Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki ebben az életében...

Ha valaki ebben az életében félénk, visszahúzódó természetű, és sok mindentől szorong, akkor ez milyen előző életbeli dolgoknak a következménye lehet?

Figyelt kérdés

Az egyik lehetőség az szerintem, hogy előző életében történt valami nagyon rossz dolog, vagy dolgok, ami talán lehetett valami még korábbi dolog karmája is, és ez a már "ledolgozott" karma jelenik meg a jelenlegi inkarnációjában fóbiaként, illetve félénk, visszahúzódó személyiségként. Itt az az érdekes, hogy állítólag az előző életből általában semmire nem emlékszünk, de ezek szerint mégis lehet olyan hatása a karmától függetlenül is, hogy nagyon megnehezítheti a következő életet. Az is jó kérdés egyébként, hogy pl. egy gonosz diktátornak, aki egész néptömegekkel tesz nagyon rossz dolgokat, milyen karmája lehet a következő életére vonatkozóan?



A másik lehetőség az, hogy valami nagyon rossz dolgot követett el, esetleg többet is, vagy eleve agresszív természetű ember lehetett, másokkal sok rosszat tett. Bár az is jó kérdés, hogy akkor milyen volt az azt megelőző életében?


2013. márc. 28. 00:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ez pontosan így van. Az ember joggal feltételei azt, hogy akik ezt az egész ezotéria rovatot nézegetik és ide írnak, azok nem éppen a szkeptikus kategóriába esnek bele. Nem amiatt tettem fel a kérdést, hogy elkezdjek vitatkozni a reinkarnációnak a létéről vagy esetleges nemlétéről, hanem olyanoknak a véleményét, hozzászólását vártam és várom továbbra is, akiknek esetleg valamilyen érdekes felvetés jutott az eszébe a kérdésemmel kapcsolatban, és természetesen megvan bennük az ehhez szükséges alapvető nyitottság. Meg egyébként sem értem, hogy hogyan kerül ide ebbe a rovatba úgy általában véve is ez a sok szkeptikus, anyagelvúen gondolkozó ember. Az idétlenkedőkről inkább már nem is beszélek. Ha engem valami nem érdekel, akkor nemhogy nem írkálok oda, de még meg sem nézem az adott témakörnek a kérdéseit. Tudom, nincsen megtiltva, csak nem értem a logikáját, hogy mi a jó abban, hogy valaki olyan dolgokra pazarolja az idejét és energiáját, amikre fölösleges, hiszen nem érdekli, nem hisz benne.

Visszatérve a kérdésemre, a téma elvontságára való tekintettel lehet, hogy nincs is más lehetséges magyarázat erre az egészre az általam felvázoltakon kívül. Ha ez így van, akkor inkább azt kérdezem, hogy a kettőből melyik lehet a valószínűbb variáció?

2013. ápr. 2. 23:29
 12/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én értettem félre, de nem ELŐZŐ ÉLETről van szó, hanem ez élete előző részeiről, gyermekkor, kamaszkor… Nem tudom, hány éves vagy, de ez idővel változik, tizrnévesen én is egy visszahúzódó görcs voltam, de ez helyreállt a felnőttkorban. Relatív, hogy ki, mikor lesz felnőtt…
2013. ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Sajnos már messze vagyok a kamaszkortól, és azóta sem nőttem ki. Bár azért lehet, hogy egy picikét javult a helyzet, ezt nehezen tudom megmondani.
2013. ápr. 5. 09:13
 14/17 anonim ***** válasza:
Amúgy én speciel pont a szkeptikus fajta vagyok, végigtrollkodom az egész honlapot, és egy véletlen kérdéssel keveredtem ide, csak egyszerűen nem bírom azt, ha valaki színvonaltalanul trollkodik. Ez ugyanis csak szimpla primitivitás volt.
2013. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Valószínű ilyen a természeted. Én sem kedvelem a nagy tárasaságot, kevesebb emberrel magam körül jobban fel tudok engedni.
2013. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
nem ezt pl lehet örökölni én is ilyen vagyok tapasztalat de már kezdem ki nőni
2015. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én értem, de ahogyan említettem, én nem nőttem ki, és már szerintem nem is fogom. Sokan mondják ugyanígy az öröklődést. Hát nem tudom, a szüleimben meg a testvéremben ezek a tulajdonságok csak minimálisan vannak meg hozzám képest, nálam meg nagyon feltűnő ez az egész.
2015. márc. 22. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!