Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért kellett oldalbordából...

Miért kellett oldalbordából csinálni a nőt? (Csak az válaszoljon, aki hisz ebben)

Figyelt kérdés
Miért pont a férfi oldlbordájából kellett a nőt teremteni? Manapság is látunk elképesztő illuzionista mutatványokat, de nem kell imádni a bűvészt.
2012. febr. 12. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:

Mert a férfiaké rövidebb. Innen ered a legenda. Ádám nem találta a helyét. Látta Isten, hogy nem jó az embernek egyedül. Ezért társat teremtett neki.

A férfiaknak az alsó bordájukat nem tapintod, nem olyan, mint a nőké, akiknél tapintassz egy kisebb bordát. Innen ered a gondolat, hogy azért nincs ez a férfiaknak, mert abból lett az asszony.

2012. febr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl sokat aludtál.
2012. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
Te mit vennél ki, ha kellene klónoznod?
2012. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt: húsából, csontjából, véréből. Másrészt: az oldalából = olyan mint ő, mellette álló. Nem a lábából való, akin tapos. Nme a fajéből, aki irányít. Nme a beléből, ami ösztön. Nme a kezéből, h helyette dolgozzon. Nme azsívéből, h helyette érezzen. Az oldalából vette, hogy mellette álljon, egyfelé néznek, egyformák, és hogy ketten egy test.
2012. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
Hamár muszáj testrészből, akkor legizlésesebb lenne a kezéből. Az az összefogás szimbóluma, formálható, stb. De szerintem ugyanúgy lehetett volna sárból (na jó, ez is bűvészmutatvány), mint Ádámot, mert azért akkora különbség nincs a két nem között. És ha már, akkor is szerintem a nőből jöhetne ki a férfi és nem fordítva. Nem arról van szó, hogy néhány ezer éve mindent bevettek az emberek, amit valaki kitalált akár logikus volt, akár nem, és sokan még mindig ott tartanak?
2012. febr. 12. 10:20
 6/66 anonim ***** válasza:
65%
Alapjában véve semmi értelme a bordából való teremtésnek, hiszen az összes többi állat nőstényét nem a hím valamelyik csontjából csinálta meg a Teremtő, hanem bölcsen egyből kettőt alkotott. Az embernél ez a férfiborda-asszony a nők alárendeltségét szimbolizálja, évezredekre segít a férfiközpontú, hímsoviniszta társadalmak berendezkedésében.
2012. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
Ez a borda-ügy annyira abszurd és értelmetlen, hogy gyanítom, hogy egyszerűen hibás fordításból származik. Vagy szipózott a szerző. Túl sok manna.
2012. febr. 12. 10:38
 8/66 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kezéből venné, akkor úgy nézne ki, hogy nem egyenrangúak, haogy csak munkára van Éva, hoyg dolgozzon Ádám helyett. Mi baj az oldalbordával? "Az egyik oldalam" - nekem ez a férjem. A másik oldalam. A borda a vázrendszer része, és ez az ami emberré tesz bennünket. A tartás. Én nme szeretnék a párom végtagja lenni, szívesebben vagyok az egyik oldala. Az ember : egyik oldal a férfi, másik oldala nő.
2012. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
38%
Először nme Évát teremtette, hanem Lilithet, sárból. Csakhogy Lilith visszabeszélt, rossz úton járt, veszekedett és kárt csinált. Ezért kellettt igazi társ, aki hús a húsából, és vér a véréből, akivel egyet akarnak, így született Éva. Lillithel annyi baj volt, hogy ki is hagyták az írásból, de a lányai köztünk élnek. Felismered a harisnyájuk színéről őket.
2012. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon jó a borda történet, a klónozás lehetősége már az első könyvben le van írva.
2012. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!