Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A zenének tényleg van spirituá...

A zenének tényleg van spirituális ereje?

Figyelt kérdés

Onnan jutott eszembe, hogy van egy koreai (még mielőtt félreértés lenne, a zenei stílusa élesen elhatárolódik és elkülönül a K-poptól) zenész (Yiruma), aki magára egy beszélgetésen vallásosként, keresztényként, valamint a hasonló szemléletű vallásokra nyitott emberként hivatkozott, nem mellesleg egy lelkész fia. Azt mondta, hogy számára a zene a spiritualitás egyik nagyon mély szeglete, amely a lélekhez nagyon közel tud vinni. Egyébként new age műfajban is ír műveket. A zenéiben mindig rengeteg hitet, szeretetet, valamint lelket beletesz, és reméli, hogy ez másoknak is átjön, és megkapják ezt a csodás ajándékot.


Tényleg a zenének spirituális ereje van?



2022. jún. 2. 19:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
79%
Nem maga a zene a spirituális erejű, hanem a te érzéseid váltják ki ezt, mert szereted a zenét, én úgy gondolom, hogy a zene is összefügg ezzel, de te magad felelsz azért, hogy mit érzel egy zenével kapcsolatosan.
2022. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Azzal amit idéztél tőle (Yiruma), hogy a lélekhez közel tud vinni nagyon is igaz.

Talán az ami a legközelebb vihet hozzá.

2022. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Grimfox ***** válasza:
100%

A zene eredeti célja is a spiritualitás volt, csak jóval később vált szórakozássá, és amikor már szórakozás volt, akkor is spirituális töltetű maradt nagyon sokáig. A szórakoztató, és spirituális zene elválása nem annyira régi, maximum néhány ezer éves jelenség.

De csak gondolj bele annyiba, hogy a sámánok sok esetben ütemes dobolásra kerültek módosult tudatállapotba, vagy éppen énekléssel.

2022. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annyira nem tudom hogy mit jelent az hogy valami spirituális erejű, de azt el tudom mondani hogy szerintem az elektronikus(egy bizonyos fajtája) és a komolyzene az utolsó dolog ami pl egy depressziós embert életben tud tartani. Szerintem az ilyen zene abszolút tudatmódosító szer, jobban mint bármi más az életben. Legalábbis számomra
2022. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Plusz még annyi hogy a komolyzene az, amit a legtisztább dolognak tartok az életben, az egyetlen dolog amiben semmi “emberi mocsok” sincs
2022. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A zenének olyan ereje van, hogy már a halak is reagálnak rá (és onnan kezdve az összes fejlettebb élőlény).
2022. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Én inkább pszichikai hatásúnak mondanám. Hat az érzelmekre, az idegrendszerre, ezáltal megnyugtat vagy felpörget, megindít, motivál, elszánttá tesz vagy épp elringat.


Mint ilyen, fel lehet használni spirituális célokra is. De ebből a szempontból a zene csak egy eszköz, mint bármelyik meditációs technika, fényhatás, tudatmódosítószer vagy szöveg. Önmagában nincs spirituális töltete, azt az embernek magának kell hozzátennie.


ÉS attól még, hogy az alkotó odagondolta a spiritualitást, attól még a befogadó nem feltétlen éli meg spirituális eszközként. Ott vannak pl a gospel nóták. Ha csakúgy hallgatod őket, akkor tök jó kis fekete melódiák. De a dalok valójában Isten dícséretére születtek, a megfelelő közegben mélységesen spirituális tartalmúak.


Röviden: Az, ha azzá teszed, de magától nem.

2022. jún. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Van az az elmélet, hogy "minden rezgés", és ez még kevésbé ezó megközelítésben is elfogadható egy határig. A zene meg nagyon is rezgés.


Tehát nem kizárható, hogy a fizikai síkon, és azon túl is lehetnek a zenének mindenféle hatásai a hallgatóra. Ha a lelkünk is rezgés, akkor a zene rezgése elvileg modulálhatja, befolyásolhatja is azt.


Viszont a harmónia fogalma erősen kultúrafüggő. Mást hall szépnek és harmonikusnak egy európai, mint egy kínai ember.


Van egy elmélet a 440hz vs. 432hz témában is, ami szerint a kissé mélyebb hangolás "gyógyító" vagy "spirituális" lenne, de ezügyben egyetlen valódi kutatásról olvastam. Ott szubjektív, kvalitatív jelzőket kellett az alanyoknak a hallott hangokhoz rendelni, és kb. az jött ki, hogy a 432-es skálahangokra nyolcvan-valahámy százalék használt potitívabb, kellemesebb jelzőket. Erre sokan rákattantak, de a kutatás másik eredményét már valahogy nem veszik számításba, miszerint ez a hatás csak közvetlen, akusztikus megszólalás esetén működött. Ahogy elektronikus forrásból jött a hang, a vélemények máris véletlenszerű eloszlást mutattak.

2022. jún. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
48%

A mai agyhalott baromzenék nem.

A régi klasszikus zenék (Mozart, Beethoven, Liszt, Kodály, stb.), na azok “lélekemelők”.

2022. jún. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a jól megválasztott hangszernek. Templomokban nem véletlenül használnak orgonát. Csöpögős műveket nem véletlenül írnak zongorára és még sorolhatnám napestig.
2022. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!