Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Titeket nem ráz ki a hideg a...

Titeket nem ráz ki a hideg a sok önjelölt, beképzelt, álszent ezo-guru-mestertől?

Figyelt kérdés

Én magam ugyan nem vagyok szkeptikus és foglalkozok a spiritualitással, de Facebookon egy csomó mesternek, táltosnak, csodagyógyítónak magukat hirdetű emberke van, akik azért mert elolvastak pár bölcselkedő Coelho-könyvet, máris mindent tudnak a világról, és mindenhez "építően" hozzászólnak... és természetesen ezeregy másoktól lopott idézetet osztanak meg naponta, ill. sokszor nem is a saját személyazonosságukat használják, és az adatlapjuk a legjobb:

- munkahely: a világ / a Föld nevű bolygó / az Univerzum (Jesszusom -.-')

- tanulmány: maga az élet / wicca boszorkánytanfolyam / spirituális atlantiszi fényjáró tanfolyam / ... :DD (bizonyára csak általánost / szakmunkást (se) végeztek, hogy ki se merik írni az elvégzett iskolákat :D)



2014. szept. 28. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Hát egy ezo gurunak, minek kell iskolai végzettség? Mit számít neked, hogy közgazdász, fizikus vagy takarítónő az ilető? Semmilyen materialista tanulmányt nem fed le az immateriűlis spiritualitás, azt érzeni kell, átélni, megtapasztalni, semmi köze az iskolához.
2014. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Na igen... Két dolog... Az, aki hirdeti magát, és a "kezelésekért" pénzt kér, meg hasonló, az csak egy csaló... Ahhoz, hogy vslaki képes legyen mindarra, amit ők állítanak magukról, olyan tiszta, felvilegosult lélek kell, amely mellett maximum becsületkassza, de leginkább még az se fér meg... Ismerek egy valódi boszorkányt, ő ezt sosem hírdette magáról, olyan tiszta lelke van, mailyennel még sosem találkoztam másnál, párszor segített már, de se előtte, se utólag nem kért, és nem is fogadott el semmit... Se pénzt, se ajándékot...
2014. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Munkám révén számos jóssal, ufókutatóval, más hasonló szerzettel voltam kapcsolatban. Van akivel barátságot is kötöttem. Egyik sem hisz abban, amivel foglalkozik.
2014. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A 2-es hozzászólóhoz hasonlóan én is ismerek valakit, aki szintén nem hirdeti magáról, hogy képes jósolni. Sokszor jósolt már nekem (ami úgy is lett!) és soha nem kért érte pénzt...
2014. szept. 28. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is letöröltem magam facebookról :P

első: nagyon jó válasz! xd

másodiknak is jó a válasza.

egy jó kérdés, jó válaszokat csinál

2014. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor, ha dühöngő is.
2014. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
46%

Mit kell ezzel foglalkozni? Ha jól esik had csinálja. Valamilyen szinten irigy vagy rájuk, különben nem érdekelnének ennyire:D És mi az irigység? az egó egyik megnyilvánulása.

Nos... nem feltétlen baj, hogy nem végeztek egyetemet... mert sok esetben a diploma semmit sem ér.

2014. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

akiket ma nagyrészt guruknak neveznek keleten, azok kaptak beavatást, van nevük, és nagyon sok mindent tanultak már az emberekről életről.

Akiket te említesz csak olyan emberek akik unatkoznak, vagy hirdetik hogy ők elindultak a jóga útján, de közben nagy az egojuk.

2015. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én megértem őket. Ha vannak emberek, akiktől ezért súlyos pénzeket el lehet kérni, akkor lesznek, akik ezt kihasználják. Ha valamire van kereslet, előbb-utóbb megjelenik a piacon a kínálati oldal is, márpedig az effajta bullshit évezredek óta nagyon jól profitál, miért is ne foglalkoznának ezzel?
2015. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!