Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A vámpírok legyőzhetőek...

A vámpírok legyőzhetőek mással is?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy nem léteznek vámpírok. Ugorjunk.

A klasszikus irodalomban a vempájör ugye egy borzasztóan szívós lény, és iszonyú nehéz elpusztítani. Probléma nélkül bírja az ütéseket, a szúró-vágó fegyvereket, a lövedékeket, a robbanást, állítólag még az atom se tud megártani nekik. A kereszt, fokhagyma sakkban tartja őket egy ideig, de legyőzni csak napfénnyel, szíven szúrással, ezüsttel lehet többnyire. Az érdekelne, a felsorolt dolgokkal szemben mennyire ellenállóak:

- Magasból lezuhanás és becsapódás

- Kompresszió, összenyomás

- Radioaktivitás

- Savak, lúgok és mérges gázok (pl. tabun)

- Vákuum

- Magasfeszültség (távvezeték, villámcsapás)

- Lángszóró, hamvasztó

- Extrém alacsony hőmérséklet, mínusz 30 vagy 40 fok

- Páncéltörő fegyverek (RPG, Rocket Launcher, homing missile, rombolópuskák)

- Energialövedékes fegyverek (lézer, plazma, neutron ágyú, foton- és mezon ágyú)

- Antianyag sugár


Egy vámpír-történeten gondolkozok (igen, sokkal jobb lesz, mint a Tvájlájt), és fontosak lennének ezek az információk. Előre is köszönök minden választ!!!



2019. aug. 14. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pontosan melyik vámpírok? Mert ahány író, annyi vámpír.

A Drakulában sem túl szívósak. Az elüldözéséhez elég volt annyi, hogy megszentelték a földet, amiben aludni tudott. Ráadásul a könyv végén már a vámpír menekül az emberek elől és még az út során is rá van utalva az emberekre, akik szállítják.


A sötétség 30 napjában vérszomjas állatok, amiket csak a napfény öl meg. De még a hamvaikból úgy is fel tudnak támadni, ha vér kerül rá.


A Pengében úgy hullanak, mint a legyek, elég ha valaki valami bottal feléjük szúr.


A Lázálomban pedig szintén csak a napfény képes megállítani őket, de ott már nem támadnak fel.


A Twilightban szerintem pont a legerősebbek, mert egy másik vámpíron kívül nem tud nekik ártani semmi .


Nem tudom, hogy te hogyan találtad ki a vámpírjaidat. Ha történet akarsz írni, akkor jó, ha nem más író vámpírjait lopnád, mert azt már láttuk és valószínűleg nem tudsz vele újat mutatni.


Szóval rajtad áll, hogy mennyire ellenállóak. Milyen szempontból közelíted meg őket? Ősi démonok? Fertőzött emberek? Egy másik faj?

Mindnek más lehet a gyengesége.


Egy démonnak pl. szent tárgyak, szimbólumok, vagy bármi, amit előszedsz a babonákból. Lehet egy olyan egyszerű dolog is, mint a pentagram.


Egy fertőzött embernek lehetne egy antibiotikum, antivirális szer, magas hőmérséklet, orvostudományból bármi.


Egy másik fajnál meg igazából bármi, ami az emberre is veszélyes.

2019. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kismillió történet van, ami jobb mint a Twilight. Eléggé gáz, ha valakinek csak ez jut az eszébe, ha vámpírokról van szó, de ez a magán véleményem.


Először definiáld a vámpírt, az általad kitalált világba. Vannak sorozatok Buffy, Angel például, amelyek remekül bemutatják, magát a vámpírokat, a mágiát és minden mást, ami ehhez kell.

Nézd meg az Interjú a vámpírral című filmet. Az is ad egy másik fajta irány vonalat.

Van Helsing film, szintén.

Végezz alapos kutatást. Itt kérdéseket feltenni, nem kutatás, már ne is haragudj. Szánj ár időt és energiát. De ha nincs semmi ismereteid a vámpírokról, ami látszik, akkor nem tennél fel ilyen kérdéseket.

Egyrészt, a vámpírok eleve halottak, szóval igen...

A tűz, eleve hatalmas ellenségük...

Nem is a napfény árt nekik, hanem a... de inkább nem lövöm le a poént.


- Magasból lezuhanás és becsapódás

Túl éli.


- Kompresszió, összenyomás

Túl éli.


- Radioaktivitás

Túl éli.


- Savak, lúgok és mérges gázok (pl. tabun)

Nem lélegeznek, nem kell nekik a levegő. Hogy miért? Nézz utána, mit jelent a lélegzés, mivel függ össze.


- Vákuum

Túl éli.


- Magasfeszültség (távvezeték, villámcsapás)

Nos, túl éli, de ha kigyullad, akkor azt mielőbb el kell oltani, mert a tűz, mint tudjuk, árt neki.


- Lángszóró, hamvasztó

A tűz árt neki.


- Extrém alacsony hőmérséklet, mínusz 30 vagy 40 fok

Túl éli.


- Páncéltörő fegyverek (RPG, Rocket Launcher, homing missile, rombolópuskák)

Mivel, maga a tűz árt neki és ha valami, megküldesz azzal kapcsolatos fegyverzettel, akkor, attól függ, hogy sérül meg és egyáltalán kigyullad-e?


- Energialövedékes fegyverek (lézer, plazma, neutron ágyú, foton- és mezon ágyú)

Na látod, ez egy nagyon jó kérdés. Erre passz.


- Antianyag sugár

Szintén jó irány, passz.


A válaszaim az átlag vámpírokra vonatkoznak. Persze, ahány író, annyi fajta vámpír, de van az alap átlag vámpír. Az átlag vámpír, egy élő holt. A halottakat, el kell hamvasztani. A tűz tisztít, mivel a vámpír egyfajta gonosz démon. Ezért is használ ellenük a tűz.

Fa karó, mely átszúrja a szívét, s nem csak úgy megkarcolja néhol. Konkrétan a szívét kell átszúrni.

Az ezüst, ezüst-nitrát, és társai, elvileg használnak. Hogy miért? Ezüst-nitrát: Fény vagy szerves anyagok hatására könnyen redukálódik. Felhalmozódik a bőrben és a nyálkahártyákban. Bőrre kerülve a bőrön fekete foltot hagy, ennek oka az, hogy az ezüst-nitrát redukálódik és fémezüst válik ki. Égeti és összehúzza a bőrt, akár gyulladásos betegségeket is okozhat.

Mivel, égeti a bőrt, égés, égés -> tűz, tűz -> vámpír halálos ellensége.

Szóval, szerintem, ásd bele magad a dolgokba, és keresd meg azt, ami számodra megfelel. Keress valami újat. Nézz szét animék között, mit dolgoztak fel, mit nem. Ezek után írj valamit vagy fogj egy már meglévő dolgot, keverd össze egy másikkal és kreálj valamit. Valaki úgyis el fogja olvasni. A romantikus szálat ne felejtsd ki! ;) Jó munkát!

2019. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tudom, hogy ahány író, annyi vempájör :)

Nos, én a klasszikus vámpírokat venném alapul: a napfény halálos rájuk nézve és csak éjjel aktívak. A hagyományos támadásokkal, fegyverekkel szemben sebezhetetlenek, de az ezüstre érzékenyek. A szívükbe döfött karó, vagy lefejezés hatásos. Sakkban tarthatóak feszülettel, fokhagymával, és minden keresztény, egyházi dologgal (Biblia, szentelt víz, ostya). A közönséges tűzzel szemben valószínűleg ellenállóak volnának.


Fajtájukat tekintve lennének vámpírrá vált emberek, és eredendően vámpírok is. Nyilván itt is 1-2 eredeti lenne, aki aztán terjeszti a vámpír-kórságot az emberek között.


A Twilight-et azért hoztam fel, mert manapság az a legismertebb (sajnos), nem a Drakula, a Borzalmak Városa, és a társaik. Sajnos az a baj, 2. válaszadó, hogy nehéz kihámozni a történet valóságmagvát még annak is, aki mélyebben belemerül a vámpirológiába, mert a szerzők, filmesek sokszor minden szart kitalálnak, hogy a történet még véresebb legyen.

Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert ez is a kutatás része. Hogy más, tőlem tájékozottabb embereket kérdezek.

Nyilván nem lehetnek teljesen halottak, és a zombikhoz sincs túl sok közük, a vempájör ugyanis intelligens, civilizált, saját személyisége van, szabályos életvitele, családok, klánok, meg minden, amit el tudsz képzelni. Ez messze túlszárnyalja bármelyik zombi képességeit.

A romantikus szál egyébként miért olyan fontos? :))) Nem poénkodok, komolyan érdekelne, az miért tesz olyan sokat hozzá a történethez.

2019. aug. 15. 18:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért a valóság magvait is úgy találták ki, igaz nem filmesek, hanem babonás emberek, akik magyarázatot kerestek valamilyen természetes jelenségre, egy betegségre vagy a rémálmaikra. Inkább. Szerintem.

Azt, hogy a vámpírok klánokban élnek és civilizáltak, szintén úgy találták ki később, szerepjátékosok. Szóval ennyi erővel akkor minden egy nagy "szar" lehetne... :D

Vannak jó meg rossz dolgok is, hozzáállás kérdése.

Pl. messze a legijesztőbbek szerintem ezek:

https://www.youtube.com/watch?v=dGok8W7RgVI

Pedig sok dolgot megváltoztattak benne.


Ha nem pararománc regényt írsz, akkor szerintem sem szükség szerelmi szál, nem mindennek van rá szüksége, főleg nem, ha erőltetett, szerelem első látásra, stb.

2019. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, én pont a "babonákra" próbálnám alapozni a könyvet, nem az újonnan kitalált filmes hülyeségekre. Ezeknek a modern vámpíroknak a jórésze igazából nem is vámpír már, hanem valami toxic mutoid keverék, van benne vérfarkas, terminátor, Freddy Krőger, Pennywise bohóc, tyrannoszaurusz rex, meg amit csak el tudsz képzelni.

Én a tiszta vérvonalat követném inkább :)))))))))))


Erről a para-románc témáról írhatnál többet is. Mit kell ez alatt érteni, hogy vezénylik le egy történetben, mi a szerepe, és ha mégis lenne benne, annak hogyan kéne kialakulnia, hogy ne legyen klisés. Ezek igen fontosak számomra, sokat jelentene a válaszod.

A zöld kezet természetesen adtam ám :))))))))))

2019. aug. 15. 19:46
 6/14 anonim ***** válasza:

Csak azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül baj, ha "modern" a vámpír. De nem akarlak lebeszélni a régi vámpírokról, csak úgy említettem.


A paranormális románc, amikor a szereplő valamilyen természetfeletti lénnyel alakít ki viszonyt. A klisékkel nem mindig van baj, ha jól van kivitelezve, szerintem a parásokban nem igazán van. (De ez úgy gondolom sok romantikus történetben hiba, nem csak ezekben.)


Pl. olyasmit akar romantizálni, ami nem az: valaki, akit nem is ismersz éjszaka bemászik a szobád ablakán és nézi, ahogy alszol vagy kontroll alá akarja vonni a teljes életed, szabotálja a kapcsolataidat és te ezt mind romantikusnak találod, miközben ez nem szerelem, csak Stockholm-szindróma.

Aztán első látásra szerelem: amikor a szereplők egymásba szeretnek, mert csak. Miközben mindenki tudja, hogy ez nem szerelem, hanem testi vágy, hiszen a szereplők nem is ismerik egymást, egyértelműen csak a másik külsejére vannak rágerjedve. És később sincs megmagyarázva, miért is szeretik egymást és nem látjuk, ahogyan fejlődik a kapcsolatuk, mindig ugyanannál a szintél tartanak: egymásba vannak szeretve.

A harmadik, amikor az egész plot és a karakterfejlődés, minden a történetben a románc köré fonódik. Az összes karakter a románcról beszél, a románcra gondol, a konfliktus legfontosabb eleme a románc. A főszereplők nem is léteznek másért, csak azért, hogy megéljék a szerelmet: nincs hobbijuk, nincs életük, nincsenek motivációik, csak az, hogy együtt legyenek, kapcsolatban. (Mármint biztos vannak ilyen emberek és ezzel semmi baj nincs, de szerintem erről nem feltétlenül kell könyvet írni...mert kicsit unalmas.)

A negyedik a szerelmi háromszög. Különösen amikor nincs is rá szükség. Az esetek többségében tudja minden olvasó, hogy ki kivel jön össze. Ettől sokkal rosszabb viszont, amikor a háromszögben ketten olyanért tepernek, aki kicsit sem szimpatikus ember. Ez már sokkal inkább borzasztó.

Az ötödik, ami kapcsolódik egy kicsit mindegyik pontomhoz: a toxikus szerelmes. (Megint: lehet ilyen a regényben, de ne tüntessék fel jó színben.) Több okból lehet valaki toxikus, viszont ezt a regény/film valamiért pozitív színben tünteti fel, szerethető tulajdonságként, ami a hős erénye esetleg. Pl. a már említett manipulálás... vagy érzelmi zsarolás, a másik átverése, hazugságok, esetleg szexuális zaklatása (ha mindenki más csinálja, az rossz, de ha a hős, akkor az okés, mert szerelemből teszi).

A hatodik, ami már tényleg inkább parás: a főhős béna mindenben, nem tesz hozzá semmit a történethez, mert un mindent, nem érdekli semmi és végig panaszkodik magában de a fantasy elemek miatt mindenki róla áradozik, mindenki oda van érte, ő a kiválasztott, de a természetfeletti pasijai/csajai mentik meg mégis mindig a seggét.

Megint kicsit általánosabb: létezik szeretet és szerelem is. Attól, hogy valakit szeret az egyik szereplő, még nem kell románcot írni köré. Szeretjük a barátainkat is, nem kell szerelmesíteni mindenkit.

2019. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon hasznos és tanulságos volt! El is mentettem magamnak!

Még egy utolsó kérdésem volna hozzád, úgy látom, nagyon szakértő vagy e témában: ha mégis lenne benne para-románc (tegyük fel), hogyan célszerű jól kezelni, jól kivitelezni?

2019. aug. 16. 15:02
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, csak régebben sokat olvastam és néztem ilyesmiket, mert bejött...de aztán mindig csalódtam a végkifejletben. :D


Youtube-on azért sokszor adnak tanácsot ilyesmiben kezdő íróknak, na ők tényleg lehetnének szakértők, rájuk érdemesebb hallgatni.


Ami szerintem fontos, hogy az olvasó tudja a szereplők miért szeretnek egymásba. És ezt ne mondja az író, hanem mutassa. Főleg ha a szereplők természetfeletti lények...pl. vámpírok. Miért szeretne két vámpír egymásba? Vagy egy halandóba? Vagy egy sellőbe? xD stb. Legyen ez a rész kidolgozva, mert biztos szerethetik egymást, de ki kell fejteni, hogy miért, hogy az olvasó megértse őket. Ha az olvasó megérti, hogy miért fontosak egymásnak, akkor neki is fontosak lesznek és érdekelni fogja a sorsuk, azaz végig fogja olvasni a könyvet. :D

A kapcsolat nem ragadjon le mindig ugyanazon a szinten (jussanak A-ból B-be) és legyen más céljuk is. Nem kell tökéletesnek lenniük, a kapcsolatnak sem kell zökkenőmentesnek lennie.

És lehetőleg ne gyűlöletből induljon ki. Ez a legtöbbet ismételt klisé szerintem és nem tudom, hogy miért szeretik annyira.


Ha a karaktereknek eltér a világnézete (és ennek ellenére valamiért mégis egymásba tudnak szeretni), akkor a szerelem hatására ne azonnal változzon meg a másik. Ne írja felül a szerelem a moralitását és ha mégis hat ez a karakterfejlődésre, akkor legyenek fokozatok, az sem baj, ha ez miatt lelki konfliktus alakul ki bennük. Normális, ha hatással vannak egymásra vagy nem tudnak megfelelni a másiknak.


Szerelmi sokszög csak akkor legyen, ha tényleg van értelme és valamilyen szinten segíti a történetet, pl. elősegíti a karakterfejlődést. Ne azért legyen benne, mert így akar az író izgalmat vinni a sztoriba (na vajon ki kivel jön össze?), hatásvadászat kedvéért.

2019. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hopsz *ne
2019. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 fairi1 ***** válasza:

"Fajtájukat tekintve lennének vámpírrá vált emberek, és eredendően vámpírok is. Nyilván itt is 1-2 eredeti lenne, aki aztán terjeszti a vámpír-kórságot az emberek között."


ezzel a dologgal az a fő baj, hogy miért most. ha világon egy vámpír is marad bármikor kitörhet a járvány. Másik maguk a vámpírok paraziták, ha nincs ember a bolygón, mert kihalt akkor ők is kihalnak.


"Nos, én a klasszikus vámpírokat venném alapul: a napfény halálos rájuk nézve és csak éjjel aktívak."

vámpírok mágikus lények, karó megöli, de egy vascső nem?

Ha hit elég akkor valójában démonok ivadékai.


Egész könnyen paródiává alakulhat és vámpírokra vízipisztollyal mennek vadászni.

Lesbian Vampire Killers filmben jól parodizálták.

Fő vámpírellenes fegyver: kondomba rakott szentelt víz bomba.

Klasszikus vámpír paródiák kedvenc területe.

Komolyabbak inkább a erős hitre alapoznak, nem a kereszt számít hanem Jézusba vetett hited erőssége.

2019. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!