Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréneket, akik meglátjá...

A skizofréneket, akik meglátják az összefüggéseket és úgy érzik irányítás alatt állunk, miért könyvelik el mindenképp mentális betegnek?

Figyelt kérdés
Olvastam egy olyan elméletet(en is ezt vallom) hogy pont hogy a skizofrenek látják át a világot, ehhez képest őrültnek nyilvánítják ki őket. Saját magamból indultam ki, velem masfel eve olyan dolgok történnek, amik nem lehetnek véletlenek, ezután elkeztem érezni a megfigyelést es egy nap látok minimum 10 összefüggést es így kapom a jeleket. Nyilván a pszichiáter erre azt mondja hogy paranoia, pedig en nem belelatom a jeleket, hanem meglátom. Ha az orvos nem hisz nekem, aki ki fog?

2022. jan. 13. 10:34
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
61%
Klasszikus skizofrénia tüneteid vannak! Valóságnak éled meg az agyad által produkált jelenségeket.
2022. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
50%
Pont ezért, amit itt leírtál.
2022. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
70%
Milyen összefüggéseket látsz?
2022. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
En elhiszem hogy vannak tuneteim, csak sajnos nem egyik napról a másikra lettem ilyen, hanem olyan lett az életem, mintha a sims-be kerültem volna. Egyszerre nem történik 15 véletlen, ezt nekem senki ne mondja. Azóta van hogy egy nap több jelet is kapok, összefüggően is. Pl. felugrik egy alkalmazásban egy váratlan video, amiben valami rossz van, aztán fel perc múlva egy másik alkalmazásban valami hasonló. Vagy meghal egy ismert ember, amivel kapcsolatban rossz érzésem lesz es amikor megnézem a születési dátumát, kiderül hogy egy napon születtünk... es ebből rengeteg
2022. jan. 13. 11:08
 5/50 anonim ***** válasza:
70%
4: kezelés alatt állsz? Szeded rendesen a gyógyszereidet?
2022. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Nem vagyok skizofrén. Depressziom van, szorongok es szemelyisegzavaros vagyok. A virus miatt meg jobban tönkrement az életem, pont azt a munkát veszítettem el, ami az álmom volt, akkor kezdődtek a jelek es az iranyitottsag. Csak frontint szedek
2022. jan. 13. 11:14
 7/50 Phoney ***** válasza:
80%

A skizofrének mitológiai összefüggéseket látnak meg, amik egzakt értelemben egyáltalán nem igazak; és általában szimbolikusan sem a külvilágra, hanem a saját lelkivilágukra érvényesek. (Ehhez persze nem kell skizonak lenni, egyszerűbb formában ugyanezt csinálják az emberek, amikor olyan "nagy" dolgokról okoskodnak, amikről amúgy halvány fogalmuk sincsen.)

A skizofrént azért nyilvánítják betegnek, mert a kifejlett skizofrénia ígyis-úgyis betegség.


A paranoiát pedig nem az teszi, hogy mennyire (nem) logikus, amit állítasz, hanem az, hogy olyan "összefüggéseket" "látsz", amiket amúgy sehonnan sem derítettél ki, egyszerűen csak "tudod", mert a paranoiás az mindig TUDJA a frankót.

2022. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
0%
Te nem vagy innen kitiltva?
2022. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
12%
6: és a személyiségzavarod konkrétan mit jelent? Hány "éned" van?
2022. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

7, de ha filmbeilloen rossz dolgok történnek egymás után 15x es ténylegesen érzem a megfigyelést plusz naponta van 10-15 összefüggő jel, plusz a családban többen is az öröklött sorsról, a balsorsról beszelnek nekem, azért az mar nem lehet véletlen.

8 miért lennék kitiltva es honnan tudod hogy ki vagyok?

9 az a disszociativ személyiségzavar, nekem nincs több enem

2022. jan. 13. 12:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!