Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy a szellemidézés veszélyes, noha semmi bizonyíték nincs arra, hogy léteznek szellemek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 19:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
Mert ezt látták a horrorfilmekben.
2021. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
28%
Akkor próbáld ki és megtudod, szerencsétlen!
2021. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
76%
Arra van, hogy nincsenek? Bizony mondom neked, jobb félni, mint megijedni...
2021. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
59%

3

A bizonyítás nem úgy működik, hogy a nem létezését bizonyítjuk. El vagy tévedve.

2021. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
27%
Próbáld ki kérdező és meglátod. De lehetőleg ne otthon meg ne társaságban, másnak ne árts.
2021. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 Grimfox ***** válasza:
80%

Közvetlen bizonyíték nincs. Viszont van bizonyíték arra is, hogy a neandervölgyiek is hittek abban, hogy a holtak időnként visszatérnek. A temetkezési szokásaikból ez erősen kitűnik. Maga a temetés, és hamvasztás is az ettől való félelemből alakult ki igen nagy valószínűséggel. A korai emberek praktikusak voltak, nem szentimentálisak. Ha már nagyjából 100.000 évvel ezelőtt is tapasztaltak olyasmit, ami meggyőzte őket, hogy egy halott visszatért, és azóta gyakorlatilag folyamatos a hit ebben, valamint folyamatosak minden kultúrában az észlelések, akkor nem a bizonyítékok hiányoznak, hanem a magyarázat, hogy hogyan, és miért marad fenn valaki szelleme a halálát követően. Még a mai nyugati kultúrában sem szűntek meg az észlelések, pedig a többség már nem vallásos, de még csak nem is hisz a halál utáni életben. Empirikus bizonyíték van. Ezt úgy megmagyarázni, hogy a különböző tudományágak között ne legyen ellentmondás, na az a kihívás. A vallást meg nem kell belekeverni a tudományos bizonyításba. A korábban említett tapasztalat útján szerzett bizonyítékokra kell alapozni, nem arra, hogy ki mit hisz a témában egy vallás keretein belül.

A szellemidézés veszélyeit is empirikus bizonyítékok támasztják alá. Volt jópár ezer év, hogy ezek is összegyűljenek. Jelenleg maximum az antropológia foglalkozik a kérdéssel, de általában a különböző népek vallásainak szemszögéből, nem pedig egy általános globális jelenségként. Az utóbbi lenne jövedelmezőbb, az előbbi csak történelmi értéket képvisel.

2021. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
1%
Biztos léteznek csak nem ebben a párhuzamos világba amibe mi élünk
2021. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki dobálózik a szavakkal, hogy próbáljuk meg. Hogyan? Mik a lépések?
2021. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
79%

Próbáld csak ki,mikor katona voltam körlet volt lezárva az ott történtek miatt. Szellemet idéztek,emlékszem egyszer belgép voltam és kinyitottam mert tudtam hol a kulcs . Hát mit mondjak csak egy pillanatra léptem be rettentő hűvös volt .

Tábori lelkész szentelte fel a szobát,és úgy lehetett újra használni. Már a szentelés sem volt egy hétköznapi esemény !

2021. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Fuh, az durva!

Ezek szerint akkor léteznek szellemek.

Mondjuk én sosem találkoztam eggyel sem.

2021. febr. 6. 21:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!