Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Csak a cselekedeteinkkel...

Csak a cselekedeteinkkel lehet befolyásolni azt, hogy mik leszünk következő életünkben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha mondjuk sok rosszat teszünk, következő életünkben is rossz dolgok fognak történni? Ez gondolom így van, de azért kikérném a véleményeteket. Ki lehet választani, mik legyünk, vagy az csak a karmától függ? Esetleg semmi köze sincs a karmához, csak újjászületünk, mint egy boci? Nem igazán vagyok képben az ilyeneknél, úgyhogy aki jártas, az segíthetne nekem elmondani pár dolgot a reinkarnációról.

2013. júl. 28. 15:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
*de h.lyén fogalmaztam meg, szóval ha vkinek 3 gyereke van, és mind a h-nak lesz gyereke, érted!!:) Nincsen lélekgyár, szerintem adott lélekszám van, és azok cserélődnek a helyekre:):):)
2013. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
*ja am nem értek az ilyen dolgokhoz:D
2013. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
*márhogy nem vagyok szakértője semmi ilyesminek ,csak a véleményemet írtam:))
2013. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
wow, amíg nem láttam érkezett pár válasz. :D mindet köszönöm. :)
2013. júl. 28. 22:11
 15/33 anonim ***** válasza:

9-es: Más szavakkal félsz a haláltól, nem akarsz meghalni, hanem élni akarsz sokáig.

Viszont ezt úgy nem érheted el, hogy reménykedsz valamiféle következő életben.

2013. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 BlackSword ***** válasza:

Pont hogy nem a haláltól félnek, hanem a tetteik következtétől és éppen ezért várják a következő életet, mert úgy vélik valami isteni csoda folytán valaki megteszi helyettük...


Triviális példában "A" fiú nem mer leszólítani egy lányt, aki most legyen "B"... De abban reménykedik, hogy egy reinkarnációs ciklussal később "B" lány leszólítja őt... De mint ismétlem ez egy triviális (vagy ha úgy jobban tetszik: leegyszerűsített) példa... Fontos kihangsúlyozni, mert egyébként a példába kötnek bele...


Szóval ez lenne a teinkarnáció lényege... Hidd el sok elme halhatatlen, de nem azért, mert reinkarnálódott, hanem azért, mert abban az egy életében olyat ért el, ami halhatatlan...

2013. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

1. A karma


A karma ok - okozati összefüggés, ha tudományosan akarjuk megközelíteni. Ha eldobok egy bumerángot, akkor az előbb vagy utóbb visszatér hozzám. Amennyiben adok valakinek egy pofont, az előbb vagy utóbb visszatér hozzám. A különlegessége ennek a világra levetítve, hogy nem biztos, hogy ugyan az a bumeráng fog visszatérni hozzám, azaz nem biztos, hogy ugyan attól kapom a pofont, akinek adtam.


Három típusa létezik a karmának ezek a legnagyobbtól a legkisebb felé haladva:

- Emberiség karmája. Ez globális, mindenkire érvényes karma. Ha nem törődünk globálisan együtt a Föld nevű bolygóval, akkor az visszahat ránk így ha mi megbetegítjük a Földet, akkor a karma törvényei szerint mi magunk is betegek leszünk. A városainkat, ha eléggé magasról nézzük látható, hogy úgy néznek ki mint a rákos sejtek, és úgy is működnek. Az életet elszívják és csak szemetet ad vissza. Karmikus törvény, hogy az ilyen világokban élő emberek körében felüti a fejét egy ugyan ilyen betegség, ezt mi ráknak neveztük el. De beszélhetnénk a légszennyezésről > asztma, vízszennyezés > Érrendszeri és idegi problémák (Stressz). Az emberi test a vírussal szemben a lázzal védekezik első körben > Globális felmelegedés. Lehet sorolni a karmikus összefüggéseket, de a természet a Föld globálisan egy élő szervezet, a tetteink reakciót fognak kiváltani mindig benne.


- Nemzeti karma. Itt a nemzeti helyett már érdemesebb inkább kulturális csoportot mondani, mivel ma már inkább erről beszélhetünk pl. Néger Angolról vagy Európai divat kínairól. A nemzeti karmák generációról generációra vándorolnak, kissé gyorsabban jelentkezik mint a globális emberiségre ható karma. Mivel ok-okozati összefüggésről beszélünk. Ezért van az, hogy minden hódító birodalom összeomlott és megsemmisült. Egy ideig sikerrel döntött romba más népeket és területeket, értelemszerűen ugyan ezen sors várt rájuk is. Persze az emberek úgy gondolják, hogy rájuk ilyesmi fantazmagória és babona nem hat, úgyhogy évezredek óta ugyan azt az ökörséget követjük el újra és újra.


- Személyi vagy Családi karma. Itt azért említek kettőt, mert hajlamosak vagyunk a családot ma már magunktól különállónak tekinteni, de reménykedem benne, hogy vannak, akik még családban gondolkodnak (ahogy én is) nem pedig önmegvalósító ezobubuk, akik majd megmutassák a világnak ki a Jani. Ennek mint mondtam a lényege, hogyha pofont adsz, pofont kapsz vissza. Persze, aki sok pofont osztogat vagy sok pofont kap vissza, vagy egy nagyot de az fektet. Az ilyesmik elhárítására adnak tanácsokat vallások többsége.


Jézus: "Ki kard által él, kard által vész el", "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel", "Ha megütik egyik orcád, tartsd oda a másikat".


Tudom, hogy ezek "nem erről szólnak", meg tudom Jézus "nem tanított" a karmáról, de ha megnézzük, akkor ezek pontosan erről tanítanak, sőt egy adalékot hozzá is ad.


1.2. A karma megállítása


Ez az adalék nem más, mint a karma megállításának rendkívül bonyolult és összetett folyamata. Egyetlen lépés van csupán, de jelen világunkban emberek milliárdjai képtelenek végrehajtani. Ez nem más mint a megbocsátás. Amíg az emberek nem képesek megbocsátani másoknak ELVÁRÁS NÉLKÜL, addig a karma körbe - körbe forog. Mert, ha visszaadunk egy pofont, akkor is visszakapjuk, még, ha nem is mi kezdtük, de beszálltunk a játékba.


1.3. A karma megfordítása


A karmát meg is lehet fordítani az által, ha nem csak megbocsátunk az ellenünk vétőnek, hanem és itt jön a legeslegérthetetlenebb tanítása Jézusnak, segítünk ellenségeinken. "...Dobd vissza kenyérrel".


Semmiféle baromi bonyolult dolgot nem tanított Jézus csupán csak terjesztette az ÉRDEK NÉLKÜLI, SZERETET VALLÁST. Ennek alapköve a MEGBOCSÁTÁS.


1.4. Életeken átívelő karma


Mivel a karma nem más, mint ok - okozati összefüggés így életeken átívelő karma NEM LÉTEZIK. Még a csúnya rossz gonosz Hitler bácsi sem részesül belőle. A "következő életünk" nem lesz jobb és nem lesz rosszabb attól, hogy miként éljük le ezt az életünket. No persze ez nem teljesen igaz. Nyilvánvalóan olyan értelemben, hogy nemzeti, népi karma illetve mint globális vagyis Emberiségi karma természetesen részesülni fogunk a pofonokban következő életeinkben is, hiszen ezek hosszú távra szólnak, de személyi karmánk az általában a halálunkkal megszakad. Ezért is volt régi szokás például a Magyaroknál is, hogy az öregek körbejárták a falut és mindenkitől bocsánatot kértek, mindenkinek megbocsátottak, mindenkitől elköszöntek, minden adósságot elengedtek, majd este aludni tértek és reggel már nem ébredtek. Ennek sem az a lényege, hogy nekem ne legyen szar kövi életemben, hanem az a lényege, hogy ne hagyjak szart magam után ebben az életben. Azért volna mit tanulni gondolkodásmódban a régiektől.


2. A Re - Inkarnáció


Az Inkarnáció szó jelentése: "Testet öltés", "Megtestesülés", "Alakot felvenni". A "RE" a latinban egy toldalék, a megújulásra vagy ismétlődésre utal. Tehát a reinkarnáció nem lélekvándorlást jelent, hanem azt jelenti, hogy új alakot vagy új formát vesz fel a szellemem. Na de fontos, hogy a szellem és nem az egó. Igen is a kettőt ketté kell választani. Az egó egy furcsa szerkezet, az agy hozza létre, pontos működését és célját nem igazán értjük, mindenesetre nincs olyan vallás, ami ne egyezne meg abban, hogy a szellem és az egó nem ugyan az, a szellemünk folyton harcol az egónkkal, persze aki azonosul az egóval, az keveset vesz ebből észre. Az egó logikus és kategórikus, mondhatnánk tudós. Mindig mindent alaposan megvizsgál részleteiben aztán pedig egy logikus döntést hoz. A szellem ezzel szemben intuíció és érzelmi alapú, döntései nem a logikán alapszanak, hanem az egyetemes erkölcsön, lásd fentebb "Megbocsátás". Másik különbség az, hogy az egó folyamatosan retteg a megszűnéstől és magától a haláltól, míg a szellem inkább börtönnek érzékeli és fogja fel e világot, a haláltól pedig nem fél, hisz tudja létezése végtelen. (persze ez a "tudás" intuitív nem pedig mérhető, megmagyarázható "tudás".)


Az egót a környezet formálja és alakítja, a környezetből összegyűjtött tapasztalatok alapján ítél meg mindent, de ezek a tapasztalatok kimerülnek egyszerű fizikai tapasztalatokban. Tapintás, Ízlelés, Látás, Szaglás, Hallás. A szellem ugyan ezen dolgokat nem ilyen kategórikusan érzékeli, hanem érzésekben és nem érzékletekben. Így aztán míg az egóból egy íz egy fizikai érzéket fog kiváltani, addig a szellemben egy érzelmet. Az egó és a szellem együtt alkotják a személyiséget. Így aztán nincs két egyforma személyiségű ember, csupán csak egymásra nagyon hasonlító. Ez a környezeti hatásoktól függ természetesen.


1.2. Újra születés. Vajon ember leszek?


A fentebb említett szellem az nem más mint a Tudatosság. Azért nem tudatosságról beszéltem, mert az egó is egy tudat, aztán a sok tudat szó összekeveredne. A lényeg, hogy az "Istent" mi alkotjuk ott "fent", mint egy közös tudat. A tudat kivetülése a fizikai világ. Ezt a kvantum fizika holografikus világnak nevezi. A lényege, hogy egy alacsonyabb dimenzió képes egy magasabb dimenzióból származó információt "tárolni". Ez a fizikai világunk, amely 4 dimenziós. Negyedik dimenzió mint mozgás vagy hétköznapi értelemben, mint idő jelenik meg.


Ez egy modernebb magyarázata magának a világnak és a világ létezésének. Ebben az értelemben természetesen mint a tudat kivetülése bármi lehetsz következő életedben. Akár egy csillag is, hiszen minden fizikai anyag a tudat egy apró kivetülése egészen atomi szintekbe merülve és még kisebb elemi részecskékig. Tehát egy atom is rendelkezik ebben az értelemben önálló szellemiséggel. A különbség egy atom és köztünk az a tudatosságának szintje, mennyire van kapcsolatban a Tudattal, ami létrehozza őt. Minél közelebb van valaki a Tudatossághoz annál inkább ráhangolódik a Tudat rendjére, így aztán a világegyetem rendjére. Mert a világunkban nem törvények vannak, a természetben sincs törvény, a világunkban rend és rendszer van. Ha feldobok egy követ az vissza esik. Ma ezt egy fizikai törvénynek írunk le, de ez nem törvény, csupán csak a rend törvénye, miszerint az összetartozók, ha eléggé közel kerülnek egymáshoz, akkor azok vonzzák egymást. Persze ez így eléggé "tudománytalan" megfogalmazás, de most nem is a világról való magyarázat a cél.


E fentebbi fejtegetés egyfajta nézet. A Magyar kultúrában a reinkarnációt a virággal szimbolizálták. Persze egy szimbólum az sok mindent kifejezhet és ebben az esetben is így van. A virág e szimbóluma egy hét szirmú virágot jelent. A szirom közepe egy kör (általában benne egy egyenlő szárú kereszttel). A szirom kezdete még közel van a középponthoz, majd ahogy rajzoljuk egyre messzebb, majd az visszatér a középpontba. Ilyen az emberi élet is. Megszületünk egy világból még közel vagyunk, ismerjük a rend törvényeit. De mivel érdekes ez a világ sok csoda van benne, eltávolodunk attól a világtól, ahonnan jöttünk, mígnem elfeledjük, mondhatnám, "felnövünk", ekkor elkezdünk elméleteket gyártani, honnan is jöttünk, egész életünket rááldozzuk erre a vitára, aztán amikor kezdünk közeledni a másik világhoz újra, akár ateista, akár nem valaki, elkezd emlékezni honnan jött, míg végül "hazamegy" mindenki. Majd ez egy másik életben kezdődik újra. Ez a világ "körforgása"...


De ilyen a világ is, megszületik, eltávolodik, majd visszatér. A mai világunk is eléggé távol jár a "központtól", "istentől", de nem számít, előbb utóbb elindulunk vissza, mert egy ponton túl, nem lehet már messzebb menni. Erre legjobb történet Jézus történetei közül a "Tékozló fiú" története. Az pontosan arról szól, amit itt fentebb írtam.


Persze választ nem adtam konkrétan, hogy most akkor minek születünk újjá. A válasz pedig azért nincs konkretizálva, mert senki nem tudja jelenlegi világunkban, hogy ez hogy működik. Ősi vallást vizsgálva elvileg reinkranáció csak az embernél létezik, tehát csak mi születünk újra és újra e világra, ennek oka pedig az, hogy az emberi lelket (lelkeket) fogva tartják e világon. Más nézetek szerint tanulni jövünk ide, hisz ahhoz, hogy a teremtő istentől joggal vehessük át a teremtői képességet mint embernek meg kell tanulnunk, hogy milyen teremtettnek lenni, hiszen ki sosem volt szegény sosem értékeli a gazdagságot, ezért hát e sok szenvedés e világon.


Kerek perec, nincs konkrét válasz.


3. Végső kérdés.


Ha a fentieket elolvastad, akkor fogadd gratulációmat. Amiről eddig írtam engem is érdekeltek, és kutattam, hogy mi lesz az életem végén, de végül is kutatásaim során mindig falakba ütköztem. Nincs konkrét válasz arra, hogy honnan jöttünk és hová megyünk, viszont egy sokkal fontosabb dologra figyeltem fel. Minél régebbi vallásokkal foglalkoztam, annál inkább arra fektették a hangsúlyt, hogy azt megismerjék, mi dolgunk ITT a Földön. Így aztán a végső kérdés nem az, hogy honnan jöttem, vagy hová tartok, hanem az, hogy miért vagyok itt?


Teljesen lényegtelen, hogy van e reinkarnáció vagy sem, lényegtelen az is, hogy van e karma vagy sem, a lényeges az, hogy miként éled meg az életed. Mert ugyan élhet az ember 140 évet is, de a végső kérdés az, hogy meg tudsz e tölteni 140 évet annyi tartalommal legalább, amennyivel egy 24 évesen meghalt ember megtöltötte, minek eredményeképpen Szentté avatták? Lehet a 140 éved után meghalsz és pár év múlva mindenki elfeled, na de mit letett az emberiség asztalára az, akit halála után Szentté avatnak és csak 24 évet élt? Ez itt a lényeges kérdés!

2013. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 baldwin13 ***** válasza:
A fentiekből kiindulva elérkeztünk a 3. végső kérdés alapján minden kérdések ősannyához,, mi az élet értelme?,,
2013. júl. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
oké.... köszönöm ezeket a hasznos válaszokat.
2013. júl. 29. 04:45
 20/33 anonim ***** válasza:

nem félek a haláltól és a tetteim következményeitől sem, vagy hogy kihagytam volna valamit :D nem is ilyen az életfelfogásom :D

a teljes, TOTÁLIS elmúlástól félek

eszméletlen, hogy ennyire korlátoltan csak magatokból kiindulva tudtok gondolkozni, elképzelni egy másik embert...

2013. júl. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!