Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mitől függ az, hogy a lélek...

Mitől függ az, hogy a lélek mivé reinkarnálódik? Embernek születni dicsőség és jutalom lenne?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy azok a lelkek, akik embernek születnek, tehát mi; megérdemeljük ezt a kiváltságot? Jó, tudom, sokan mondják, hogy embernek lenni nem jó, hasonlók, de összességében valljuk be, azért jobb, mint csigának, vagy szúnyognak, vagy fának születni. Nem? Gondolkodjunk most így. Akkor a lélek, ami embernek (emberré) reinkarnálódik azért van, mert megérdemli? Ez jutalom lenne?


A buddhizmus mit mond? Azt vegyük figyelembe, hogy egészséges emberként jönni világra. Tudom, vagy úgy hallottam, hogy a fogyatékos emberek - vagy azok akik halva születtek - büntetésből születtek úgy. Akkor ez kiváltság, vagy hogy van?


Azt is hallottam, hogy a macska a megvilágosodás "várószobája".


A kérdés nyilván azokhoz szól, akik nem szkeptikusok ezügyben és érdekli őket a téma. Esetleg értenek is hozzá.


18/F



2014. dec. 18. 13:52
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Én nem szavaztam le senkit! És mindenkinek köszönöm a válaszát!
2014. dec. 18. 15:26
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
(valaki itt rohadt jót szórakozik a lepontozással, szerény intellektusra vall:D - más vagyok mint a 10-es, de úgy látszik a 66%ra halál vár itt a gyakorin:D
2014. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
(most felpontoztam a 10-eseit légy szíves viszonozd, jó karmát csinál :D :D)
2014. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Mindenki, aki normális választ adott a kérdésre felpontoztam! :D
2014. dec. 18. 15:38
 15/29 homo ludensz ***** válasza:
30%
Az én nézetem szerint és amit én el is tudok fogadni,ember csak emberként születhet le. A karmát figyelembe véve az mindig kiegyenlítődésre törekszik és ezt úgy éri el hogy mint a neve mutatja is KERÉK tehát forog.Most ha más létformában születne le újra egy ember mondjuk kő ként akkor félrelökött kő vagy kerékvető kő lenne vagy egy sivár köves tájon perzselődne a napon? Az ember test és lélek és tapasztalni születik le hogy a lélek visszatérve ha eredményes volt a földi élete több tudással magasabb rezgésszámmal "fényesebben" térjen vissza a Teremtőjéhez.
2014. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
52%

"Embernek születni dicsőség és jutalom lenne?"

Milyen dicsőség és jutalom lenne egy pl. kenyai nyomorgónak

születni újjá?

.

A reinkarnáció hite nem egységes. Éppen ezért van olyan ága, ahol netán rovarnak/bogárnak születik újjá valaki.

(Hívei kis seprővel söprik maguk előtt az utat, nehogy valamelyik ősüket agyontapossák.)

2014. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"Milyen dicsőség és jutalom lenne egy pl. kenyai nyomorgónak

születni újjá?"


Nyilván nem erre gondoltam. És igen, a buddhizmus úgy tartja, hogy embernek születni jutalom. Nem véletlenül írtam ezt. Úgy tűnik nem voltam elég konkrét mikor ezt írtam; "Tudom, vagy úgy hallottam, hogy a fogyatékos emberek - vagy azok akik halva születtek - büntetésből születtek úgy. Akkor ez kiváltság, vagy hogy van? "

2014. dec. 18. 20:51
 18/29 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy annyi ága van, hogy követhetetlen számomra.
2014. dec. 18. 20:51
 19/29 anonim ***** válasza:
88%

"És igen, a buddhizmus úgy tartja, hogy embernek születni jutalom." [#17]

"Csak az a baj, hogy annyi ága van, hogy követhetetlen számomra." [#18]

.

Már csak az a kérdés, "mihez képest"?

Jutalom akkor, ha már nem kell visszamennie a "rovari lét" állapotába. Az ott szerzett fejlődés jutalma.

Egyáltalán nem jutalom, hiszen minden újjászületés a fejlődési folyamatra KÉNYSZERÍTÉS része.

A már Megvilágosult nem születik újjá.

(Kevés kivétellel és csak akkor, ha Nagy Tanítói küldetése van.)

.

"A kérdés nyilván azokhoz szól, akik nem szkeptikusok ezügyben és érdekli őket a téma."

A szkeptikus sokszor jobban ismeri azt a témát, amit a hívő vakon elfogad!

2014. dec. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ajándék embernek születni.. Nehéz, nehéz embernek lenni és embernek maradni. Olyan életet élni, hogy a végén visszanézve az látható, érdemes volt szenvedni, küzdeni. Ami például Kós Károly temetésén hangzott:

" Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam, végezetre eltétetett nekem az igazság koronája…"

Nehéz. És időnként elfárad az ember..

Radnóti:

"Hegy lettem volna, vagy növény, madár...

vigasztaló, pillangó gondolat,

tünő istenkedés. Ma már

az alkotás is rámszakad."

2014. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!