Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Melyik az a természetfeletti...

Melyik az a természetfeletti lény az alábbiak közül, amely jó eséllyel létezett vagy létezik?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 20:36
A kérdező szavazást indított:
Sárkány
Griffmadár
Boszorkány
Szellem
Démon
Vámpír
Vérfarkas
Wendigo
Alakváltó
Ördög
36 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Ezek közül 5 minimum létezik/létezett.
2021. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
43%

1#:

Melyekre gondolsz kedves naiv válaszoló?

Mert a listán egy sincs, amelyikre egy szikrányi bizonyíték is lenne a létezésére.

Persze nagyon jól hangzik, hogy valaha sárkányok repkedtek a Földön, de akinek vannak minimális biológiai és evolúciós ismeretei, azok tudják, hogy nem több a sárkány egy jól hangzó mesénél.

A többi pedig még annál is nevetségesebb. De hát hinni kell valamiben, ha már a mikulást kinőttük, ott vannak a szellemek és démonok.

2021. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 neincat ***** válasza:
76%

A sárkány és a griff szerintem esélytelen

Boszorkányok esélyes, hogy léteztek a múltban, de őket sem úgy képzelem el, ahogy általában ábrázolva vannak (egy csoportban, repülve), viszont egyes nőknél esélyesnek tartom, hogy erősebb megérzésekkel esetleg "megmagyarázhatatlan" képességekkel rendelkeztek

Szellemek szerintem a mai napig léteznek

Démonok hááát, bevallom nagyon kettős nekem, szerintem már biztosan nem, vagy csak nagyon nagyon kevesen

Vámpír vagy sohasem léteztek, vagy még mindig léteznek :D

Vérfarkas én nem nagyon tudom elképzelni, esetleg a múltban, már biztosan nem

Wendigo nem hiszem hogy valaha léteztek

Alakváltó esetleg nagyon régen, sámán törzsekben

Ördög bibliai szempontból kéne, hogy létezzen


Ez mind saját vélemény, amit én gondolok.

2021. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
17%

"Wendigo nem hiszem hogy valaha léteztek"


Osztán mé nem?

2021. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Boszorkány de azt inkább ilyen kémiai tudással rendelkező nőnek képzelem el.


A vérfarkas talán.


Az ördög meg a démonok bibliai szempontból igen



A többi meg szerintem esélytelen.

2021. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

2 azok a dinoszauruszok voltak...ha nem is a középkorig de átfedés lehetett a fajok közt azaz az ősember találkozhatott velük....de csontokat mindenképp találhattak, ahogy a mai napig is. csak akkor nem dinoszaurusz (őshüllő) volt a megnevezés hanem sárkány.

azt a nép kiszínezte.

Egy nagyobb testű varánusz már ilyesztő tud lenni. a másik neve amúgy is sárkánygyík és a kínai/ázsiai alak majdnem helyt is áll.

A griffet is ide sorolnám...


-vámpír lehet energia vámpír, pszihopata azaz vérszomjas ember, közel se halhatatlan, de valamelyest passzol, Vlad Tepes, karóba húzó Vlad késöbb Dracula is vérszomjas csóka lehetett, annyi vérengzést halyva végre, hogy a nép azt rebezsgette, hogy azt a tengernyi vért meg is issza...abból nyeri erelyét stb.


-vérfarkas létező betegség, tévkézet mikor a beteg állatnak képzeli magát általában farkasnak. likantrópia.


-boszorkány, a kerersztény üldözések, alappílére: pogány, főzeteket készítő többnyire nőkből álló csoport.

A gyógynövény készítők, inazók és a régi világ gyógyítóit boszorkányság vádjával végezték ki.

Isten igéje ment mg, meg a kezdetleges gyógyszer ipar nem indúlhatott volna be ha mindenki tudja milyen betegségre milyen gyógynövény kell. majd az alkimistákat is üldözték.


-wendigó szerintem kannibál törzs, vagy embercsoport lehetett. az éhínség, vagy elmezavar vihette rá őket. csontvékony fehér bőr, szarvaskoponya, és medve/bölénybőr öltözetben. ez este kifejezetten rémisztő megjelenést ad. de így nem misztikus....


-alakváltó...hát az is lehet pszihológiai, pl skizó/kettősszemélyiség. vagy transz. kb úgy tudom elképzelni mint a kaméleon c.sorozatban...


A többi spirituálisabb beállítottság kell. de az sem ördöngős.

csak figyelembe kell venni hogy míg nem voltak filmek elég jó képzelőerővel rendelkeztek az emberek. pl olvasásnál elképzeled amit olvasol. hépzeld el h nem tudsz olvasni se s csak a képzeleted létezik, meg a tábortüzes történetek és rémmesék.

gyerekkén egy ilyen esti rémsztori után egy furán nőtt bokortól is megijedtem este... meg a ruhafogason nyugvó kabáttól. úgy tűnt mintha egy alak állna az ajtóm elött (üveg ablakú ajtó és rálatok az előszobára s megviccelt a holdfény)

2021. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Grimfox ***** válasza:
88%
Az ördög a démon magyar nyelvű megfelelője/alternatívája. A boszorkány pedig ember, nem természetfeletti lény. De ez a kettő létezik, még ha nem is úgy, ahogy a legendákban.
2021. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Grimfox ***** válasza:
85%
Vélhetően a szellemek is, ha a halott élőlények szellemeire gondolsz(ilyet még nem láttam). Ha nem, akkor minden szellemnek számít, ami nem rendelkezik testtel, de élőlény, vagy valaha élőlény volt.
2021. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
35%

#6:

Te most leírtad azt, hogy honnan / miből eredhetnek ezek a mítoszok, és sok esetben igazad is lehet. Kivéve abban, hogy az emberek és a dinoszauruszok együtt éltek, az ordas baromság, de attól eltekintve egyetértek, a sárkányok nyilván a dinoszauruszoktól jöttek, a griff is hasonló elvből jöhetett. Viszont a kérdés nem az volt, hogy metaforikusan, a mítoszok eredője létezhet-e, azok nyilván léteztek, hanem a "természetfeletti" változatuk, amikben egy értelmes ember nem kéne hogy már higgyen.

2021. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

a démont én külön kezelem, bár erről már beszéltünk Grimfox egy másik kérdésben. én az ördögöket erdei szellemeknek tartom. a démonokat alvilági "munkásnak" vagy Isteni kísérőnek.

az ördgök anyagiak, mint a kramrusz... nem fizikai lény mely tanításra szolgál. s a "rossz sugallatokat adja azaz a bűnös gondolatok, "külsősre fogása"

angolba is külön kezelik devil,demon.


a démon túlvilági lény mely, a Pokolba van, köze neincs a felvilághoz.


a szellem szerintem lélek lenyomat, amihez több érzelem energia kötődik. abban marad léleklenyomat. "ezt a házat én építettem!" és az öreg időnként megjelenik a kanapé helyén. lehet érzelmi vagy anyagi kötődés.

szeretett nyagyi esténként megjelenik szeretett unokájánál.

"bár látta volna! Bár megérhette volna! s a gyerek beszámol egy idős emberről kinek a leírása megegyezik a vágyott személlyel.

szóval nem hiszem, hogy valóban szellem lenne, emlék, vágy, mely az emberi tudattól manifesztálódik, halvány áttetsző árny alakban megjelenik.

Sok sztoriban, a szellemet az elhunyt szerettei nem engedték el.

én a mamát láttam aki 1 éves koromban elhunyt. A bátyámnál kivel erős érzelmi kapcsolatot ápolt. Anyuméknál sosem láttam.

2021. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!