Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért jön vissza néhány...

Miért jön vissza néhány évente ugyanaz a szituáció az életembe? Honnan tudhatnám, hogy mi a helyes mit kellene tennem legközelebb?

Figyelt kérdés
Nagyon kiakasztó lesz amit írok, de legyetek szívesek elítélés nélkül válaszolni. 15 éve vagyunk együtt a férjemmel. Olyan karmikus vonzódás van köztünk 11 éves korunkban ismerkedtünk meg és egymás első szerelmei voltunk. Mindig tudtuk hogy a másik nélkül elképelni sem tudnánk az életet, így 17 évesen összejöttünk és azóta együtt vagyunk. Viszont én nem voltam hűséges hozzá sokszor. Most gondolkodtam el rajta, hogy 2-3 évente feltűnik szinte a semmiből egy férfi, akire azelőtt rá sem néztem mint pasi, és kialakul valami vonzalom, van hogy egy alkalom után azt mondtam hogy kössz nem, nem ér ennyit az egész és a férjem szeretem, de volt olyan is hogy hónapokig volt vki akivel igazából semmi extra nem volt. volt aki megérintette a lelkem és volt aki csak szexre kellett. miért jönnek ugyanazok a történetek újra és újra elő és miért nem tudom hogy mit tegyek ilyenkor? Most pl egy fiatalabb srác van akivel kerülgetjük egymást.. 3 éve nem léptem félre. büszke is voltam magamra hogy tulajdonképp sikerült hűségesnek lennem. erre itt ez a srác és megint megtenném... megint azt érzem hogy meg kell tennem. De miért nem tudok parancsolni az ér4zéseimnek? Lehet ennek vmi karmikus jelentése? Ha igen akkor mi? Az hoyg rég váltanom kellett volna és nem a férjemmel lenni? Vagy az hogy meg tudom e állni a kísértést? Vagy az hogy minden lehetőséget meg kell ragadni? Mindháromra volt már példa és mégis folyton visszatér szinte ugyanaz a szituáció. Jön a semmiből egy pasas magával ragad én meg élvezem amíg élvezetes, aztán megy a kukába ha már nem. Volt olyan aki a feleségét akarta elhagyni miaatam. Mondtam neki h nekem nem kell mert én a férjem mellett akarok megöregedni. a férjemmel sem egyszerű a kapcsolat. hullámvölgyek és hegyek folyton váltakoznak. ha szeretjük egymást akkor nagyon de ha utáljuk egymást akkor nagyon. Mindig az eufórikus szerelem és az utálatos mocskolódós válás szélén táncolunk. nincs középút.
2018. júl. 23. 13:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy karmikus. De te mit értesz karmikus alatt?

Ha úgy érzed ismétlődően áll eléd a feladat, az azt jelenti, még nem teljesítetted. Nem dolgoztad fel.

Bármilyen szakrális/ezoterikus hagyományban gondolkodsz a félrelépés a testi vágyak felesleges kiélése, és mint ilyen egyértelműen kerülendő... pontosabban a feladat a vágy (mint minden vágy) ereje feletti irányítás, szabad döntésképesség elérése.

A vágyak elfojtása nem megoldás. A cél a tudatosság, a megértés (ha úgy tetszik az Isteni szeretet) olyan szintjének elérése, ahol a félrelépés nem opció, azaz nem kísért.

2018. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ezt kifejtenéd nekem kicsit egyértelműbben az én helyzetemre kivetítve? Hogyan tudnék uralkodni az érzelmeimen anélkül hogy nem fojtanám el őket?
2018. júl. 23. 13:28
 3/18 Fish1 ***** válasza:
76%

Az első jó válasz. És még azt hozzátenném, hogy szerintem a férjed iránt érzett szeretet nem az, aminek lennie kellene egy kapcsolatban. Az volt valaha? Akik igazán szeretik egymást, azok nem lépnek félre és nem jutnak el az egymás mocskolásáig.

Valami ebben a kapcsolatban nem jól működik, ami vagy helyrehozható vagy nem, ez tőletek, és mindig két embertől függ - nem elég hozzá csak az egyikőtök.

Hogy a megoldás az, hogy együtt maradtok, vagy sem, neked kell érezned, mindenesetre az ismétlődő azért jön elő, mert még nem oldottad meg, ahogy az első válaszoló is írja. Ha mindig ugyanúgy reagálsz erre a helyzetre, akkor nem is fog megoldódni, szóval mindenképp olyan megoldást keress, amit eddig még nem alkalmaztál.

John Gray szerint, ha rádtör a vágy egy másik emberrel kapcsolatban, akkor gondolj a párodra és irányítsd felé a vonzalom energiáját. Igaz, ezt épp férfiaknak írta, de attól még működhet.

2018. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Bocsi, de én úgy látom, hogy itt semmi karmikus nincs. Mindössze azért jön vissza a szituáció, mert tudatosan vagy tudat alatt keresed a "kalandot". Azért nem tudod megállni mert tudat alatt nem is akarod. Férjed tudja?
2018. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Az első jó válasz."

Ahogy a #3 is jó válasz, meg az is jó, hogy a buddhista elveket dualitással keverjünk.

2018. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt a filmet. Elmagyarázza ráadásul tudományosan, tudósok a válogatott szakterületekről miért mindíg ugyanazokkal a dolgokkal találkozol https://www.youtube.com/watch?v=G2tGpnh1sbI
2018. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Ennek se a karmához, de még az ezotériához sincs semmi köze.

Ne akard a természetfelettire fogni azt, hogy nem vagy képes uralkodni magadon.

Biológiai szempontból: viszket a pi**ád és nem bírod ki, hogy ne repülj rá évente legalább 1 új dákóra.

Pszichológiai szempontból: egy buta, önáltató, hűtlen, akaratgyenge, hazug perszóna vagy. Tök jó, hogy a férjed szerelmes beléd és ott van neked, mint állandó támasz, akihez mindig mehetsz, akire mindig számíthatsz, de neked ez nem elég. Őt csak azért nem engeded el, mert ő a biztos pont, és nélküle semmit nem érnél. De ez NEM szerelem és soha nem is volt az. Neked csak kellett valaki, akihez mindig mehetsz.

De persze mellette kellenek a kis kalandok, a hódítások... talán valami gond van az önbizalmaddal? Miért vagy rászorulva, hogy folyton új, ráadásul fiatalabb pasikat szedj össze? A fejedben keresd a választ, ne a karmában.

Ez nem a sors vagy bármilyen felsőbb hatalom műve, ezt egyes egyedül TE csináltad és csinálod. Csakis és kizárólag rajtad múlt, ne akard másra terelni a felelősséget.


Megjegyzem, nem ítéltelek el, szimplán próbállak rávezetni, hogy beismerd, hogy egyszerűen csak szeretsz fűvel-fával dugványozni a férjed mellett (vagy helyette), és ne a karmára meg egyebekre akard kenni a saját bűnödet.

2018. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

1. Nagyon fiatalon jöttetek össze a férjeddel. Ez alapvetően nem baj, ha működik, egy életen át működhet, de a kérdés az, hogy tényleg ez lenne-e a feladatotok, vagy valami más?

2. Ha ezo választ keresel, akkor egyéni és szinasztria képletre rá kéne nézni, de úgy nagyon alaposan. Van egy jó oldal, ahol nagyon részletes, csak leírás nincs hozzá, annak utána kell járni, ha érdekel, átdobom, csak nem tudom fejből.

3. Minden emberi kapcsolatunk karmikus, a szüleid, a rokonság, a gyereked, a szomszédok... csak mások a feladatok.

2018. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Nem véletlenül kérdeztem mit értesz karmikus alatt. Jogos lehet amit 4-es mondd, de ott se tudom mit ért karmikus alatt.

A karma következményt jelent. Ezek szerint a karmikus az lehet, ami valaminek a következménye? Mert az nyilvánvaló, hogy a félrelépéseknek lesz-van következménye.

Arra nem tudok válaszolni minek a következménye a félrelépési vágyad.

Mivel ezotéria rovatban kérdezed megkockáztatom az ezoterikus magyarázatot: Hajlamaink alapjai születésünkkel hozzuk magunkkal.

1. Az alapokat befolyásolhatják a neveltetés körülményei, élettapasztalatok (erről te tudsz, mi nem.)

2. Jelen társadalmunk folyamatosan gerjesztett állapotban tartja nemi vágyainkat a minden kommunikációs csatornán át folyamatosan ránk zúduló érték és ízlés formálással. Ez utóbbiak pedig a vizuális esztétikát és a fogyasztás hangsúlyozzák. (már rég nem mondhatjuk, hogy az ízlés relatív, annyira belénk van sulykolva az emberi testet illető ideál). A nemiség is fogyasztási cikk. Lehet a párod szellemileg és lelkileg jó neked, de az arcunkba tolt hamis ideálokkal nem ér fel és ez a korral egyre romlik?

3. Reinkarnációs értelemben őszintén szólva nem is tudok elképzelni ezen a téren közvetlen ok-okozati összefüggést. Előző életed tudatossága is kihat a mostanira. Előző halálod pillanatában domináló vágyaid, ragaszkodásaid határozzák milyen hajlam alapokkal születsz. Halálod pillanatában pedig az fog dominálni, az azt megelőző életedben összesítve a leghangsúlyosabb volt. Ezt röviden lehet úgy mondani: az ami leginkább foglalkoztat, azaz dolgoznod kell rajta. Ha feldolgozod, nem fog foglalkoztatni és következő halálod pillanatában nem fog dominálni. Ekkor tovább léphetsz.

Hogy mégis valami konkrétumról is ejthessünk szót többet kellene tudnom rólad. Pl: napjegy amiben születtél, aszcendens.


A vágyainkon való felülemelkedés tulajdonképpen az egyetlen feladat, és az egyetlen akadály, önvalónk felismerése felé vezető úton előttünk áll. Ezek persze rengetegféle formában jelentkezhetnek. Nem csak külső, de belső hajtóerőkként.

Tudatunk tisztítása hosszú folyamat. Nem ismerlek, de az jelen korunk átlag emberéből kiindulva (saját magamon tapasztalva én az asztanga jógát tartom megfelelő útnak. Az interneten rákeresve könnyen megtalálod mi ez a nyolc tag, és miként épülhetnek lépcsőzetesen egymásra a szükséges gyakorlatok.

Biztatásképpen, ha csak a harmadik "szinten", ami az ászana eljutsz a rendszeres (pl. két naponkénti) gyakorlásig, és ezt életvitel szerűen fenntartod nagyon sok mindenre kapsz megoldást.

2018. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

#7

A válaszoddal az a baj, hogy semmit nem segít.

Legfeljebb elfojtásra sarkallhat, de az ne megoldás.

Mindegy minek nevezed: ezotériának, pszichológiának, önismereti tréningnek. A lényeg, hogy meg kell ismernie önmaga működését, és gyakorlatot kell szereznie ezen működés uralására.

Az elfojtás nem azonos az uralással.

Az ezotéria nem kibúvó, hanem komplex megoldási rendszer is lehet.

2018. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!