Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Megmarad valami bennünk az...

Megmarad valami bennünk az előző életünkből és honnan tudhatom hogy mi az ami megmaradt?

Figyelt kérdés
Itt most gondolok zenei ízlésre,stílusra,viselkedésre,világnézetre főként ilyen dolgokra

2014. nov. 3. 02:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Benned megmaradt?
2014. nov. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha hiszel a lélekvándorlásban, a lelked az, ami megmaradt.

No, meg az, amit a másvilágon megtudtál, mi az, amiben változnod kell, hogy fejlődhess/fejlődjél!

Ha tudod, mit és hogyan kell csinálni, miért akarod tudni, mit és hogyan nem szabad?

.

Ha a zenei stílusból, vagy viselkedési normákból előző életünkből hoznánk magunkkal ragadványokat, még mindig kökorszakiak lennénk. Sokan ott is ragadtak...

.

míg a lélek léte nem bizonyított, vándorlása is csak hit marad.

Tévedés, rosszindulat az előző életekkel magyarázata tehát magyarázkodás, menedék.

Az "én nem tehetek semmiről, az előző életem eredménye" - silány magyarázat bármire is.

2014. nov. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

egyszer olvastam, hogy egy kisfiú aki egy indiai faluban lakott körülbelül 6 évesen elkezdett arról beszélni, hogy ő valójában nem az aki hanem egy másik kisfiú és az ő szülei egy másik faluban laknak


A kisfiú önmagát nem a saját nevén hivta és meg tudta mondani, hogy a szülei hol laknak illettve a falu nevét ahol még soha nem járt


A dolognak állittólag utánajártak és a szomszédos faluban tényleg lakott egy házaspár akiknek azelőtt halt meg a fiuk egy évvel mielőtt a kisfiú megszületett volna


Most, hogy ennek mennyi lehet az igazságtartalma nemtudom ezt mindenki döntse el maga

2014. nov. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szeretném ezt a figyelmedbe ajánlani:


[link]

2014. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 homo ludensz ***** válasza:
100%
Érdekes amit belinkeltél,végigolvastam mert szeretem a lehetőségeimhez mérten körbejárni ezt a témát(is). Az is igaz hogy ennek az ellenkezőjéről is lehetne feltenni s talán nem is a mesék és az anekdoták világából némi olvasni és továbbgondolni valót. Volt egy az USA ban dolgozó doki Bistey névre hallgatott és pszichoterápiával kezelte a betegeit. Módszeréhez tartozott hogy enyhe hipnózisban visszavezette a pszichés problémával hozzáforduló betegét és közösen próbálták feltárni azt a traumát kiváltó eseményt ami a beteget sújtotta. Ő közben jegyzetelt és számos beteg megfordult nála és már bevett volt hogy visszamentek a születésig. Egyszer akarva vagy akaratlanul átcsúsztak a születés előtti szakaszba. A páciens ottani élményeit lejegyezte és betette az asztalfiókba. Állami kórház volt és nem díjazták volna ha napvilágra kerül. Mikor meghalt a felesége hazaköltözött és itthon kiadta a feljegyzéseket. Előadásokat tartott mint közvetlen munkatársa. A kérdésedre akkor kaphatnál hihető választ ha alávetnéd magad egy jó szakemberrel történő előző életekben való visszavezetésnek.
2014. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem tudom, hogy kb. 3 milliárd ember miféle előző életére emlékezhet(ne)? Hiszen még a '80 - as években is csak 4 milliárd körüli számú ember élt a földön, ma meg 7 milliárd.
2014. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
34%
Elöző időkben nem egyszerre születtük le a Földre, hanem hosszabb rövidebb szünetek után. Az utóbbi időkben a túlvilágon tartózkodási idő lecsökkent valamiért és a leszületés gyorsan bekövetkezik. Ezért is érzi nagyon sok ember, hogy valami történi fog hamarosan, mert az események felpörögtek.
2014. nov. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Angelo84 ***** válasza:
70%

Csak a jellemre vonatkozó tulajdonságokat viszi tovább az ember az úgynevezett fejlődése során, ugyanis a (vég)cél az, hogy a feltétel és elvárások nélküli szeretetet tanúsítsa az adott egyén. Nyilván adott jellemvonásokhoz társulhat stílus, világnézet, viselkedés.


Konkrét ízlések, hogy most a metál zenét szeretem, meg a kakaós csigát, meg a szegfű illatát, nem "öröklődnek", mivel ezek "külsőségekhez" köthetőek.

2014. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

"Elöző időkben nem egyszerre születtük le a Földre, hanem hosszabb rövidebb szünetek után. Az utóbbi időkben a túlvilágon tartózkodási idő lecsökkent valamiért"


Aki nem hiszi, járjon utána, mondhatnánk.


Az egy test - egy lélek típusú lélekvándorlás sehogyan sem megy egy emelkedő számú populáció esetén. Így a mai 7 milliárd ember tekintélyes része nem rendelkezhet előző élettel. Egyszerűen azért mert korábban nem éltek annyian mint ma.

2014. nov. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

"mert korábban nem éltek annyian mint ma"


De éltek, csak nem emberek. Illetve nem csak ezen a bolygón.

Ez nem cáfolata a reinkarnációnak pont ezért.

2014. nov. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!