Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha van reinkarnáció, akkor...

Ha van reinkarnáció, akkor hány évig "bolyong" a lélek, mielőtt megint testbe költözik?

Figyelt kérdés
Meghal és akkor másnap már rögtön költözik is bele egy magzatba? vagy hogy van ez? Valamint amég bolyong és beköltözik a másik testbe, akkor tudatában van annak, hogy ő újjá fog születni? Tudom erre pontos választ senki sem tud, úgyhogy inkább a véleményetekre lennék kiváncsi :)
2010. máj. 25. 13:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Három évig.
2010. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Az én tippem valami olyasmi, hogy amikor a lélek kikerül a testből, akkor már nem a mi fizikai világunkban van. Így szerintem az idő sem hat rá, valahogy azon kívül létezik. A másik az, hogy erről tényleg senkinek nem lehet fogalma sem, max. elméleteket gyárthatunk.
2010. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
igen, ezért írtam, hogy inkább csak véleményekre vagyok kiváncsi, mivel úgysem tudjuk meg, amíg oda nem kerülünk(megint?) de köszi a választ:)
2010. máj. 25. 14:33
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem bolyong a lélek, csak akkor ha valami miatt itt ragadt.

Olvasd el ha érdekel a téma, nem fogod megbánni:

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja

2010. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
tehát akkor jó esetben rögtön átköltözik másik testbe?
2010. máj. 25. 14:43
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem! Jó esetben, elindul a fény felé, nem sokkal a halála után. Valameddig még maradhat míg meggyőződik róla hogy a szerettei "túlélik" a "halálát". Aztán hogy mik történnek odaát és hogy választja ki a következő életét azt megtalálod a könyvben, és még sok minden mást is.
2010. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Én egy reinkarnációs könyvet olvastam. Emberek történetét írja le akik emlékeznek és mesélnek előző életükről. Be is tudták azonosítani, hogy kik voltak előző életükben. Van aki szinte egyből újjá születik, valaki 10 év múlva és van olyan aki 50 év múlva. Ez teljesen változó. Valószínűleg attól függ, hogy elvégezte e életében a feladatát vagy sem.

Ami meglepő a történetekben (igaz történetek!) aki fiatalon hal meg az vagy a családjába, vagy helyileg egy közeli családban születik újjá. Míg az idősebbek akár több ezer kilométerrel odébb is születhetnek.

2010. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Azt olvastam, hogy az idő csak a mostani megnyilvánulási formánk számára értelmezhető. A többi (beleértve a többi életet is) időn kívüli, nincs jelentősége, hogy melyik van előbb vagy később, mind van. Felvet egy-két kérdést: akkor most a teljes sors fix és megváltoztathatatlan? Vagy a múlt is változásban van, csak ez "idebent" értelemszerűen megfigyelhetetlen? Nem tudhatjuk, tényleg. Még azt se, hogy van-e több élet. Nem bizonyosodhatsz meg róla, hacsak nem akarod ilyen-olyan okokból igaznak tekinteni (rögeszmésen?) és megtapasztalni (téveszmésen?) akár. Nem tudunk ezzel foglalkozni, akárhogy is szeretnénk :)
2010. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Így igaz, a túlvilágon nincs idő, de ha Földi időben szeretnéd tudni, akkor is teljesen változó, van aki azonnal, van akinek több időre van szüksége, vagy később születik olyan test, ami neki megfelelő lenne. Úgy tudom az elmúlt évtizedekben viszont egyre kevesebb idő telik el 1-1 élet között, tán a túlnépesedés miatt is.
2010. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Csak saját példámmal szolgálhatok:ingával megnézte egy ember, hogy ki voltam előző életemben, stb.Annyi bizonyos, hogy 1945-ben haltam meg.Ehhez képest elég sokáig vártam egy megfelelő testre.1980-ban születtem.Ja, és litván férfi voltam.Most meg magyar nő vagyok.
2010. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!