Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Adna valaki hihető magyarázato...

Adna valaki hihető magyarázatot arra, hogy reinkarnálódunk? Olyan érzésem sokszor van mintha már csináltam volna már ezt egyszer. Akkor én ugyanabba a testbe születtem vissza?

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

A magunkkal hozott képességeket, tudást egyesek reinkarnációs emlékezetnek hívják, mások ösztönnek és tehetségnek.

Az észleletek, tapasztalatok, megállapítások ezekről a dolgoktól azonosak, eltérés csak abban van, ki mivel magyarázza őket.

2016. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Itt van egy kis fogalomzavar.

A fizikai testet nem lehet többször használni.

Létrejön, kifejlődik, használja a működtetője és amikor lejár az ideje, akkor leveti.

Visszatér eredendő helyére, végzi a dolgát és amikor akar vagy kell újjászületnie, akkor egy létrejött testbe költözik.

Persze ebben lehet hinni és nem hinni mindenkinek magánügye.

2016. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Hihető magyarázat helyett inkább valós magyarázatot kellene keresned. Igaz hogy olyan nincs, csak "hihető"! :)
2016. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"magunkkal hozott képességeket, tudást egyesek reinkarnációs emlékezetnek hívják"

Én azokat a szüleimtől örököltem.


"Hihető magyarázat helyett inkább valós magyarázatot kellene keresned. Igaz hogy olyan nincs"

Ez igaz.

2016. márc. 4. 19:14
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Előző életemben egy axolotl voltam... Hihető volt?
2016. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 homo ludensz ***** válasza:
46%

Nem ugyanabban a testben születünk le újra. Ami neked ismerős feladatnak tűnik az abból adódik hogy a valaha volt és a mostani életfeladataid között lehet némi hasonlóság.

Amely életfeladatot kikerüljük (szabad akarat) vagy megoldatlan marad azt megkapjuk egy következő inkarnációban.

Az életfeladatokhoz kapunk képességet mint eszközt és csak rajtunk múlik hogy olyan módon oldjuk meg hogy hasznunkra váljon. A lélek tanulni s tapasztalni születik le a testbe és ha úgy érzi hogy a test elhasználódott vagy képtelen hasznára lenni akkor a lélek elhagyja.

2016. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidtől nem örökölhetsz reinkarnációs emléket, hiszen a te emlékeid a tieid, az övék pedig övéik!
2016. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg visszaidézni minden emléket gyermekkorodból. Hetekig eltart majd.

Azután idézd vissza a saját születésed.

Ha ez is megvan, akkor a születés előtti idődet.

Azt hiszem több magyarázat nem kell hozzá.

2016. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"képességeket, tudást"

Ezeket örököltem.

"alma nem esik messze a fájától"

Mindent a szüleinktől, nagyszüleinktől örökölünk.

2016. márc. 4. 21:38
 10/14 homo ludensz ***** válasza:
83%

Fentebb érthetően leírtam a reinkarnáció lényegét. Ezt ne keverjétek össze a szülőktől vagy nagyszülőktől átöröklött képességekkel.

A fizikai test a két szülő DNS-éből jön létre de egy új produktum.

A lélek mikor egy testben leszületik azt önállóan teszi mivel senki nem születhet és halhat meg más helyett.

2016. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!