Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A buddhizmus szempontjából a...

Dickharta kérdése:

A buddhizmus szempontjából a szervátültetés kérdése? Mit szólnak ők hozzá? Szerintem nem örülnek neki (: igaza volt a cipőnek, hogy nem akarta kivetetni a szívét.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 16:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt? Ez nem igazság kérdése! Mindenki azt csinál az életével amit akar, De ha ezt más írja elő neki az szegénységi bizonyítvány!A vérátömlesztés nem igénybevétele meg minősíthetetlen!
2013. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én sem tennék ilyet, mármint szervátültetést. Spirituális szemmel nézve, meg amúgy is, ..én sem akarnám.
2013. ápr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
De azért nem akármilyen cipőről van szó, szerintem Cipő megérdemli, hogy nagy betűvel írják a nevét.
2013. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Komplikato ***** válasza:
Érdekes kérdés, nem tudom vallásos volt e (azt hiszem nem), de pl. a Rózsakeresztesek biztos nem mennének bele fő szerv cseréjébe, szívébe pláne nem ... vérátömlesztést meg csak kivételes esetben. Halottam más féle vallásokról is, hogy ilyesmit nem tudják a világképükbe behelyezni, de konkrétan lövésem sincs milyen vallás lehetett. Érdekes Buddhistákkal kapcsolatban nem hallottam még eddig, igaz erre ők elég ritkák.
2013. ápr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Óriási baj, hogy nem csak az életben, de a halálban is túlságosan tisztelik a testet.

A kereszténység lényege a lélek és nem a test. Ha a lélekben beteg valaki, akkor lehet akármilyen szép teste, nem számít jó embernek és fordítva.

Ha valaki megmenthető a szívemmel, akkor miért ne adjam át? Nem számít már nekem, mert halott vagyok! Én azt bűnnek tartom, hogy még halálában is test-kultusz van.

A lélek számít, nem a test. Ha egy öt gyerekes családanya megmenthető lenne a szívemmel, de én nem adom, és ez miatt meghal, akkor én ítéletkor nem fogok ezzel tudni elszámolni.

2013. ápr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
ehhez jobban kellene ismerned a buddhizmust. ők nem így gondolják. a reinkarnáció teljesen elfogadható. szerintem igaz is. és nem szeretnék a következő életemben szív nélkül születni,mert az előzőben elajándékoztam... (:
2013. ápr. 11. 11:19
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
No, ez megint egy, az embert megnyomorító kérdés. A vallások zöme alázatra és emberszeretetre int. Ugyankkor megtilthatják a donorságot. Szóval segíts felebarátodon, de hagyd meghalni. "Isteni" szerencse, hogy egyik valláshoz sincs közöm, így aztán bátran remdelkezhettem saját szerveimről.
2013. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

M! miért te már rendelkeztél is róluk?

én visszacsinálnám a helyedben. (: 49 napig még itt fog bojongani a az energiád .. írhatok lelket is. de azt nem tudom,hogy a testre hogy tekintenek közben. mennyire fontos.

2013. ápr. 11. 18:05
 9/27 A kérdező kommentje:
de lehet,hogy bolyong..
2013. ápr. 11. 18:07
 10/27 anonim ***** válasza:
Jó, akkor én vállalom, hogy feltámadáskor hiányozzon pár szervem, de tudni fogom, hogy azokkal emberéletet mentettem. Nekem ez számít és nem az állítólagos bolyongó lélek.
2013. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!