Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrének, bipolárisok,...

Skizofrének, bipolárisok, borderline-ok, milyen a kapcsolatotok a testvéretekkel?

Figyelt kérdés

Szóval én ezek közül az egyik vagyok és 2019 őszétől 2021 tavaszáig egy pár hónap kihagyással kórházban voltam. Ez idő alatt a testvérem, akivel korábban nagyon jóban voltunk és nagyon sokat segített, egyszer sem érdeklődött irántam, nem hívott karácsonykor, szülinapomon (2 karácsonyt és 2 születésnapot kórházban töltöttem). Amikor erről beszélni akartam vele, nagyon felhúztam magam és egyszerre voltam szomorú, dühös, csalódott, értetlen, stb. Azt mondta, hogy persze, beszélhetünk erről, de nem beszéltünk.


Veletek is történt-e ilyen ill. hogy tudjátok ezt kezelni?



#testvér #pszichiátrai betegség
2022. ápr. 11. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom csúnyán nekiugrottál, és számon kérted ahelyett hogy beszéltél volna vele. Pedig egyértelmű miiért nem tette: ő maga sem tudja kezelni a helyzetet, nem tudta mit mondhatna, egyáltalán mit SZABAD mondania. Amúgy nem mindegy melyik vagy.
2022. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, amikor mondtam, hogy beszéljünk, akkor az első 1-2 percben csúnyán nekiugrottam, aztán elkezdtem zokogni és bocsánatot kértem, azt hajtogatva, hogy biztos sokszor megbántottam őket (egyébként nem bántottam meg őket). Azt mondta, hogy semmi baj, semmi ilyesmi nem történt, majd megbeszéljük. Aztán nem beszéltük meg.


Ööö, Karácsonykor vagy szülinapon nem tud mit mondani? :)

2022. ápr. 11. 16:56
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Persze hogy nem, hisz a betegséged is szóba került volna. és ez a családnak is nagyon nehéz. azt meg hogy nem bántottad meg őket, ne borítékold, főleg ha borderlineos vagy. sokszor csak utólag érti meg az ember mekkora fájdalmat okozott.
2022. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként te érdemben tudsz a kérdésemre válaszolni (szóval komolyabb pszichés/pszichiátriai betegséged van és van testvéred)?
2022. ápr. 11. 17:15
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Nekem egyik testvérem sem tudja hogy bipoláris vagyok, pláne azt nem hogy gyógyszert szedek.
2022. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És voltál kórházban egy évig? Többek között zárt osztályon, nyílton meg pszichiátriai rehabon?
2022. ápr. 11. 17:30
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Igen, én is pszichiátriai beteg vagyok, és van két testvérem. És most abban szakaszban vakok, amikor kezd leesni mennyi szenvedést okoztam a családomnak, pedig nem akartam. Hogy is mondjam.. mintha nem láttam volna miféle érzéseket váltok ki belőlük, mennyit bántottam őket. de most már igen, és nehezen viselem.
2022. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
És nem, én nem voltam zárt osztályon, annak ellenére hogy öngyilkos késztetéseim voltak. Mondták hogy jobb lenne ha befeküdnék, de nem kényszerítettek.
2022. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hüm, kicsit eltúloztam a dolgokat. :) Zárton, nyílton és pszichiátriai rehabon kívül máshol nem nagyon lehettem volna. :)


7

Értem. Köszönöm. És tudtok beszélgetni ezekről a dolgokról?

2022. ápr. 11. 17:49
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Most már igen, de nem könnyű . Se nekem, se a tesóimnak.
2022. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!