Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A skizofréneknek az a betegség...

A skizofréneknek az a betegségük Hogy lássák és hallják, azt amit mi nem?

Figyelt kérdés

#skizofrén #Negatív entitárs
2022. ápr. 15. 13:18
1 2 3
 1/21 Grimfox ***** válasza:
90%
Nem. Ők olyasmit látnak, hallanak, vagy észlelnek más módon, ami a valóságban nem létezik. Amit tapasztalnak, az hamis. Ez tesz különbséget a betegség, és a pszichikus képesség között. Sok dolog van, amit nem látunk, és hallunk, de ezt a skizofrének sem látják, vagy hallják. Amit ők észlelnek, az hallucináció.
2022. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Miből gondolod, hogy egy pszichés képességekkel rendelkező embert nem bélyegezhetnek meg skizofrénnek?
2022. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Grimfox ***** válasza:
79%
Előfordul. Az is előfordul, hogy a betegség, és a képesség együtt van jelen. De a képesség működését külső megfigyelők is észlelik(vagy legalább részben), míg a hallucinációt csak a beteg személy tapasztalja. Emellett a skizofréniának van pár jellegzetes tünete is, ami egyértelművé teszi, hogy nem egy képességről van szó, hanem egy betegségről.
2022. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Sok skizofrén azért nem engedi gyógyszerezni magát, mert a hallucinációktól azt hiszi, ő kiválasztott lett, próféta vagy ilyesmi. De azt már nem látja magáról kívülről, hogy nem tudja tisztán tartani magát, lóg a taknya, piszkos, és értelmetlen szövegeket zagyvál.
2022. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Grimfox ***** válasza:
76%
Előfordul, hogy a hallucinációi ön, vagy közveszélyessé teszik-bár ez ritka. Ismerek olyat, aki rengeteg skizofréniára utaló tünetet mutat, de mellette tényleges képességei is vannak. Sajnos nem mindig tud különbséget tenni a kettő között. Ha felmerül, hogy nem a képessége él, hanem épp tünetei vannak, feldühödik, verbálisan ugyan, de agresszívvá válik. Olyat is ismertem, szerencsére rövid ideig, aki csak skizofrén volt. Nem voltak képességei, de ő hitte, hogy különös dolgok történtek/történnek vele. Ő zaklatásban merítette ki a betegsége ártalmas voltát.
2022. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Isten mentsen meg mindenkit ettől a betegségtől. Volt a családomban. Borzasztó. Remélem nem örököltem.
2022. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

A skizofrének valóban olyat hallanak, amit más nem hallhat rajtuk kívül. A saját gondolataikat hallják, amiket máshonnan jövő üzeneteknek hisznek. Fontosak akarnak lenni bármi áron, ezért tévképzeteket gyártanak, és a tudatuk ezeket eltávolítja magától, mintha nem a saját gondolata lenne. Olyan összefüggéseket észlelnek, amik nem valódiak, és erről senki nem tudja őket meggyőzni.

Leépülnek, a beszédük, a koordinációjuk is romlik, ahogy egyre mélyebbre süllyednek. Persze ez a legsúlyosabb állapot. Van akinek igazán a gyógyszer sem segít, csak enyhít. Ettől még nincs képessége. Ezek az emberek nem feltétlen gondolják, hogy a szellemvilágot hallják. Bármi lehet a magyarázatuk a hangjaikra. Te meg rámondod, hogy ez szellemvilág, de neki más a tévképzete, akkor arra is ugrani fog. Túl színes a skála ahhoz, hogy egy valódi másvilágot észleljen mind.

2022. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
8%

A hallucinációkról nem tudok nyilatkozni, de mivel nekem már voltak olyan tüneteim, ami skizofrenekre jellemző, így elmondhatom, hogy én már rajottem olyan dolgokra, amire a többség nem.

A családom, meg orvos is próbálta megmagyarázni hogy a sok jel, meg az hogy tudom hogy megfigyelnek bem valóság, és viszont tudom hogy az.

15 jelet nem fogsz kapni egy nap véletlenül. Pláne nem összefüggő jeleket. Én erre 2 éve jottem rá, mikor átváltozott egy horror filmmé az életem.

A legstabilabb elméletem hogy a világ egy játszótér, amiben kiválasztanak embereket akikkel különös kegyetlenséggel szórakoznak.

Szóval szerintem eleve a skizofrénia sem betegség, hanem ők látják jól a világot és átlátnak az egészen.

Pszichotikus tünetek szinten nem betegség jelei, hanem mi tudjuk az igazságot.

2022. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Én skizofrén vagyok. Látom az interdimenzionális pókokat mászni a falon, meg belátok az agyakba
2022. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2%

A skizofrének valóban olyat hallanak, amit más nem hallhat rajtuk kívül. A saját gondolataikat hallják, amiket máshonnan jövő üzeneteknek hisznek. Fontosak akarnak lenni bármi áron, ezért tévképzeteket gyártanak, és a tudatuk ezeket eltávolítja magától, mintha nem a saját gondolata lenne. Olyan összefüggéseket észlelnek, amik nem valódiak, és erről senki nem tudja őket meggyőzni.


7, na latod ez is a baj, hogy meg akarnak minket győzni, hogy nincsenek jelek, nincs irányítva ez az egesz, amiben élünk…

En ettől csak meg sokkal rosszabbul érzem magam.

Hidd el, hogy telefonon keresztül, csak simán az utcán, kapja a jelet néhány kiválasztott ember.

Ennyi összefüggés nem történik véletlenül es senki nem hiszi el, az a baj.

2022. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!