Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan működik a reinkarnáció?...

Hogyan működik a reinkarnáció? A földön egyre több ember van.

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 17:30
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
45%
Biztos lehetsz benne kedves engem gyűlő kérdező, hogy mindjárt itt lesz egy csoda bogár, hogy elmondja neked a regressziós hipnózis csinnyát binnyát, sőt olyan is akad, aki valamily csoda folytán emlékszik az előző életére, esetleg visszalátogatott a halálból, másik kategória pedig azt fogja mondani, hogy "olvasd el ezt", háhá!
2015. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
76%

# 9


Hogy rá lehessen írni a Nutellás üvegekre, hogy "nyomokban mogyorót tartalmazhat". :-)


Hogy a kérdésre is válaszoljak: teljesen érthető és logikus, hogy sokakban felmerül ez e kérdés a téma kapcsán, de szerintem akkor láthat valaki ebben ellentmondást, ha - igazából nem tudom, milyen okból - abból a feltételezésből indul ki, hogy az összes lélek egyidős, egyszer valamikor keletkezet/teremtődött belőlük egy bizonyos mennyiség, akik aztán bekerültek egy (majdnem) örök körforgásba.


Ez nem így van, másrészt a Föld messze nem az egyetlen bolygó, ahol inkarnálódni lehet.


Ha komolyabban érdekel ez a téma, akkor talán a legjobb könyv(ek), amit ajánlani tudok, az dr. Michael Newton pszichológus "Lelkünk útja" című könyve, illetve könyvsorozata, ami konkrét esettanulmányokra épül, vagyis a saját pácienseivel folytatott regressziós ülések hangfelvételeinek - időnként rövidített - átirataira, amiken keresztül az ember rengeteg kérdésre találhat választ a reinkarnáció működését illetően.


Dr. Michael Newton 50 éve foglalkozik hipnoterápiával, azon belül 40 éve olyan regressziós hipnózissal, aminek angolul a "life between life therapy" ("élet az életek között terápia") elnevezést adták, és aminek az a lényege, hogy a pácienseket mély hipnózisban nem csak előző életekbe, hanem egy másik létsíkra, az un. köztes létbe, létközbe tudják regresszálni, ahonnan egy teljesen más perspektívából látnak rá a létezésükre, az inkarnációik láncolatára és arra, hogy mi ennek az egésznek a célja és értelme, illetve megélik, hogy mennyivel többek egy fizikai testben élő biológiai lénynél.

2015. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
47%

Joker 2.0 !

Nagyon lejárt verzió vagy! Frissítésre szorulsz! :D :D Kár, hogy nem veszed észre magadon! :( :(

2015. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
45%

#13 De még a moderátorok nem raktak ki te! Majd akkor leszek Joker 2.1-es, egyébként még instabil verzió vagyok, összeomlik a rendszer meg ilyenek. Az Androidra is éveket kellett várni, úgyhogy várjatok még ez még nincs lefújva!

JOKER 2.0 CE

2015. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:

Nem lelkek vagytok hanem szellemek. A lelek szinten csak egy ruha, mint a fizikai test.


A szellem orok es halhatatlan.

2015. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
56%

Nem fárasztó nektek ez a folyamatos lepontozás? Mintha nagyot tennétek nekem. Még a denevérember se tudod megállítani, nem hiszem, hogy nektek sikerülne! Egyébként eddig szerintem én adtam az egyedüli használható választ, de ez ne vegye el a kedveteket.

Soroljam még milyen válaszokat fogsz kapni? Még többet akarsz tudni? Hát jól van!

A reinkarnáció, ahogy már mondtam az emberi fantázia része és mindenki sajátosan képzeli el annak létét. Mondjuk vannak olyanok is, akik szerint nem születik új lélek, nem! Szerintük nincs több lélek és nem születik új lélek, csupán arról van szó, hogy az ember halála után egy közös tudat része lesz, és újjászületéskor ez a " közös tudat" átörökí az ember tulajdonságát, vagy nevezzük léleknek egy másik ember testében, hát ilyen beteges elképzelések vannak. Igazából a reinkarnációnak csak a fantázia szabhat határt, más nem!

igazándiból, aki azzal próbál etetni, hogy "ezt olvasd el", "ajánlom figyelmedben ez és ezt a könyvet" nem tud s-z-a-r-t se, vagy legalábbis nincs saját képzelőereje, azért ajánlgat mást maga helyett. (Leszögezném, hogy néhány vallás is így született), egyébként ha a magad útját akarod járni találj ki te is valami újat, hátha népszerű lesz. ;}

2015. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
64%
06-os Joker 2.0 ! Bírom már, amikor valaki (te) úgy kezd el egy témát lefikázni, hogy egy fingot nem tudsz róla! Kiszállhatnál már az olyan témák lefikázásából, amihez nem értesz, sőt, nem is akarod megérteni! Csak a saját butaságodat reklámozod!
2015. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
49%

#17 Tévedsz, mert értem.

Talán baj, hogy beavatok másokat a hitbe? Tudod miért kezdtek az emberek anno hinni ezekben? Régen az embereknek szüksége volt a hitre, hogy elviseljék a halált, a járványokat és a betegségeket. Szükségük volt egy kapaszkodóra, ezért találták ki ezeket és ez nem lefikázás, hanem tény! Nem akarok reklámozni semmit, nem vagyok közszolgálati tévé, érted? Nem akartam ártani ezzel senkinek, de ha így történt elnézést kérek érte. Sokszor túl segítőkész vagyok és nem veszem észre, hogy ezzel megbántok másokat.

2015. máj. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
61%

Joker kepzeld el hogy egy nonek probalod megmagyarazni milyen erzes a szules es az addig vezeto ut.


Nah, most pedig tartsd meg azt amire jutottal vele csak vedd erre a temara ervenyesnek.


A kulonbseg koztunk hogy en tudok, te pedig hiszel.


Az igazsag az hogy sik hulye vagy az egeszhez. Alapveto fogalmakkal nem vagy tisztaban.


Van csecsemokori emlekem amikor a testemen kivul voltam. Nem csak magamat latzam, de azt is hogy tobb fallal elvalasztva egy masik helysegben melegiti nekem a tejet.


Tovabba voltam a testem kivul pszihedelikus szerek altal is es meg egyeb kiba jo dolgok. Rengeteg olyan teny vsn amitol en tudok es felolem barki magyarazhatja hogy en csak egy vak hivo vagy. Mosolyogva es sajnalkozva vegig hallgatom es tovabb lepek. Normalis esetben ezt nem kotom senki orrara, de te olyan kitartoan es meggyozodessel osztod az eszt mindig hogy vettem a faradtsagot es idot. Persze tapasztalatbol tudom hogy semmit nem er... nem is folytatom. Szep almokat

2015. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkoztam...

Egyre több ember születik, tehát (gondolom én) egyre több lélek reinkarnálódik le.

De van egy másik elvem is.

Levázolom:

Az én tudatomban a lelkünk csak egy darab a felsőbb énünkből, entitánsunkból.

Azért vannak külön a lelkünk darabjai, hogy ezek külön reinkarnálódjanak, így egy időben többszörös tapasztalatot/tudást gyűjthetnek.

Mikor mindegyik "darab" megszerezte a tudást, tapasztalatot, akkor újra egységben lesz a felsőbb tudatunk.

Persze a lélek darabjai reinkarnálódhatnak másik síkra is.

Ez az én teóriám, de elég nagy zavar van a fejemben.

Nehéz helyre rakni ezt. :D

2015. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!