Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért jön vissza néhány...

Miért jön vissza néhány évente ugyanaz a szituáció az életembe? Honnan tudhatnám, hogy mi a helyes mit kellene tennem legközelebb?

Figyelt kérdés
Nagyon kiakasztó lesz amit írok, de legyetek szívesek elítélés nélkül válaszolni. 15 éve vagyunk együtt a férjemmel. Olyan karmikus vonzódás van köztünk 11 éves korunkban ismerkedtünk meg és egymás első szerelmei voltunk. Mindig tudtuk hogy a másik nélkül elképelni sem tudnánk az életet, így 17 évesen összejöttünk és azóta együtt vagyunk. Viszont én nem voltam hűséges hozzá sokszor. Most gondolkodtam el rajta, hogy 2-3 évente feltűnik szinte a semmiből egy férfi, akire azelőtt rá sem néztem mint pasi, és kialakul valami vonzalom, van hogy egy alkalom után azt mondtam hogy kössz nem, nem ér ennyit az egész és a férjem szeretem, de volt olyan is hogy hónapokig volt vki akivel igazából semmi extra nem volt. volt aki megérintette a lelkem és volt aki csak szexre kellett. miért jönnek ugyanazok a történetek újra és újra elő és miért nem tudom hogy mit tegyek ilyenkor? Most pl egy fiatalabb srác van akivel kerülgetjük egymást.. 3 éve nem léptem félre. büszke is voltam magamra hogy tulajdonképp sikerült hűségesnek lennem. erre itt ez a srác és megint megtenném... megint azt érzem hogy meg kell tennem. De miért nem tudok parancsolni az ér4zéseimnek? Lehet ennek vmi karmikus jelentése? Ha igen akkor mi? Az hoyg rég váltanom kellett volna és nem a férjemmel lenni? Vagy az hogy meg tudom e állni a kísértést? Vagy az hogy minden lehetőséget meg kell ragadni? Mindháromra volt már példa és mégis folyton visszatér szinte ugyanaz a szituáció. Jön a semmiből egy pasas magával ragad én meg élvezem amíg élvezetes, aztán megy a kukába ha már nem. Volt olyan aki a feleségét akarta elhagyni miaatam. Mondtam neki h nekem nem kell mert én a férjem mellett akarok megöregedni. a férjemmel sem egyszerű a kapcsolat. hullámvölgyek és hegyek folyton váltakoznak. ha szeretjük egymást akkor nagyon de ha utáljuk egymást akkor nagyon. Mindig az eufórikus szerelem és az utálatos mocskolódós válás szélén táncolunk. nincs középút.
2018. júl. 23. 13:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont az ellenkezője lett volna a lényeg, ha menne az értő olvasás. Nem elfojtani kell, hanem BEISMERNI. Hogy igen, neki kevés a férje, hogy igen, neki más férfiak kellenek, hogy igen, ő bizony nem tud nemet mondani egy egyéjszakás kalandra.

Amíg ezekre úgy tekint, mint valami megmagyarázhatatlan, természetfeletti csodára, addig az is kétségbe vonható, hogy egyáltalán épeszű.

Abszolút spirituális típus vagyok, de azért MINDENT nem lehet a karmára meg a segítő szellemekre ráfogni.

Néha ki kéne lépni a füstölők meg az aranyszínű elefántok közül és tiszta fejjel gondolkodni.

Hogy évente 2x megcsalja a férjét unalmában, az nem spirituális probléma, és a megoldás sem az lesz rá.

Ennyi erővel bankot is rabolhatna meg embereket is ölhetne, és arra is ráfoghatná, hogy óóó, hát szerinte ezzel csak rá akarja vezetni a sors valamire...

Ugye. Azért néha kaparjuk elő a józan eszünket is a szantálfa füstölés mellett.

2018. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

#11

A kérdező itt a nyilvánosság előtt maga fogalmazta meg, hogy mit csinál.

Ez eléggé beismerés.

A kérdése épp arra irányul, hogy mit tegyen.

Nem állította, hogy karmikus hanem kérdezte (hozzá teszem még mindig nem tudjuk mit ért karmikus alatt)

"Amíg ezekre úgy tekint, mint valami megmagyarázhatatlan, természetfeletti csodára"

Az ezotéria, amiről én beszéltem éppen hogy azzal foglalkozik, hogy magyarázatot adjon látszólag érthetetlen dolgokra. Nem önmagában csodálja és imádja a csodákat. Fogalmi rendszere és képei semmivel nem irracionálisabbak a tudománynak nevezett pszichológiánál, csupán ősibb és természetközelibb és mint ilyen a modern ember számára, mivel ő már eltávolodott a természettől, titokzatosan vonzó.

Én nagyon gyakorlatias módszert ajánlottam.

A tied miből áll?... mert arról még nem beszéltél.

2018. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen arról van szó, hogy nem élted ki magad, mert nagyon fiatalon jöttetek össze. És a férjed nagyon nem az igazi számodra, ha az igazi lenne, nem tudnád megtenni ezt vele újra és újra. Ő neked csak egy biztos pont, ahogy az előttem szóló mondta.

Szerintem karmát, pont hogy most veszel fel! És ezt vissza fogod kapni. Ha csak nem törleszt a párod...az is lehet, hogy anno ő csalt téged és most vissza adod.

Mindenesetre te mutathatnál annyi személyiségfejlődést, hogy abba hagyod ezt az egészet és nem alázod tovább a férjed. Válj el és éld a világod!

2018. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%

Válás a probléma (feladat) azaz a fejlődés elkerülése.

Nem mondom, hogy néha nem szükséges, de amit nem dolgozol fel azt viszed magaddal. A hiba általában nem kívülről érkezik.

Ugyan ide jutnál a következővel is.

Dolgozz rajta.

2018. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Igazából a válás gondolata mindig is megvolt. csupán volt bennem egy olyan h nem csinálhatom ugyanazt mint az anyám és a nagyanyám. Kb ugyanazt az életet kezdtem el élni mint a nagyanyam. Ő 17 évesen házasodott, 19 évesen már elvált egyedülálló szülő volt. ő aztán összeállt jóval később egy ahogy ő szokta mondani egy hozzá nem méltó emberrel csak azért h ne maradjon egyedül. ő mindig mondta nekem h ne kövessem el azt a hibát amit ő... így valahogy mindig kerültem a válást mert hogy nem akartam h ugyanazt a hibát elkövessem mint ő. anyám is elvált, ő úraházasodott, apám egy alkoholista, őt is azzá tette. szóval marhára nem járt jól a válással. a hűtlenségem oka talán az h nem éltem ki magam de én inkább azt keresem hogy vki foglalkozzon velem. a férjemmel se veled se nélküled a kapcsolatunk. vannak iszonyat szerelmes időszakok és aztén jön vmi és irtó bunkó sokszor szzavakkal bánt. szóval nem egyszerű őt elviselni. azért lépek félre mert vágyom a szeretetre és arra hogy rám figyeljen valaki. Na de úgy gondolom ennek valami előző életi hozadéka lehet mert annyit amennyit én beleadtam már ebbe a házasságba kevesen tesznek. Mindig én állítottam fel a padlóról a házasságunkat. miért kaptam ezt a kapcsolatot? És mi a feladatom?
2018. júl. 24. 11:36
 16/18 Fish1 ***** válasza:
100%

Azért a nagyanyáink idejében még máshogy kezelték a válást. És biztos hogy arra értette, hogy ne kövesd el ugyanazt a hibát, hogy ne válj el? Nem inkább arra értette, hogy ne élj együtt egy hozzád nem méltó emberrel csak azért, hogy ne legyél egyedül? Mert szerintem egy nem jól működő kapcsolat pont ugyanez. És szerintem még rosszabb is évekig senyvedni egy semmilyen kapcsolatban, minthogy elválni és ezzel megadni a lehetőséget mindkettőtöknek a boldogságra. Az egyedül töltött idő pl. tökéletes a személyiségfejlődésre, aminek segítségével a jövőben már jobban hozzád való párt tudsz találni és másmilyet. A változás mindig belőled indul el.

A karmikus dolgot nem feltétlen úgy kell érteni, hogy előző életből hozott dolgot oldasz éppen meg. A karma annyit jelent, hogy mindennek következménye van, így természetesen annak is, amit a mostani kapcsolatban csináltok. A dolgok oka ebből az életből is származhat, szerintem nem előző életben kell keresgélni. Egyrészt biztosra úgyse derülne ki, hogy mi történt akkor, máshogy a karmát sokan rosszul értelmezik szerintem és büntetésnek hiszik, holott inkább egy lehetőség arra, hogy a dolgokat, az életünket és mások életét jobbá tegyük. Egy megcsalással szerintem senki életét nem teszed jobbá, sőt inkább magad alatt vágod a fát, mert mindenképpen vissza fog ütni valamilyen formában. És nem a következő életedben, hanem még ebben. Maximum más embertől kapod a hasonló dolgot. Szóval szerintem ilyesmiken érdemes elgondolkozni, vannak olyan emberek is, akik a karmát úgymond kibúvónak keresik és ezáltal hárítják a felelősséget, mert azt hiszik, hogy ennek így kell lennie. Szerintem meg van szabad akarat és ezáltal mindig megvan a döntés lehetősége, hogy egy jobb vagy egy rosszabb irányba tereljük az életünket. Nyilvánvalóan a jobb irány jobb, hacsak nem akarunk magunknak szándékosan szívást előidézni. :)

2018. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tehát akkor mit szeretnél? A válaszaidból és kérdéseidből úgy tűnik csak igazolást arról, hogy rossz a házasságod és nyugodtan elválhatsz, vagy csalhatod a férjed.

Valójában mit szeretnél?

2018. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
"3 éve nem léptem félre, büszke is voltam magamra..." Az igen!
2018. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!