Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek tényleg létezik a...

Szerintetek tényleg létezik a gonosz?

Figyelt kérdés
Régen olyan 5 éve mindig néztem egy műsort amit ezzel kezdtek. A gonosz bizony létezik... Szerintük valóban megtörtént eseteket meséltek el, én nem tudom igaz e. Hogy vannak házak Amerikában amit senki nem vesz meg mert uralja a gonosz. Hogy miket éltek át ott a tulajdonosok. Szellem éjszaka le húzza a takarót róluk, vagy károkat okoz, de egy férfit folytogatott is stb stb. Szerintük ez mind igaz. Talán ez volt a címe hogy szellem járás de nem biztos. Szerintetek hazudtak vagy igaz lehetett mindez? Sok rész volt belőle.

2021. máj. 5. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Ezt nagyon nehéz megválaszolni, hiszen minden nézet kérdése. Mármint, ha teljesen, emberektől függetlenül nézzük a dolgok menetét, akkor minden vége, valami új kezdete, így a rombolás sem feltétlenül rossz. Vegyük a jó dolgokat. Ott is mindig van egy nyertes és egy vesztes fél, ilyen téren szerintem nincs olyan, hogy csak jó, vagy csak rossz.
2021. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Emberként nézve igen, létezik, és fontos betervezett része a teremtésnek.

Bár a Teremtő alap beállitottsága ilyen értelemben pozítív, és szeretetteljes, valamint hárommal felettünk lévő szellemi szinten teljesen meg is szűnik a negativitás, annak a szellemi szintnek, -vagy fejlődési dimenziónak ahol mi élünk mégis fontos része a negativitás.

A mi teremtésünkben a szenvedés fontos katalizátorként van jelen, ami biztosítja hogy tanulmányozzuk az élet természetét, kutassuk az értelmét, és keressük a kiutat belőle.

Egy szeretetteljes, biztonságos, gondoskodó világból nem akar senki továbblépni, nem lenne (nem volt) motíváció a fejlődésre.

2021. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Emberekben igen létezik ez mind igaz amit mondtok. De akkor ide jöhetnek gonosz szellemek démonok is. Maga a sztori igaz?
2021. máj. 5. 21:56
 4/15 A kérdező kommentje:
És ők miért gonoszak mikor nem is ebben a világban élnek mint mi?
2021. máj. 5. 21:57
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval nem mondtok hülyeséget, csak épp semmi köze a kérdéshez.
2021. máj. 5. 22:08
 6/15 Grimfox ***** válasza:
52%
Ebben a világban "élnek", csak nem olyan formában, ahogy te. Nem mászkálnak világok között.
2021. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6. Értem de miért vannak itt? Hogy kerültek ide? Nem akarnak elmenni? Jó nekik itt? Ez egy fizikai világ, nekik viszont nincs testük sem. Vagy az a feladatuk hogy emberekkel ki toljanak?
2021. máj. 5. 22:20
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és miért gonoszak.
2021. máj. 5. 22:21
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lefognak pontozni, de SZERINTEM nem létezik olyan, hogy csakis gonosz. A világ nem fekete, fehér. Mindenkiben van valami rossz és mindenkiben van valami jó.

Ezzel lehet egyetérteni meg nem is, de állítólag Lucifer is egyszer angyal volt. Szóval ha egyszer angyal, volt nem hiszem, hogy lehet 100%-ban gonosz.

2021. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Grimfox ***** válasza:
85%

Ez egy fizikai világ is, ahogy az ember fizikai lény is. Az embernek is van nem fizikai része. Az a részünk is ehhez a világhoz tartozik.

Ez jelenségtől függ, miért van itt. Van ami eleve ilyennek "született", van ami halottakból maradt vissza, van ami eredetileg nem ilyen volt, csak eltorzult. Hova mennének el? Te kedvedre el tudod hagyni a világot, amihez tartozol? Mert ők sem. Akár jó nekik itt, akár nem, ugyanúgy ehhez a világhoz vannak kötve, mint minden más, ami létezik. Az, hogy a testük nem fizikai, még nem jelenti, hogy másik világhoz tartoznak. Csak más formában léteznek. És nem feladatuk, hogy emberekkel toljanak ki. Aminek az a természete, hogy ártalmas az emberre, az ártani fog neki. Az oroszlán gonosz, amiért megeszi az antilopot? Kevés olyan dolog van, ami azért árt más lényeknek, mert ez neki szórakoztató. Az ember általában azért fél különösen az ilyenektől, mert magára ismer bennük.

2021. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!