Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A buddhizmus szempontjából a...

Dickharta kérdése:

A buddhizmus szempontjából a szervátültetés kérdése? Mit szólnak ők hozzá? Szerintem nem örülnek neki (: igaza volt a cipőnek, hogy nem akarta kivetetni a szívét.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 16:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Az ősi (kereszténység előtti) vallások szerint (meg szerintem is) a test a lélekkel egy geység. Vagyis ha a szívet kivesszük, annak már nincs aurája, ha már tényleg meghalt,betesszük a másik emberbe, de annak az aurája nem tudja befogadni. Vagyis nem tudom pontosan, de nem lehet így hozzáértés nélkül belekavarani.
2013. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
óó,hogy te milyen önzetlen vagy! marhára számít az az egy emberélet. jobban ,mint a sajátod. 7 milliárdan vagyunk a földön. nem hiszem,hogy mindenkit meg kell menteni! nem kell ennyire ragaszkodni az élethez sztem. bocs,hogy van a halál!
2013. ápr. 12. 09:20
 13/27 Antimod ***** válasza:

"nem szeretnék a következő életemben szív nélkül születni,mert az előzőben elajándékoztam..."


Itt valami óriási tévedés van. Nem vagyok buddhista, az igaz, de ilyesmiről nem hallottam a tanításaik között. Javítson ki valaki, ha tévedek.


A test eszköz, "ruha", ha úgy tetszik, amellyel cselekedni, érezni, és egyáltalán, átélni tudsz ebben a fizikai világban. Ha nincs már rá szükséged, eufemisztikusan írva, mivel nem működhet már hosszú távon, tulajdonképpen mindegy, mi történik vele. Ha ezzel valakinek segíthetsz, akkor miért ne tehetnéd meg, és ugyanez igaz a másik oldalról is, ha van még dolgod itt a Földön, akkor elfogadhatsz ilyen "ajándékot". Ettől még sem a lelked, sem a nem-anyagi "tested" nem sérül.

2013. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Azért azt megnézném, hogy mit tenne ez az emberszerető kérdező, ha szívátültetésre lenne szüksége és hiába lenne donor, a hozzátartozók ugyanilyen hozzáállás miatt megtiltanák a műtétet.

Akkor is ilyen nagyképű lenne vagy rimánkodna az életéért?

2013. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

stein,ez nem nagyképűség. gond ,hogy van olyan aki leszarja az élete jelentőségét? nem fogok foggal körömmel ragaszkodni akkor sem,ha megbetegszem.

nyugodt szívvel utasítok vissza egy új szívet! :)

bohócok vagyunk,és mind belehalunk!

2013. ápr. 12. 15:50
 16/27 kavinton12 ***** válasza:
Szervátültetéssel semmi probléma,de valamelyik irta hogy a rózsakereszteséknél gond,nehogy elhidd.A sziv mint fő szerv az nem a fizikai szervre értendő,a sziv a negyedik csakra.
2013. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Shaddark ***** válasza:

A buddhisták amiatt a 6 nap miatt aggódnak amíg új testbe költözik a lélek.

A testében (amelytől még nem vált el teljesen a tudata) bekövetkezett zavar átterjedhet a lélekre is, ezért rosszabb körülmények kőzé születhet újjá mint ahová kellene neki.

De a buddhizmusnak is több ága van, van amelyik nem zárkózik el konkrétan tőle már.

2013. ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"nem fogok foggal körömmel ragaszkodni akkor sem,ha megbetegszem."

Tudod, fiatal korban a legtöbben hasonlóan gondolkodnak. Odaadnék tíz évet az éeletemből, ha... mondják sokan. Hatvan fölött nem mondanak ilyet. Továbbá, minél betegebbb valaki, annál jobban ragaszkodik az élethez. Szóval arról nyilatkozzál, amit már átéltél, ne arról, hogy te (szerinted) hogyan fogsz viselkedni.

Egyébként ezt a 49 nap bolyongást hogyan számoltad ki??

2013. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
A sziv tulajdonosa ez esetbe(donor) az valamifele bunhidessel bunhodik azert amit az elozo eleteben elkovetett a beteg ellen akinek kell a szive....Honnan es kitol hallottatok hogy azert ha a tesetekbol egy szervet atultetnek egy masik emberbe akkor kovetkezo eletetekbe sziv nelkul szulettek ujja....ez abszurd...no comment....hogy gondolhatod hogy ertesz egy kicsit is a hithez...lelek van a test csak egy ideiglenes dolog...kit erdekel...egy eszkoz,hogy az eletutad beteljesitsd...
2013. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

49 nap a bardo. köztes lét,a halál után.

természetesen nem kell szó szerint érteni a szív nélkül születést teee!

2013. ápr. 15. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!