Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek létezhetnek sellők?

Szerintetek létezhetnek sellők?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtató, hogy egymástól több 1000 km-re lévő kultúrák része a félig ember, félig halszerű, mitikus lény. Lehet(ett) alapja (valaha)?

2021. okt. 1. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Kerberosz, Griffmadár, Pegazus, Kentaur, Kerberosz stb... Több tucat ilyen mitológiai lény létezik. Nem kizárt hogy valamikor régen volt ilyen lények, de ennek azért elég pici az esélye.
2021. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, a sellők legendájának az alapja a lamantinok, manátuszok / manátik, dugongok, vagy tengeri tehenek.


[link]


Viszont léteznek modern sellők:

[link]


Nemrégiben magyar versenyző is részt vett külföldi versenyen.

[link]

2021. okt. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Igen.Én tegnap találkoztam a Margit híd alatt egyel.
2021. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapja van. Delfinek, bálnák, vizitehenek. (vagy mi a nevük)

A sellők vagy szirének, hasonlóak a nimfákhoz csak az egyik az erdők mitikus lényei, míg a másik a vizé.

Azonban érdekes, hogy a tengeri kultúrák mindegyikében megtalálható. Legyen az Ázsia, Kína, Japán vagy Európa, Görögország, vagy a skandináv mitológia. Nem zárom ki, hogy egyes indián törzsek történeteiben is szerepelnek.

Az biztos, hogy ha léteznének emlősök lennének S azoknak a csontjaik megmaradtak volna.... Vagyis mélytengeri kutatás során fellelhető lenne egy egy csontváz.

2021. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


4-es, igen az indiánoknál is vannak ilyen legendák.

2021. okt. 1. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Az biztos, hogy a Nilusban nincsenek, mert a Szfinxek mindnyájukat megették.
2021. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Mar csak az a keress hogy a sellofiunak hol van a kukija?
2021. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!