Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Csak az embereknek van lelkük...

Csak az embereknek van lelkük vagy van az állatoknak is?

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 10:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
44%

GubaLord - Igy igaz minden élőnek van lelke-- de nem a lélek a fejlettebb az embernél, hanem az agy nagyobb és differenciáltabb.


az állatoknak is vannak gondolatai csak ők nem szavakkal-- bár ha az ember tanítja akkor még azokat is képes megjegyezni, mint gondolatot. Nincs is szüksége nagyobb memóriára a teremtéssel kapott életformájához.


minden egészséges élőnek annyi a tudata, amennyi a maga életéhez, testi szükségleteihez, életbemaradásához épp kell.

2012. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 KutyaDuma válasza:

Kicsit külön venném a témát. A lélek egy megfoghatatlan dolog, mi emberek találtuk ki ,hogy megmagyarázzunk bizonyos számunkra nem érthető vagy nem könnyen megfogható dolgokat.

Az állatok és emberek kommunikáció, normái , viselkedése és reakciója egy adott szituációban meglehetősen eltérő lehet. Ez abból ered h az ember erkölcsök, törvények, szabályok stb alapján cselekszik, míg az állat ösztönökből és emlékekből táplálkozik és ez alapján hoz meg döntéseket.


Tehát a lélek és az ösztön szerintem nem felcserélhetőek. Azt gondolom h spirituális értelemben minden élőlénynek van lelke, de szerintem a kérdés nem erre vonatkozott:p

2012. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Igazad van kutya a lélek megfoghatatlan, mert létező energia szálrendszer.


S nem kell különválasztani az emberi és a más életnek lelkét, mint fogalmat. A léleknek köszönheti minden élő az életet. Még hozzá két léleknek-- test-lélek energia rendszer amely az agyból kiáramló, vezetékben" futkosó idegrendszeri energia a másik az vezeték nélkülien hálózza be pl az emberi testet belül majd kívül.


Ez a gondolati lélek-energia szálaknak rendszere.


Jól tudom, hogy az amit most írok egy teljesen új valami, mert előttem senki nem írta és fogalmazta így, hanem csak sóderoltak (a filozófusok és a vallások is) eddig a lélek fogalomról de fogalmuk se volt arról hogy egyáltalán mi nevezhető léleknek- csak sejtegettek" valami élet-erőről, amelynek köszönhetően élő az élő. egyébként még a növényeknek is van lelke, függetlenül attól hogy nincs agyuk és röghöz kötöttek.


Ösztöne? minden élőnek van az embernek az állatnak de még a növénynek is-- ez olyan tulajdonság amely automatikusan életben tartja, élni akarjon és szaporodni, nem pedig kipusztulni.- ez nem tudatos, hanem automatikus tudat"


Az aggyal, vagy központi idegdúccal rendelkező életeknek, már fejlettebb tudatuk is van amely már kommunikációra és információk szerzésére, megőrzésére is alkalmas. Pl. A méheknél van egy felderítői státusz"-- kirepül hogy körülnézzen hol van elegendő virágpor gyűjtésre alkalmas hely--- aztán visszatér és a többieknek szépen eltáncolja hol, merre, mennyi-- utána kirepül a csapat begyűjteni. Vagy ha egy vad darázs megtámadja őket ami sokkal nagyobb mint a méh, akkor szárnyuk a katonai beosztású méhek szárnyukat csapkodnak és táncolnak addig a kaptárba tévedt vaddarázs miatt, hogy a levegő felmelegszik, amit a darázs szervezete nem bír így elgyengül, elpusztul.


erre a tudomány csak úgy önhatalmúlag rámondta csak egy ösztön. Semmiben se különböztek a vallások meséi-- azt mondja a hindu-- reinkarnálódik az élet újra meg újra-- holott fogalma sincs arról mi a lélek.


azt mondja a keresztény felmegy a mennyekbe és ott él tovább boldogan s épp úgy néz ki mint itt a valóságban-- fogalma sincs tehát arról mi is a lélek?


Misztikum alkottak egy filozófiai fogalomból-- holott semmi misztikumi nincs benne-- a Természet része az alkotta épp úgy mint azt a két Energiát, amely magát az anyagot módosította biológiai anyaggá -- amit szintén misztifikálva Istennek neveztek el vagy Szellemnek, aztán kihelyezték az univerzumba mondván azt is Ő teremtette.


Mind ezt honnan vettem? A valóságban érzékeltem, testből a lelkemmel kilépve, megtapasztaltam.-- csupán kíváncsiságból-- s így botlottam bele az IGAZSÁGBA.


Ha az ember valóban Ember lenne, isteni lény- mert nem az sajnos- akkor mind erről tudomást szerezhetett volna sok évvel ezelőtt-- de mivel minden rendkívüli képességre lecsapott eddig, csupán a hatalom szerzési őrülete miatt-- így egy életen keresztül hallgattam róla-- most pedig már idős vagyok és elmehetnek a sunyiba a politikai gazemberségükkel együtt!!


az is igaz, így a vallások a különböző maszlagjaikkal tovább manipulálhatják az emberi tudatot a politikát és a kis százaléknyi, hatalmat birtokló, gazdag réteget kiszolgálva.

2012. nov. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 GubaLord válasza:
Szerintem az ember túl sokat akar tudni. Rengeteg fölösleges dolgot, amit ha megtud, akkor sem változik semmi. Ez is ilyen dolog. Sajnos mindent megpróbálunk megmagyarázni (mindenkire vonatkozik, rám is) és a tudománnyal igazolni. Az életünk minden bizonnyal sokkal egyszerűbb lenne, ha néha beletörődnénk abba hogy valamit nem tudunk és hagynánk a dolgokat úgy ahogy vannak. Őszintén, számít valamit hogy van-e lelkük vagy sincs? Úgyis mindenki azt hisz amit akar.
2012. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Tudod GubaLord részben igazad van, hogy tulajdonképpen ha tudjuk, ha nem tudjuk mitől élő az élő, az életünk attól még nem változik. Születünk élünk aztán meghalunk.


De tudod azért még is csak jobb ha az ember tisztába van azzal mitől élő vagy mi vár egyáltalán reá amikor meghal-- hisz, nem mindegy milyen gondolatokkal, milyen módon éli le az életét, miért fontos az pl. hogy nem szabad hazudni a becsületességen túl, amit inkább mások várnak el holott a hazugsággal tulajdonképpen önmaga ellen vétkezik főleg az ember nem pedig mások ellen.


Vagy nagy általánosságban a haláltól való félelme az embernek, a megsemmisülés tudata, -- ennek ellenkezője amikor viszont illúziókba ringatják a vallásos szövegek-- mint mennyországa ahol boldogan tovább él, a feltámadása halóporaiból vagy ami még irreálisabb hogy újra meg újra leszülethet bárki.


-- szóval az ilyen téves már babonaságokat tanító tanok eltörlése miatt, amivel sajnos a világ emberiségének legnagyobb százalékát félre vezették és hamis illúziókba ringatták egy normális élhető életkörülmények helyett.-- NA EZÉRT fontos az igazságot megválaszolni!

2012. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 nevemem válasza:
Lélek nincsen, csak fikció, hogy az életet könnyebben lehessen túlélni, a sok ..... kitalálta
2012. nov. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
44%

neveden neveznélek--c..c..c szóval hidd el van lélek még hozzá két különböző energia szálrendszer a két leke a léleknek. _a lélek fogalmat valóban kitalálták még ókorban de ha az életünk azon mulik akkor ez a két energia szálrendszer épp annak felel meg, mert bármelyik hiányzik a testből akkor az élet vagy hamar pusztul, vagy komában lehet sokáig.


Először is mind kettőt ismeri az ember csak hát az orvostudomány eddig még nem tudta hogy mi köze a kettőnek egymáshoz-- egyikben hisz a nyugati - ez az idegi energia

A másikban hisz a keleti orvoslás most a nyugati is kezdi vizsgálni, de nem érti egyik sem igazán.


Mint intenzív ápoló mind kettőt ismerem, mert részint tanultam a másik részben viszont olyan képességeim voltak hogy pl.érzékelem-- amihez még műszer sincs igazán. A másik képességem egész életemben az hogy kiléptem vele a testemből igy lehetőségem volt abban a fazonban meglátni" önmagam"

Ezért is mentem a klinikára dolgozni és tanulni, hogy érthessem a képességemet amitől gyerekkoromtól kezdve majréztam.


Igazad van ha most arra gondolsz miért nem mutattam akkor meg? Nagyon rövid a válaszom, mert itt voltak a ruszkik és lecsaptak volna rám.50 éves koromban pedig ha nem is könnyen de mindent abba hagytam. a kilépéseket a kutatásokat és a klinikai munkát is-- visszaültem könyvelni és egy átlag emberré vedlettem ismét. aztán már hiába lett rendszerváltás én csak korosodtam--

Meg kell mondjam őszintén, hogy az egész emberiség számomra nem ér annyit, hogy saját idősödő életemet kockára tegyem egy francos bemutatásért.Ha emberi világunkban emberséges élet lenne, akkor ma ismerhetné ezt a csodát.

2012. nov. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Na és mind kettőtöknek, nevesincs és GubaLord nak tudjátok nem kell misztifikálni a lélek fogalmat, mert a létezése nem misztika körébe tartozik hanem a tudományra tartozna.


Ha az ember ismerné a két lélek energia rendszerét akkor egy megelőzhetné a betegségeket, a meglévőket a kezdetén gyógyítani lenne képes SAJÁT MAGÁNAK, épp a lélek ismeretének köszönhetően a lélekkel. Aminek köszönhetően hosszabb lehetne az élete.


aztán vannak olyan komás betegek amelyek csak vegetáló test, de a szervei tökéletesek és bizony sok életet meg lehetne menteni egy egészséges donori szervvel.


aztán annyi képtelenséget mesélnek a világ vallásos dogmái hogy az már szinte elmebaj, de ha tudná az ember mi is a lélek-- abból könnyebben tovább lenne képes gondolni és meg fogalmazni mi valójában Isten


--- valamint ha tudná mi a lélek, hogy bizony halhatatlanná is válhat, ha természetesen őszintébben élne, akkor nem borítaná egy sötétség a tudatát amit a halálfélelme okoz és fantáziál.

2012. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Az állatoknak is van!
2013. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!