik?

Feltettem egy kérdést és megirtam hogy miért is gondolom így .Az-az egy véleményt írtam le, ha ez neked okoskodás akkor okoskodom.

Utlólagos elnézést mr. én mindenkinél mindent jobban tudok.

2012. nov. 7. 14:09
 24/39 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. nov. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
Szerintem van. S főleg azoknak az állatoknak, akiket az ember megszelídített, s a közelében vannak. Hallottam olyan esetről, hogy a gazda meghalt, s a kutyája bánatában nem evett, csak várta a gazdit, s utána pusztult ő is. Ez nem ösztön, ez lélek!
2012. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
49%

Minden életnek van lelke még a hangyának gilisztának légynek s állítólag" az embernek is ?! csak egyeseknél mintha már nem volna...c..c.


az hogy mi a lélek ez eddig nem határozta meg senki. Ajánlom írjátok be a keresőbe az egyik fejezet címet a blogomból.

19. f. A két csodálatos lelkünk.

18. f. Mi a lélek, létezik egyáltalán?


Ebben a blogban elmesélem ezt is-- érzékeltem másokon, és láttam a sajátomat!!!!


ennek köszönhetjük hogy a testünk, ez a sejtkupac él mozog.


Egyébként az állatok érzékelőbb ilyen értelemben. Minden télen ilyenkor már be-be téved egy-egy kis légy vagy méhecske tücsök-- élelmes túlélők. Ha kedvesen szóltok és tenyereteket óvatosan felette tartjátok a lelketek kisugárzik feléjük-- az állat ettől szelídül bátrabb és közeledőbb lesz


-- a férjem mindig kiakad ezektől a dolgaimtól-- mint ma is itt ülök az asztalon a gép mellett van egy kis fémlapon a vacsora és a reggeli pici spenót egy csepp husi, egy csepp lekvár és pici víz és a légy sorba járja itt-ott csipeget. -- a tücsök a lekvárt eszegette és picurka vizes petrezselyem zöldet.


A légy de a méhecske is körbe járja a fejem ha itt ülök rajta van a monitoron és úgy 1 órát csak itt van, ha kimegyek a szobából a konyha falán van egy ablak és azon nevet a férjem hogy az ablaknál jelenik meg és onnan figyel ki a konyhába-- ha visszajövök és ide ülök akkor nem sokára itt lesz. Az ujjamról eszegette a lekvárt-- s ezt megcsináltam tavaly méhecskével csak szóltam zümi.. zümi.


Az állatot épp úgy gyógyítottam mint a klinikán a betegeket-- pl ha lebénult deréktól lefelé.

2012. nov. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
77%

Gondoljatok az elefántokra, mit csinálnak, mikor egy társuk elpusztul.... Mi ez, ha nem lélek?

A múltkor az egyik macsekom a tűzhelyen flangált, ami forró volt. Meg is égette a mancsát... Azóta tartja a tisztes távolságot... Ott is van tanulási folyamat, amihez lélek kell... A kiscica is megtanulja pl az alom használatát, a kaparás az ösztön nála nem az alomhsználat... Aztán ha a labdájukat begurítják valahová, mivel ketten vannak, kitalálták, hogyan vegyék ki onnan...Na és természetesen az érzelmek. Vagy például a vidráknál az eszközhasználat, pl követ használnak a kagyló feltöréséhez, stb...

2012. nov. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

A lélek az az isteni "szikra", az ember legtisztább része. De ott van mindenben. A probléma vele az, hogy tudományos eszközökkel nem lehet kimutatni. A minősége az elme számára felfoghatatlan, mert az elme képességei behatároltak, a léleké pedig végtelen, határtalan.

Amit sokan ösztönnek vagy intuíciónak neveznek, az nem más, mint a lélekből eredő késztetés. Semmi köze az agyhoz, és a logikai dolgokhoz. Az agy még csak meg sem kérdőjelezi, mert teljesen más kategória.

Ezt használja a méhecske is, amikor reggel kirepül a kaptárból, ezért menekülnek el a patkányok, ha jön az árvíz, stb.

2012. nov. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 GubaLord válasza:
22%
Igen, szerintem minden élőlénynek van lelke. A különbség csak az, hogy az emberé fejlettebb.
2012. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

28/-29/ nektek a válaszom; Bizonyos értelemben igaz az isteni szikra-- legalábbis a teremtő erők szikrája amikor az életet alkották. Aztán ezt ismételten átörökíti az élet az ivarsejtekkel. S ebből fejlődik a testtel egyszerre a léleknek csodálatos hálózata, amely átszövi a testet belül az agyat majd kijön a bőr felszínére azt is körbe fonja végül visszatér az agyba.


Kimutatható akkor lesz ha lesz hozzá elég érzékeny műszer, viszont nagyon ritkán születnek emberek akik annyira nyitottak hogy érzékelni voltak képesek ezt az elektro-mágneses embert átszövő hálózatot.


Tehát az emberiség több ezer éve ismeri, csak még nem döbbent rá. Azóta szurkálgatja a tűkkel!

Azért olyan nehéz erre rájönni, mert bárki meghal csak pár perce van a klinikai halál állapotában ami viszont kevés felfogni mind azt a csodát amit átél ilyenkor, nem hogy önmagát megpillantaná.


A test elhagyás képessége élőként viszont, minden képességnél ritkább. Amit ma napság sóderolnak guruk, vagy régebben annak a 99% -a hazugság.


Mivel sok sok éves kilépés kell ahhoz hogy a lélekszálakon ott levő parányi ÉN-tudat felfogja mit él át, majd elérhesse azt is amit a valóságban szeretne elérni a kilépést követően -- ez szinte egy élet alatt érhető el- mert a lélek ha megtanulja elhagyni a testet akkor egy idő után öntörvényű.


Az elme két részből áll a lélek gondolati érzelmi feszültségéből és az agyi képi s egyéb érzékek memóriájából.


A gondolat maga a lélek rajzolatán száguldozik ezért soha semmit nem felejt el az ember csupán mélyre kering, nincs elől a jelenben. Az intuíció a lélek kisugárzó és visszatérő halkan" tudatosított információja valamiről.


De hiába van rengeteg ismeret az agy infója nélkül nincs számára se múlt, se jövő, csak az adott pillanat érzete és ahhoz előre kerülő gondolatok és érzelmek.


Fantáziája nincs! Csak az agynak segítségével.


Sok mindent elmesélek e csodálatos és fantasztikumba illő dologról; ha van kedvetek írjátok be a keresőbe valamelyik fejezet cimet;

19. f. A két csodálatos lelkünk.

28, f. A csodálatos, és titokzatos emberi test...


Az állatok azért menekülnek el előbb, mert közelebb állnak érzékileg a természethez, mint a rohanó életet élő ember, aki eltávolodott tőle.

2012. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!