Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A buddhizmus szempontjából a...

Dickharta kérdése:

A buddhizmus szempontjából a szervátültetés kérdése? Mit szólnak ők hozzá? Szerintem nem örülnek neki (: igaza volt a cipőnek, hogy nem akarta kivetetni a szívét.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 16:40
1 2 3
 21/27 Shaddark ***** válasza:

49? És ezt honnan, melyik vallásból? Hindu esetleg?


A buddhizmus szerint 2*7 nap a csönyid bardó.

[link]


7 napig kell a beavatást nyert személy testét érintetlenül hagyni, azaz aki megkapta a phowát annak csak 7.

[link]

2013. ápr. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 kavinton12 ***** válasza:

"49? És ezt honnan, melyik vallásból? Hindu esetleg? "

A tibeti halottaskönyv szerint 49 nap!Ennek alaposabban nézz utánna.

2013. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

21 es! ilyen válaszra vártam! kösz

22 es! te meg hülyeségeket beszélsz! most akkor 49 vagy 49?? (:

2013. ápr. 16. 18:34
 24/27 A kérdező kommentje:

most értettem meg! mégse vagy hülye,hanem az én véleményemmel értettél egyet .. védsz! (:

igen ott 49 et mondanak. de ez szerintem már valami komolyabb lesz,amit ő küldött. majd nézd meg te is,aztán megvitatjuk!

2013. ápr. 16. 18:43
 25/27 kavinton12 ***** válasza:

Figyelj ide.!49 napig tartozkodik maximum a bardóban,de ezek nem naptári napok.!49 naptári napig küldözgetik max itt a földön,de azután feljebbkerül és ott már nem lehet innen elérni.Világos?

A phowa egyik célja,hogy tuti biztos a fejtetőcsakrán lépjen ki a testből.

2013. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 kavinton12 ***** válasza:

Szóval azt mondja a halottaskönyv hogy ujraszületik,de valójában feljebbkerül és innen nem lehet elérni.Ugyanakkor átvitt értelemben igaz a halottaskönyv,hogy a bardóba születik ujra(49 nap).Tehát a szellem átalakul,majdnem mondhatom uj lény jön létre.

Ne felejtsd el a Dalai láma és a tulkuk jönnek vissza a leggyorsabban és nekik néhány év kell,ujra testbe leszületni a földre.Nem megvilágosodottnak ennél jóval több idő kell.

2013. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egyik hozzászólásodban ezt írtad a kérdés kapcsán:


"Ehhez jobban kellene ismerned a buddhizmust. ők nem így gondolják. a reinkarnáció teljesen elfogadható. szerintem igaz is. és nem szeretnék a következő életemben szív nélkül születni,mert az előzőben elajándékoztam...",


később meg valahol azt válaszoltad valakinek, hogy ezt nem kell "szó szerint" érteni.


Megkérdezhetem, hogy hogyan értetted, mármint hogyan tudná egy szerv adományozása a fizikai halálod után befolyásolni a következő inkarnációdat?


Köszönöm.

2013. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!