Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Volt már valamilyen paranormál...

Volt már valamilyen paranormális megmagyarázhatatlan élményetek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 07:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen volt, nem is egy
2020. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár hónapja volt valami olyasmi, de egyre jobban úgy érzem, hogy nem biztos, hogy valódi volt.

Egyedül lakom, nem volt nálam senki. Olyan éjfél körül feküdtem le aludni. Ahogy lefeküdtem, éppen csak becsuktam a szemem, röcsögött a padló, mintha valaki sétálna rajta. Felnéztem, beszűrődött az ablakon a telihold fénye, sehol senki. Visszafeküdtem ismét hallom, úgy hogy egyedül lakom, és állatom sincs. Felkeltem, felkapcsoltam a lámpát, és körül néztem a házban (kertes házban lakom, szóval azt sem mondhatom, hogy a szomszéd lakásban zörögtek). Sehol senki, még az udvaron sem. Visszafeküdtem az ágyba, hanyatt, hogy egyből lássam, ha valami mozog, és ne kelljen forogni. Semmi hang, már teljesen megnyugodtam. Befordultam a fal felé (csak úgy tudok elaludni), és pár másodperc múlva, olyan érzésem volt, mintha valaki hátba bökött volna. Úgy megijedtem, hogy lefordultam az ágyról. Továbbra is sehol senki. Felkeltem és lementem a nappaliba TV-zni. Ott sikerült elaludnom. Reggel, amikor felébredtem a TV be volt kapcsolva (annyira fáradt voltam, hogy nem kapcsoltam ki), este még ittam vizet, a poharat nem a pultra raktam ahova szoktam, hanem az asztalra, és ott is volt. Szóval nagy eséllyel nem álmodtam, és azóta sem találkoztam ilyennel.

Ettől függetlenül három lehetséges magyarázatom van.

-Alvajárás közben álmodtam, és tényleg megtörtént, de a hangokat, bökést csak álmodtam (Amíg nem egyedül laktam sosem voltam alvajáró, és azóta sem tudok róla).

-Hallucináltam, és nem is voltak hangok, bökés, csak én képzeltem be magamnak (mégcsak alkoholt sem iszok soha, nem drogozom, nem dohányzom).

-Tényleg valami olyan történt, amit nem tudok megmagyarázni tudományosan (csak az alaposság kedvéért)

2020. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom ez annak számít-e de máig se tudtam megmagyarázni.

Egyszer mikor a tesóméknál aludtam, arra keltem, hogy valaki/valami hideg levegőt fúj az arcomba. Ajtó ablak zárva, ventillátor nincs.

2020. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 SZücsöm ***** válasza:
77%

Volt 2 alvási-paralízisem.(ami ha valaki nem tudná hogy mi az: nem nem egy álom és nem is alszol már közben) Ha a mainstream tudománynak hisz az ember azaz az agy kreálja a gondolatokat/álmokat/észlelés stb. akkor meg van magyarázva.


Ha az "ezós" és nem mainstream tudományoknak hisz az ember akkor viszont már más a helyzet.

2020. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
86%
Evekkel ezelott volt h van egy elhunyt nagynenem akit Zsuzsinak hivtak de eleg kicsi voltam mikor elment aztan elkezdtem ra gondolni (Cserháti Zsuzsa szam kapcsán) probaltam vissza emlékezni ra es akkor aznap este mikor mostam a fogam lekapcsolodott a villany .... siman kimentem es vissza kapcsoltam nem egett ki nem volt áramszünet mert mashol is egett csak ez kapcsolódott le......
2020. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
78%
Volt olyan h hianyzott a mamam es kertem ejszaka h jelezzen ha hallja amit mondok, ra másnapra egyutt voltam tesommal es anyammal a szobaba (az o anyukaja vt) es a kutya elkezdett felfele ugatni..... de ugy h tenyleg azt hittuk hiszem mai napig h ott volt akkor csak mi nem lattuk mert a kutya nagyon durvan viselkedett
2020. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 SZücsöm ***** válasza:
56%
4 es vagyok. Nem zavar hogy le lettem pontozva csak legalább írna is az akinek nem tetszett a válaszom mert kíváncsi lennék arra hogy mivel nem ért egyet.
2020. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én felpontoztalak


Ez egyébként nagyon para..

Barátnőm szomszédjának a kislánya beszél a halott nagymamájával aki a fotelen szokitt ülni,és mikor valaki a fotelbe ül nem engedi mert ott a mamája ült mindig

2020. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 SZücsöm ***** válasza:
95%

Az alvási paralízis is elsőre para volt.


Képzeld el azt hogy arra ébredsz hogy a hasadon fekszel és azt ÉRZED (nem állítom hogy ez is történt) hogy valami a hátadba térdel belenyomja a fejed a párnába (tehát nem tudsz mozogni) és valamit suttognak a füledbe. Hát mit ne mondjak felmegy a pulzus. Viszont mivel én akkor minimálisan se hittem az ezós témában (ma már úgy vagyok vele hogy nem biztos hogy hülyeség az egész és nem emiatt az "észlelés" miatt) viszont már ismertem az alvási paralízis fogalmát így amint vége lett az észlelésnek már "tudtam" is hogy mi történt és amint lelassult a pulzusom már le is nyugodtam.


Aztán 1-2 hónap múlva ismét megtörtént nagyon hasonlóan a helyzet csak annyi volt a különbség hogy másodjára már nem tudott meglepni a történés ezért nem járt megnövekedett pulzus számmal (parával) az élmény.

2020. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
Igen volt, nem is egy
2020. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!