Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrének ezzel születnek,...

A skizofrének ezzel születnek, vagy ez akár kialakulhat később is?

Figyelt kérdés
Úgy születnek, hogy hajlamosak erre, vagy ez kialakulhat később is, például egy trauma hatására?

2022. jan. 25. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Hat szerintem kesobb alakul ki amikor mar kepesek maguk dontest hozni. Nem hallottam meg hogy baba kent vagy gyerekkent diagnosztizaltak volna valakinel de lehet az en tudastaram rovid.

Lehetseges hogy trauma okozza vagy agyibetegsek de az fix hogy nagyon erdekes illetve kelletlen "betegseg".

2022. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Kialakulhat veleszületett hajlam nélkül, de ez inkább általában hosszantartó droghasználat következtében szokott megtörténni. Ha valaki hajlamos rá genetikailag, akkor nagyobb az esélye, hogy egy traumatikus életesemény kiváltja a betegséget. Ha nincs genetikai kitettség, kicsi az esély, hogy egy traumatikus életesemény ki fogja váltani.
2022. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es olyanról meg én sem hallottam, hogy már gyerekként az lett volna, mondjuk lehet, hogy van ilyen eset is. Úgy értettem, hogy például van hajlama rá, de az csak később alakul ki.
2022. jan. 25. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom örökölhető és kinek mikor. Valakinek kiskorában már jelentkeznek a tünetek valakinél csak késöbb. De pl időskorban is jeletkeznek hasonló jelek demenciában szenvedőknél.
2022. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
2-essel értek egyet.
2022. jan. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!