Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy a szellemidézés veszélyes, noha semmi bizonyíték nincs arra, hogy léteznek szellemek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 19:08
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Tehát úgy hitték, hogy nem biztonságos csak eltemetni a testet, hanem tűzzel kell teljesen elégetni, nehogy feléledjen?
2021. febr. 6. 22:00
 22/42 anonim ***** válasza:
66%
azért hogy ennyivel is valóságosabbnak tűnjön
2021. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Grimfox ***** válasza:
70%

17. a poltergeist nem valódi szellem. Az egy élő ember pszichés ereje, amit nem tud irányítani, és a stressz, félelem, szorongás, düh felerősíti. Főképp tinédzsereknél, és fiatal felnőtteknél fordul elő, mindaddig, amíg a személyiségük, és a pszichéjük nem stabilizálódik a felnőtt állapotban.


Kérdező, nem a zombivá válástól féltek első sorban, Persze voltak kultúrák, ahol hittek benne, hogy a lélek vissza tud térni a testbe, és rövid ideig mozgatni azt. A románok között még ma is él a babona. De ez persze nem igaz. A testet azért égették el, mert a szellem kisebb-nagyobb mértékben kötődik hozzá. Mivel az élete során az ember test, és szellem egysége, ezért amikor a halál a kettőt elválasztja, de a szellem valamiért még mindig kötődik, akkor a test közel tudja tartani a szellemet az élők világához. Amolyan horgony, vagy viszonyítási pont. Ha a test megszűnik létezni abban a formában, amiben a szellemmel egyesülve élt, akkor nincs ilyen kötődési pont. Persze ha a test elrohad, lebomlik, akkor is megtörténik ugyanez, de a csontok lassan tűnnek el. És a test alakját is sokáig őrzik. Az eltemetés is viszonylag biztonságos. Az élőknek, legalább is. A test a lakott helyektől elszeparálva, mélyen a földben nyugszik. Mondjuk ennek az ellentét is csinálják sok helyen, ahol az ősök szellemeit tisztelik. A családi tűzhely alá, a ház közepére temetik a csontokat. Így a halott a hitük szerint vigyáz az élőkre. Ez a halottkultusz, ősök kultusza. A biztonságossága kétséges, de ha valamit tisztelsz, és nem piszkálod fölöslegesen, az általában nem bánt.

2021. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
22%

Mindig szétröhögöm magam, amikor benézek egy ilyen kérdés alá:D

Kösz, ezósok, így tovább, ha másra nem is, humorforrásnak jók vagytok.

2021. febr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanolyan témában rengeteg különféle véleményt látok, mind azt állítják, hogy a saját elméletük a helyes. Ez tényleg rosszabb, mint a három világvallás.
2021. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Grimfox ***** válasza:
85%
Ha nem gondolnánk úgy, hogy a saját elméletünk a helyes, akkor nem lenne sem a sajátunk, sem elmélet, és nem is lenne értelme leírni. Mindenki csak a saját véleményét, teóriáját tudja "propagálni". Aztán amikor kiderül, hogy melyik az igaz, akkor a többi vagy feladja, vagy olyan lesz, mint a laposföldhívők.
2021. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
69%

Lassan 18 éve csináltam ilyent. "szakemberekkel" azóta csak villamynál merek aludni, olyan éjszakám volt utána.

Nem hittem a túlvilágban" az újjászületésben.. stb.. de amikor ez történt és arra gondoltam hogy ez csak az idegek "játéka" még erősebb dolgok történtek. Soha nem fogom elfelejteni. Még utána is volt pár "kalandom" azt a hideget...azt az érzést emberi életünkben nem érezzük. Rossz arra ébredni hogy van valami (valaki?) Az ágyad mellett..és csak azt a hideget érzed, mintha az űrben lennél..(leírhatatlan) nem fázol, csak érzed

Igaz egyszer nagyon kétségbe esett voltam, sírva aludtaludtam el és mintha valaki a kezét a hátamra tette volna és egy nagyon boldog meleg nyugtató érzés volt, olyan amit szintén nem érzünk ebben a világban..

Sokára szűntek meg ezek a jelenségek - mióta villanynál alszom- nem akarok ezekről tudomást szerezni. Az hogy "beavatottak" csinálták a szellemidézést, nem tudom számított-e...

Az egyik műtétnél nagyon elaltattak és ébreszteni kellett. Akkor egy olyan helyen voltam, ahol nagyon sokan voltak... (valami kis ködös folt, vagy gömb formában) kértem őket (gondolati) hogy engedjenek, mert ha nem tudok kimenni, nem jutok vissza. Nekem nem volt fény, meg ilyenek.. - Nem tudom, mi van mi nincs. Én sok mindent próbálok leírni az agysejtek játékára, de azt az éjszakát -azzal az érzésekkel nem felejtem el.

Ne csinálj ilyeneket. Veszélyes!

2021. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem az egész szellemesdi mese habbal.
2021. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Grimfox ***** válasza:
97%
Bala'zs, és akkor a hab az ektoplazma a mese tortáján?
2021. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
62%

A hideg úgy tudom azért van olyankor, mert a szellem energiát von el a környezetéből. Lehet, hogy ez megmutatozi a hőérséklet változásban is.

Én már láttam párszor szellemet(valós személyét). Meg más félét is, de én a hideget sosem tapasztaltam. Bár lehet az is, hogy csak nem figyeltem erre is.

2021. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!