Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Helyes lehet ez az "elméletem"?

Helyes lehet ez az "elméletem"?

Figyelt kérdés
Most így este fele elgondolkoztam a halál utáni életről. És az ugrott be, hogy mi van, ha egyszer éltünk, meghaltunk és mint egy álom a halál után folyamatosan újrajátszódik bennünk az életünk mint egy film vagy pl a tudatos álmodás. És ez magyarázatot adna a deja vu-re (remélem jól írtam) mivel folyamatosan meghalunk és folyamatosan újrajátszódik a "film" és néha eszünkbe jut az a rész, beugrik, hogy ezt már láttuk. Ez arra is magyarázatot adna, mint amikor deja vu közben előre tudjuk mit fogunk vagy fognak mondani vagy éppen mi fog történni abban a pillanatban mint például mikor többször megnézünk egy filmet és mikor másodjára nézzük akkor tudjuk, mi fog történni vagy mit fognak mondani benne.

2015. jan. 1. 03:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem.

Mert:

-nincs halál utáni élet

-a déja vu-nek sincs köze semmilyen természetfelettihez, hanem a gyorsabb agy-és szemműködéshez (érzékeléshez).

-film sincs.

2015. jan. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Az első válaszolóval nem êrtek egyet.

És kedves kérdező.Az elméleted félig-meddig helyes.Viszont megjegyeznék pár dolgot.

Nem folyamatosan játszódik le mint egy film,hogy annyiszor nézed meg ahányszor akarod.Egy bizonyos idő után már a lélek nem jöhet ebbe a világba vissza-neki ott már lejárt az ideje.

Ezért mondjuk , hogy vannak öreg és fiatal lelkek.

A deja vu érzést sem jól magyarázta az első , mivel ha van élet a halál után akkor ez a deja vu érzés kb annak tudható be.Hülyeség az hogy a szem meg az agy igy meg úgy...ezt érzékeli,azt látja előre...

Kérdező ... deja vu érzés közben nem tudod mit mondanak majd előre , te csak annyit érzel mintha ez már megtörtént volna.Nem egy Next filmben vagyunk.

2015. jan. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én csak azért nem értek egyet az első válaszolóval, mert nem mondhatja ilyen biztosan, hogy nincs halál utáni élet, mivel nem halt még meg, hogy ezt ilyen biztosan tudja. Ha mégis akkor bocsánatot kérek. Én úgy vagyok vele, hogy addig, ameddig nem haltunk meg vagy éltük át, addig minden verzió lehetséges mint pl a reinkarnáció, mennyország, esetleg respawnolunk vagy leállítják a sims-et amiben létrehoztak. Én ezért szoktam mondani, hogy nem kell hinni minden lehetőségben, de nem szabad kizárni. Második: Én szoktam tudni előre mikor deja vum van, hogy ki mit fog mondani, néha mondom vele együtt meg szoktak lepődni.
2015. jan. 1. 10:05
 4/12 anonim ***** válasza:
De mikor szoktad mondani a szöveget már előtte láttad régebben a filmet,nem?
2015. jan. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen
2015. jan. 1. 12:05
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

"Én csak azért nem értek egyet az első válaszolóval, mert nem mondhatja ilyen biztosan, hogy nincs halál utáni élet, mivel nem halt még meg, hogy ezt ilyen biztosan tudja."


Mivel nem tudunk róla, hogy lenne utána még élet, nem kellene feltételezni. Amit eddig tudunk, az alapján nincs. El lehet képzelni utána dolgokat, de semmi alapja sincs ezeknek az elméleteknek, tehát feleslegesek.

2015. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Arlene0721 válasza:

Szerintem felesleges ilyeneken gondolkodni. Éld az életed inkább... Ne töprengj ezen a kérdésen, mert választ sose kapsz rá, nem igaz?

És ha így van, ilyen az életünk? Akkor meg mi van? Tenni ellene nem tudsz, az információval se tudsz semmit se kezdeni, csupán csak tudnád ezt a titkot és kész. Sőt, valójában nyomorúságos lenne, ha tudnánk, hogy az életünk, melyben gürizünk a pénzért, a boldogságért, az akármiért, valójában egy másik körforgás része, és ezt a sok szenvedést, már egyszer átélted, de újra és újra megéled mindet... Mondd csak, mire lenne jó ezzel a tudattal élni? (Tény, hogy ott vannak még a boldog érzések is, amiket az ember akár százszor is megélne, de azért az ilyen kijelentésekkel jobb vigyázni, nem?)

2015. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Van reinkarnáció, csomó ilyen sztori van.
2015. jan. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenki előtt lejátszódik az élete halála pillanatában, de nem helyes az elméleted. Nem fogod újraélni folyamatosan az életed, viszont olyan megesik hogyha a szellemünk úgy gondolja nem tapasztaltunk eleget az életünk alatt, akkor újra éljük megint az életet.
2015. jan. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
tetszik ez az elmélet, van alapja..
2015. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!