Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nem gondoljátok, hogy az...

Nem gondoljátok, hogy az energiamegmaradás törvénye alapján kell, hogy létezzen a reinkarnáció?

Figyelt kérdés
Hiszen semmi nem vész el, csak átalakul... ez alapján a reinkarnáció a reális magyarázat a halál utáni életre nem?
2009. nov. 30. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem, ne erőszakold meg a törvényeket.

Pl: mi indokolná, hogy a "lélek" tegyük fel létezik, nem pl hővé alakul? - azt hiszem itt bukott is az elméleted.

2009. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, a lélek az, aminek a létezését el kell ehhez fogadnunk.

Na de hogy hővé alakuljon?? Nekem azért ez elég furcsán hanzgik... bár a globális felmelegedést legalább magyarázná...:D


De végül is az agyat, mint olyat sem nagyon ismerjük a működését tekintve... csak egy nagyon kis részét értjük és nem tudhatjuk, hogy a "lélek" hol található...

2009. nov. 30. 16:36
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
ha a lélek energia lenne, akkor egyértelműen léteznie kellene, de szerintem nem az.
2009. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha úgy vesszük az energiamegmaradás törvénye már ott megbukott amikor létrejött a világ.. a semmiből keletkezett valami. Amúgy szerintem sincs anyagi léte a léleknek. Mi csak ingereket érzékelünk és reagálunk rájuk az agyunkkal, semmi extra csak biológia meg kémia. A gondolatunk se több. Sajnos most kell megtennünk amit megtehetünk, nem halogathatunk semmit következő életeinkre :(
2009. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező! Elég hülyén értelmezed az energiamegmaradás törvényét. Az, hogy az energia megmarad, az nem jelenti azt, hogy ugyanabban a formában marad meg. Pl. amit megeszel, mondjuk egy szép nagy pizzát, nem biztos, hogy ugyanannyira kívánnád, miután kiszartad(reinkarnáltad). A tested által tárolt energia természetesen nem vész el, hiszen baktériumok megeszik a szöveteidet stb., tehát ilyen módon értelmezhetjük a reinkarnációt, hogy az "anyagod" több millió baktériumban él tovább, de szerintem nem erre gondoltál.
2009. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez a kérdés azért nem jó, mert ha feltételezzük a lélek létezését, akkor nem kell itt semmilyen törvényekkel jönni, hiszen a lélek definíciójában benne van, hogy halhatatlan.
2009. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

elsőnek: de, szerintem nyugodtan megerőszakolhatja a törvényeket, legalább azért, mert kíváncsi vagyok milyen az... :D

Egyébként a lélek nem energia.

2010. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként a lélek nem energia.


Honnan tudjuk?

2010. jún. 11. 09:44
 9/9 anonim válasza:
0%

Én az energiamegmaradást már kisérletekkel megcáfoltam,

olyan hangrezonanciás egyszerü csöves tölcsért csináltam

ami akár a tölcsérbe bemenő hangerő százszorosát is

visszaadja de a forfásgravitációval is megcáfoltam ezt a

törvényt(bár kemény dolog,iskolába pirosbetüs törvény).


Amúgy tényleg elélhet akármeddig a lélek test nélkül

és külső energia nélkül is,a szellemek is lelkek

(már aki elfogadja hogy vannak).

Sokmillió év eltelt és abból pont most itt élünk és vagyunk?

2011. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!