Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellem-témában sokan a...

A szellem-témában sokan a végletek embere. Miért hiszel és miért nem a szellemekben?

Figyelt kérdés
Léteznek vagy nem?
2010. júl. 31. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azoknak letezik akik hisznek benne
2010. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a végletek embere. Vagy hiszel benne vagy nem. Nincs olyan, hogy ja 0-12ig hiszek benne 12-től 24-ig pedig nem.Ez egy eldöntendő kérdés.
2010. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Én nem láttam konkrétan szellemet, de

- Nem tudnám elfogadni azt, hogy egyesek szerint a szavahihetőnek ismert barátaim, rokonaim, értelmes emberek, mindenféle korok és nemzetek írói, költői ugyanazt hazudják, csakis azért, hogy idegesítsék a maradi gondolkodásúakat.

- Van sok olyan bizonyított tény, megfigyelés, jelenség, tapasztalat, aminek a magyarázata megköveteli valamiféle szellemvilág (test-független tudati létezés) feltételezését.


Én tisztelem és alkalmazom a tudományos módszereket, ahol a legegyszerűbb elméletet szokás elfogadni, azt ami még éppen magyarázza a tapasztaltakat. Persze lehet sokáig tagadni a tényeket és további bizonyítékokat követelni, de előbb-utóbb szembe kell nézni... Mivel is?

Azzal hogy

"Még nem nagy az ember.

De képzeli, hát szertelen.

Kísérje két szülője szemmel:

a szellem és a szerelem."

(József Attila)

Persze itt csak tréfáltam a "szellem" szóval, de ha valaki azt hiszi, hogy a XXI. században a tudomány már szinte mindent tud, nos... az nagyon-nagyon téved.

2010. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek.Én azért hiszek mert többször is megbizonyosodtam róla.Voltam egy médiumnál szellemidézésen az elhunyt mamámmal vettük fel a kapcsolatot ott olyan válaszokat kaptam a ami megcáfolhatatlan bizonyíték arra,hogy csakis ő lehetett az.A gondolataimat is kitalálta hátborzongató volt.Azóta biztosan tudom,hogy a halállal nem ér véget az élet.Azóta tudom,hogy nem csak azok a dolgok léteznek amiket látunk és meg tudunk érinteni.Attól hogy valamit nem látsz vagy nem tudsz róla még nem biztos,hogy nincs.
2010. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 BlackSword ***** válasza:
100%

Nem léteznek... Vagyis léteznek, de nem úgy, ahogy azt sokan gondolják... Egyesek fejében léteznek szellemek, másokéban nem... Az enyémben nem...


Ezek a szellemek két dolog miatt létezhetnek...

1) Az ember agya komlex és bonyolult működésű... Az agyvelő szerkezetét annyira nem is ismerjük, de annyit tudunk, hogy az ösztönök -amik az emberiség keletkezése óta ébredtek- itt tárolódnak/lépnek előtérbe... Az agy pedig az magának tudatosan, nekünk pedig autómatikusan megpróbálja beazonosítani azokat a tárgyakat, jelenségeket, és személyeket amiket látunk valami ismert dologhoz... Ezeket az általunk nem ismert szubsztanciákat azonosíthatja az agyunk szellemként... De valójában -SZERINTEM- csak arról van szó, hogy még nem minden szubsztanciát ismerünk...


2) A félelmein "testet öltött" alakjai a szellemek... Ezek persze nincsenek ott, de azoknak akik látják igen valóságosak és élethűek... Ebben nagy része van a filmeknek, melyek az ember legősibb félelmeire apellálnak, mint pl az, hogy élve megeszi valami, vagy olyan helyzetbe keveredik, hogy akármit tesz, meg fog halni... Ezek bizonyos emléknyomokat hagynak az agyban, és hasonló esetekben... mégha csak ezredtöredékekben is hasonít a helyzet, akkor autómatikusan előjönnek, és ennek a félelemnek a kivetülése lehet a szellem....

2010. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szerintem szellemek nem léteznek, viszont valahol olvastam, hogy nem látjuk de érezzük a jelenlétüket!!!
2010. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális egész mondatos válaszokat :)
2010. aug. 1. 21:04
 8/14 anonim válasza:
53%
Léteznek. Tapasztalatból írom. Nagyon sok olyan dolog történt, amit nem tudunk megmagyarázni.
2010. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem létezik csak az untakozo nsarat élő gyerekek látják öket
2010. aug. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

"A félelmein "testet öltött" alakjai a szellemek... Ezek persze nincsenek ott, de azoknak akik látják igen valóságosak és élethűek... "


Ez azért nem igaz, mert

-olyanok is látnak szellemet, akik korábban soha nem foglalkoztak ilyesmivel, nem is féltek, mert nem volt mitől.

-gyakran vannak fizikai nyomai a jelenségnek (hang, fény, fotó, karcolás, repedés, leesése egy-két tárgynak, törés, stb. Ez nem lehetne ugyebár...

-háziállatok is látnak szellemet (sőt! ők jobban) pedig szegénykék nem olyan hülyék mint "mi".

2010. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!