Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tudnál mondani karizmatikus...

Tudnál mondani karizmatikus embereket? Ha igen miért, mitől azok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 13:05
1 2
 11/17 anonim válasza:
25%
Babinéni, a bauxitfőzeléktől
2010. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Érdekes.Németh Sándor mitől az?Mert meghülyít egy csomó hiszékeny embert?Vagy Orbán,aki meghülyít egy egész országot,s Európával is ezt tenné,csak azok nem olyan ütődöttek,hogy beszopják ezt a lerohanom,hamm bekapom trükköt.Jézus mitológiai figura,a népszerűsítői tették ember felettivé.De attól még nem az.Cseauseszku is az volt évtizedekig,oszt egy rozoga fal előtt végezte,bár egészségi gyors kezelést kapott,megnőtt a vastartalma hirtelen.Mussolini szintén erős karizmájú volt.Sajnos nem bírta a cirkuszi átképzést,a fejjel lefelé lógást.Ghandi,Lenin,erős egyéniségek voltak,de ők sem tudtak élni a felajánlott lehetőséggel,miszerint ha gyorsabban futsz mint a golyó,van esélyed.Napóleon megmérgezve,Hitler szintén,barbekju piknik alapanyag.Itt van a modernek közül Vona,Orbán,Semjén,stb.Majd kiderül mire jó a fene nagy karizmájuk?Hitler is azt mondta,kérte,adjatok 10 évet,s én átalakítom Német országot.S meg is tette,mert erős volt a karizmája.Csak a szövetségesek nem tartották elég kósernek.Így tréfli lett.Mi is akkor ez a karizma jelenség?Áldás,vagy átok?
2010. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
59%
Hát, aki Jézust mitológiai alaknak tartja, az számára mindenképp átok...
2010. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Már megbocsáss, de aki hívő, annak aztán igazán mindegy, hogy Jézus mitológiai alak-e, vagy sem, mert a tanításai a fontosak, s nem az hogy élt-e.

A történelmi személyek akikről beszéltek, igaz karizmatikusak is, de egyben nagyon jól manipulálnak, s a kettő egyáltalán nem ugyanaz.

John Lennon-ról beszélt egyszer Mick Jagger, amikor találkoztak, hogy olyan kisugárzása, karizmája volt neki, hogy ilyet ő még nem látott.

Legyél magabiztos, céltudatos, magas lelki erőd kell hogy legyen.

A határozottság látszata nem ugyanaz annak birtoklásával.

És nem értek egyet azzal, a karizmatikusság a mások akár pozitív, akár negatív befolyásolásának képessége lenne, mert én tudok egypár embert, akinek semmi köze ehhez, teljesen "átlagos" emberek, mégis karizmatikusak.

2010. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%
Hm.a Jézus sztori izgalmas.Már csináltak belőle szupersztárt musicalben.Égették máglyán a nevében az olyanokat mint én,a karizmatikus Savonarola,aztán őt is megsütötték annak a bizonyosnak a szent nevében.Érdekes a logikája egy komment társnak,aki szerint nem lényeges,hogy élt,vagy sem,hanem a tanításai.Én bár minorita rendi vagyok,de értékelem ezt a keresztényi humort,mert ha nem élt,hogy lehetnek tanításai?Avagy-mundus vult decipi,ergo decipiatur-?Karizmatikus gondolat.A karizmatikus fickók hatása egyéni,mindenkinek mást jelent.Orbán,aki meghirdette a választófülkék forradalmát,s önmagát forradalmárnak nevezte ki,számomra röhejes,mások számára a megváltó földi helytartója.Karizmatikus,mert hatással van a hinni,nem gondolkodni vágyó társadalomra.Kell egy igazi,új Atatürk,nagy török atya,aki megmondja mi a teendő.Aki csak ad,nem elvesz,semmi mást nem kér,mint hogy szeressék.Aki ad,az karizmatikus.Amíg ad.Lehetőleg a máséból.Az úgy is lopta.Karizmatikus gondolat.Ha már nem ad,mert elfogyott a manna,lenyalva a vékony mézréteg,oda a karizma is.Számomra Ady,Kosztolányi,Szerb Antal karizmatikus,mert humanisták és szabadgondolkodók.Homokosnak a pap,nekem a papné karizmatikus.Ízlések és karizmák.
2010. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Igen igazad van, rosszul fogalmaztam, az általa VAGY köré épített erkölcsi szabályok a fontosak, nem az hogy élt-e.
2010. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
OK.lényegtelen,hogy élt,vagy sem,a nevében képviselt tanítások miután százmilliók elfogadják,a hívők számára karizmatikusok.De inkább a papok azok,mivel el tudják fogadtatni.Karizmatikusok a diktátorok,a kommunista,náci eszmék propagátorai.Ideig óráig.Karizmatikus volt Churcill is,háborút nyert a briteknek,utána megbukott,oda a karizma,maradt a wiszki meg a jó szivar.Lenin is az volt,új éra következett,bár kegyetlen diktátor,de egy kegyetlen korban.Történelmileg pozitív,mint Robespierrék,őrjöngő gyilkolódás,de megteremtették az új kort.Napóleon irtózatos,máig tartó nosztalgia karizmája,a francia gloire máig él.A karizmatikusok rombolnak és építenek,írják a történelmet.
2010. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!