Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A balkezes ösvényt követő...

A balkezes ösvényt követő vallásokból, ezoterikus irányzatokból át lehet térni a jobbkezes ösvényt követőkbe? Hogyan?

Figyelt kérdés

Át tudok térni a balkezes irányzatokból a jobbkezesekbe?


Eddig egy sajátos hitem volt, amelyben voltak elemek a (LaVey) sátánizmusból, a balkezes ösvény tantrizmusából, a hedonista filozófiákból és vallásokból, valamint a fekete mágikus irányzatokból.


A jobb oldali ösvényt a klasszikusabb vallások, filozófiák és spirituális tanítások követi: judaizmus, iszlám, kereszténység, buddhizmus, hinduizmus, taoizmus, zoroasztrianizmus, illetve bizonyos pogány vallások és az előbbiek szinkretizmusai ezoterikus, misztikus, spirituális irányzatai.


Eléggé komolyan csináltam az eddigi gyakorlataim: szexmágiák, beleértve a spirituális maszturbációt, illetve a szexuális nedveket használtam fel a rítusaimhoz, átkozódtam gyűlöletből, alkoholt használtam a rítusaimhoz, magam tartottam isteni lénynek stb.


Én át tudnék térni a jobbkezes irányzatokhoz? Ha igen, hogyan?



2022. máj. 9. 20:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10.

Ez NEM igaz. Az ortodoxia az egyik legmisztikusabb ága a kereszténységnek, a katolicizmus pedig a második. Pio atya jövendölései?

2022. máj. 10. 15:57
 12/14 anonim ***** válasza:
#11 Minden tisztelem az ortodox és katolikus szerzetesi miszticizmusé. De ha akár ortodox, akár katolikus szerzetesek előtt említenéd Paracelsust vagy Cornelius Agrippát, szerinted hogy fogadnák?
2022. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12.

Mind a kettő írásai részben az ókeresztény miszticizmusból is eredeztethető, például a zsidó kabbalisztika, vagy a püthagoreánusok tanításai mellett.


Egyébként felhozhatnám a Rózsakereszteseket is, akiknek az alapító atyjuk egy olyan szerzetes volt, aki szimpatizált a lutheri, evangélikus elvekkel, talán annak is mondható, viszont a szerzetesi életét nem adta fel.

2022. máj. 10. 16:51
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Ezzel tisztában vagyok, ahogy a Rózsakereszteseket is ismerem. De azt tapasztalom, hogy a katolikusok eretnekkeknek tekintik őket. Amennyiben nincs igazam, kellemes csalódás lenne.


De ha ilyen tájékozott vagy, akkor minden eszköz a kezedben van ahhoz, hogy meglépd azt ami miatt feltetted a kérdésed.

2022. máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!