Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki ebben az életében...

Ha valaki ebben az életében félénk, visszahúzódó természetű, és sok mindentől szorong, akkor ez milyen előző életbeli dolgoknak a következménye lehet?

Figyelt kérdés

Az egyik lehetőség az szerintem, hogy előző életében történt valami nagyon rossz dolog, vagy dolgok, ami talán lehetett valami még korábbi dolog karmája is, és ez a már "ledolgozott" karma jelenik meg a jelenlegi inkarnációjában fóbiaként, illetve félénk, visszahúzódó személyiségként. Itt az az érdekes, hogy állítólag az előző életből általában semmire nem emlékszünk, de ezek szerint mégis lehet olyan hatása a karmától függetlenül is, hogy nagyon megnehezítheti a következő életet. Az is jó kérdés egyébként, hogy pl. egy gonosz diktátornak, aki egész néptömegekkel tesz nagyon rossz dolgokat, milyen karmája lehet a következő életére vonatkozóan?



A másik lehetőség az, hogy valami nagyon rossz dolgot követett el, esetleg többet is, vagy eleve agresszív természetű ember lehetett, másokkal sok rosszat tett. Bár az is jó kérdés, hogy akkor milyen volt az azt megelőző életében?


2013. márc. 28. 00:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Semmilyen előző élet NEM volt, és a jelenlegi életedre semmilyen hatása nincs. Ez csak babona, és semmi bizonyíték nincs rá. Aki az ellenkezőjét állítja, az csaló.
2013. márc. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Antimod ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem feltétel. Lehet, hogy a mostani tapasztalataidra így jobban tudsz fókuszálni. Nevelés hatására is kialakulhat egy visszahúzódó, szorongó személyiségvonás.
2013. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Itt nem fogsz erre választ kapni.

Ajánlom Eckhart Tolle hangoskönyveit:


Eckhart Tolle - A most hatalma

Eckhart Tolle - Új föld


Különösen "A most hatalma" című könyvét ajánlom, ha szépen megkérsz feltöltöm neked valahova. Mp3 formátumban.

2013. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Antimod ***** válasza:
100%

OFF


"A zöld-sárga kockás pufajkát viselő dimenzióutazó asztrálhörcsögök nemlétét sem lehet bizonyítani, de ettől még nem hiszi senki, hogy léteznek."


A reinkarnáció létére azonban számos jelenség utal, míg az általad említett lények létére semmi. Ez a különbség a kettő között.


ON

2013. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Inkább a jelen életed alakította ki a személyiségedet. Egészen születésed óta kellene végigkövetni, minden apró kis hatás hozzátesz valamit a szmélyiség-fejlődésedhez. Valószínűleg nem fogsz találni semmi különösebb traumát a múltadban, annál sokkal bonyolultabb a dolog, de az biztos, hogy születésed után dőlt el ez, szép folyamatosan.


Éppen ezért szokták előző életekkel magyarázni, mert annyira összetett az emberi jellemfejlődés gyerekkorban, hogy nehéz megmagyarázni, miért lettünk olyanok, amilyenek. Sokkal egyszerűbb egy korábbi hatásra visszavezetni, amit készen kaptunk.

(Jó hinni, hogy a világ ilyen egyszerű, de sajnos nem így van. :))

2013. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#7: Eh, gondoltam, hogy félreértitek a válaszomat. Én csak az érvelési hiba bemutatása kedvéért hoztam fel egy szándékosan túlzó példát.
2013. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A kérdésnél nem utaltam rá, de valóban rólam van szó legfőképpen. Mivel semmi olyan rossz esemény, trauma nem történt gyerekkoromban, ezért gondolom így ezt az egészet. Itt mindenki a saját hite szerint vélekedik, mert az döntő fontosságú, hogy hisz-e valaki a reinkarnációban, vagy pedig nem.

Azt tényleg igaznak tartom, hogy nagyon bonyolult még a jelenlegi élet "szálainak a kibogozása" is. De véleményem szerint, ha nem lehet logikus magyarázatot találni ebben az életben, akkor nem könnyebb az, ha valaki ezek után a feltételezett előző életek eseményeire gyanakodik, ha van olyan nyitott a gondolkodása. Hiszen miért lenne könnyebb? Végülis az már nem is én voltam a szó szoros értelmében, hanem egy másik személyiség, egy másik időben, és talán egy másik térben.

De mégis kíváncsi vagyok a nyitott gondolkodású embereknek a véleményére, nem véletlenül írtam ebben a témakategóriában, nem pedig a pszichológiában.

Az is érdekes dolog, hogy gyakran a testvérek is egészen más személyiségűek, pedig elvileg ugyanazok a szülők nevelik őket, feltételezhetően ugyanazokkal a módszerekkel, és ugyanabban a környezetben, ideális esetben. Ebből is látszik, hogy ők úgymond "hozták" valahonnan ezeket a dolgokat. Minden ember egy külön kis világ, egy külön rendszer. De ez utóbbi már más témák irányába is elvisz.

2013. márc. 28. 22:17
 8/17 anonim ***** válasza:
Ezeknek semmi köze a nemlétező előző élethez. Sok oka lehet,hogy miért olyan valaki amilyen, pl. miért szorongó stb. Jobb ha pszichológust keresel, nem parát , hanem valódit aki igazi egyetemet végzett...
2013. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Voltam régen több pszichológusnál is, de ők sem tudtak segíteni. Az egyik gyógyszereket ajánlott, de nekem az nem megoldás. Bár ez már nem is tartozik szorosan a kérdéshez.
2013. márc. 31. 22:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Első: ide azok járnak alapból, akiket ilyen szintű szöveggel már nem nagyon győzöl meg. Szóval ha trollkodni akarsz, akkor azt kreatívabban tedd.
2013. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!