Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha van reinkarnáció, akkor...

Ha van reinkarnáció, akkor hány évig "bolyong" a lélek, mielőtt megint testbe költözik?

Figyelt kérdés
Meghal és akkor másnap már rögtön költözik is bele egy magzatba? vagy hogy van ez? Valamint amég bolyong és beköltözik a másik testbe, akkor tudatában van annak, hogy ő újjá fog születni? Tudom erre pontos választ senki sem tud, úgyhogy inkább a véleményetekre lennék kiváncsi :)
2010. máj. 25. 13:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
az parás...erre én is kiváncsi lennék:)
2010. máj. 28. 12:05
 12/20 anonim ***** válasza:
68%

mindaddig nem "költözik" új testbe a lélek, amíg az előző test egyben van, azaz nem bomlott le, vagy nem lett elégetve porig. elég komplikált a dolog, de van valaki aki pontos választ tud adni a kérdésre, vagyis inkább valami. mégpedig egy könyv, ami az életről szól, leírja mik is vagyunk mi valójában, és mi az igazi célunk. itt a cím és a szerző, ha komolyan szeretnél választ kapni mindenféleképp olvasd el, ugyanis nem csak a reinkarnáció található meg benne, hanem a valóságot is feltárja.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.


üdv

25/F

2010. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Jane Roberts: Seth-könyvét érdemes elolvasni, ha érdekel a túlvilági lét. egy lélek médiumon keresztül kinyilatkoztatja az isteni törvényeket. vagyis leírja: az idő fogalmát (relatív dimenziónként), a különböző dimenziókat, az újraszületések rendszerét -hova kerülsz halál után pontosan -"purgatórium" /tisztító tűz/, "eligazító"... az, hogy a lélek az adott folyamatok után hova és mikor születik le, függ a lélek rezonancia szintjétől (vagyis, hogy léphet-e dimenziót, vagy a mostani dimenzióba kell-e újra születnie), mikor (az asztrológia szerint akkor, amikor a leginkább megfelelnek a bolygó-állások a karmádhoz. ha belegondolsz, hogy 12 ház van, 12 zodiákus, és mindegyik mezőn belül vagy 60 fok (a szögpercekről, másodpercekről már nem is beszélek), és 9 égitestet vesznek figyelembe az asztrogrammon belül, akkor ki lehet számítani kombinatorikával, mennyi lehetséges sors van, és egy adott bolygó-állás mikor ismétlődik. talán 25000 évnek is el kell telnie, hogy leszülethess az égi törvények szerint.) természetesen mivel a lélek máshogy éli meg az időt (több ezer évet egy pillanatként akár, és a történéseket nem feltétlenül vizuálisan, hanem érzések formájában), nem unatkozik. Szepes Mária Vörös oroszlán c. könyvében szépen megmagyarázza, hogyan is működik a szülők kiválasztása. a megfogant magzatok, mint örvények próbálják bevonzani a lelket, és végül abba az örvénybe kerül a lélek, ami a rezgéséhez passzol.
2010. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

valaki a sorsról írt, hogy megváltoztatható-e, vagy fix, a múlt változik-e stb.

ez a témakör az Akasha-krónikához kapcsolódik (e szerint állítólag létezik egy energia-mező, ami a téridőről információkat tartalmaz. a múlt, jelen, jövő egyszerre van jelen velünk egy térben, csak másik dimenzióban, vagyis meg van írva, és folyamatosan "zajlik" a tudtunkon kívül.). tudományos értelemben az elméleti fizikai is elég szépen foglalkozik a téridővel, különféle dimenziókkal, lehetségességi rendszerekkel.

2010. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Több ismerősöm is foglalkozik spiritualitással és az a legérdekesebb, hogy nagyjából mindegyik hasonló előző életeimet mondta el.

Mindenkinek több előző élete is volt és attól függően, hogy hogy teljesítette a "feladatait", úgy halt meg illetve született újra.

Hogy kinek mik a feladatai, azt lehet érezni is (pl. amihez nagyon ó képességei vannak), de "szakemberek" meg is tudják nagyjából mondani.

Lehet hinni benne, meg nem hinni, nálam működik. Onnan tudom, hogy épp jót tettem, a feladatomnak megfelelően, hogy utána hirtelen (sokszor már közben is) nagyon jó érzés tölt el, szinte repülök a boldogságtól. (pozitív rezgés)

2010. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
23%
pontosan 3év 5hónap 18nap 15óra 3perc 54másodperc
2010. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Idő mint olyan nem létezik.

Változás van csak, amit az ember a Föld gravitációja okozta téridő görbületében mért egységhez viszonyít.


Az úgynevezett idő a Világegyetem minden más pontján másképpen telik. Minél erősebb gravitációjú objektum közelében vagyunk, annál jobban meggörbül a téridő, s annál gyorsabban telik a változás, amit mi időként fogunk fel.


Így lehet csak megérteni a fekete lyukak gravitációja okozta téridő görbületet.



Ezt mind csak azért mondtam el, mert lehet, hogy ami itt egy perc az egy másik térben 10 év, valahol, valamelyik síkon meg 1/10 másodperc.

2011. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
50%
Attól függ... Ha valaki keveset él, akkor kevesebb ideig tart a megtisztulás, ha valaki sokat él, akár 10-15 évbe is beletelhet, hogy ujra szülessen. ilyen az én (IGAZ) történetem is. ha kiváncsi vagy, irj privit! :)
2012. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Szia!


Véletlenül? bukkantam a kérdésedre. Én csak ajánlani tudok Neked egy filmet, hátha segíthet, az a címe, hogy Csodás álmok jönnek, természetesen a halált dolgozza fel és azt ami utána következik. De nem szeretnék spoilerkedni. Jó szórakozást hozzá. :)

2012. okt. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%-san egyett értek a 2. hozzászolóval : )
2013. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!