Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ki voltam előző életemben?...

Ki voltam előző életemben? Kérem az válaszoljon, aki tényleg tudja! Kíváncsi vagyok, hogy egyezik-e azzal, amit gondolok. Nem kérem szakmák, emberek kavalkádját a múltamból, hanem a témát gyakorló hozzáértők segítségét várom.

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 08:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ajánlom mindenki figyelmébe Thorwald Dethlefsen: Élet az élet után című könyvét.


Sok mindenről szót ejt a könyvben, de már az elején bámulatba ejtő (tanúkkal, jegyzőkönyvvel, magnófelvételekkel) alátámasztott korregressziós hipnózis kísérletekkel az alanyakotat visszavezette gyerekkorukik, születésük pillanatáig, fogantatásuk előtti időig, majd odáig, amire azelőttről valamit változás észlelnek az "üresség" állapotához képest: vagyis egy előző életükbe. Eezek között volt olyan, aki német létére soha nem tanult franciát, és folyékonyan beszél, ír, és korhűen lefesti az 1870-es éveket.


Ezen kívül egyéb összefüggéseket is taglal, amiket érdemes számításba venni, mielőtt bármire is ítéletet mondunk, amit a tudomány mérhető eszközökkel nem tud alátámasztani.

2013. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

És hogy bizonyította volna be az akkori tudós csoport, hogy

lesz-e videó telefon 150 év múlva? Nem tudták volna megmondani hogy igen, azt sem, hogy nem. Csak azt esetleg, hogy lehetséges.

Na, ezzel én is így vagyok, és mint olyan ember, AKI ÉRDEKLŐDIK AZ EZOTÉRIA IRÁNT nem tudom kijelenteni, hogy ilyen NEM lehet, csakúgy, mint azt sem, ahogy régen vitáztak, hogy a föld gömbölyű és nem lapos! Bár mint tudjuk ma már, tuti, hogy gömbölyű?

2013. jan. 28. 00:41
 13/19 A kérdező kommentje:
Most olvastam el a hozzászólásod, és nagyon köszönöm, pontosan így van! (11-es válasz)
2013. jan. 28. 00:44
 14/19 anonim válasza:
Logika az egész. Ha lenne előző vagy következő életem mint ember, a föld lakosságának száma nem változna, márpedig az folyamatosan nő. Marad az hogy "valami más élőlény" lehettél, vagy leszel. Akkor meg nem mind1, ha csak mint ember vagy létezésed tudatában? Szóval anomália, de mindent meglehet magyarázni, akár párhuzamos dimenziókkal és idősíkokkal, és ahogy a térnek és az időnek sincs határa, úgy a tudásnak sincs. Olyan okosak soh'sem leszünk, hogy felfogjuk mennyire keveset tudunk bármiről is. Mondjuk pl a reinkarnációról.
2013. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Lélek is születik, nem csak ember. Mint írtam előzőekben, mindennek itt is megvan a racionális magyarázata, hogy mi miért történik ebben a témában, ezért kezdtem elhinni, hogy

ilyen lehetséges, nagyon okos, művelt emberek által pedig pláne. Bebizonyítva nincs, ezért abszolút én sem vagyok róla meggyőződve, de nem vetem el a lehetőségét.

Mindenesetre értek már nagyon közeli élmények és történetek szavahihető emberektől is, vagy ott van a DEJA-VUE érzés.

Persze, tudósok tutira bebizonyították, hogy a két szemünk

külön irányból történt infója az agyban teszi ezt, de kérdezem, akkor a veleszületett vaknak miért van DEJ-VUE?

Honnan jön akkor az infó? Na és az álomban, ami rendszeresen visszatér, vagy a lebegés, ami akkor teljesen természetes, stb, stb, stb....

Szkeptikusok ilyenkor azt mondják: Az agy rejtelmei, az agyadban lévő képek teszik, stb...stb.. slussz-passz, lezárják vele a témát.

Addig már nem mennek el, hogy utána nézzenek komoly eseményeknek, ami bizonyítaná, hogy nem egészen csak így van, akár saját élmények elemzésével, arra is csak legyintenek, hogy képzelődés, álom, stb....

Abban teljesen egyetértek, hogy nagyon kevés van, amit mi emberek tudunk még, a jéghegy csúcsa na, végül is ebbe az eszmefuttatásba is beleillik a reinkarnáció, magyarázat:

tanulni tanulni, tapasztalni, több ezer éveken át!

2013. jan. 29. 08:20
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem csak emberként lehet újjászületni, de számunkra az a fontosabb, ezért ha valaki cserebogár volt fél évig, vagy féreg az olajoshordó szélén, az nem olyan jelentős egy létezésben.

Ha mondjuk 150 évig holló az illető, az valamelyest említést érdemlő állomás lehet, (pl: Te voltál Radnóti, sajnos hamar meghaltál, mert taposóaknán szőnyegnek használtak a hősök, ja és 150 évig holló voltál előtte.

A fél év kukac létet meg sem említi.)

A lélek fontos állomásai gondolkodó lényekben valósulnak meg igazán.

2013. jan. 29. 08:32
 17/19 anonim ***** válasza:

Erre elméletielg van valami számolási mód, de így ennyiből szerintem egy hozzáértő se tudja megmondani, max nagyon kevesen, de azok nem hiszem, hogy gyik-et böngészik.

Am nekem is van ien elképzelésem, én szerintem egy náci tiszt voltam a 2. világháborúban, bebizonyítani nem tudom, cáfolni se, van egy ilyen elképzelésem.

2013. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 mustafa33 ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat, csak a kérdést, hogy ne befolyásoljanak. Egy kőház előtt látlak ülni, és kosarat fonsz. Most megyek elolvasni a többi választ.
2013. febr. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Előző életedben nem voltál semmi. Nincs előző élet!!!!!!!!!!
2013. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!