Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A démon és az ördög szó az...

A démon és az ördög szó az ugyanarra az entitásra vonatkozik? Vagy ha nem, akkor melyik mire vonatkozik?

Figyelt kérdés

2022. aug. 17. 13:35
 1/7 Grimfox ***** válasza:
85%
A jelenlegi keresztény retorikában ugyanazt jelenti. Eredetileg eltérő dolgokat jelölt, mert az ördög kereszténység előtti magyar szó, a démon pedig a kereszténységet megelőző görög szó, és mindkettőt csak a fordításkor azonosították azzal, ami az eredeti bibliai szövegben szerepelt.
2022. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kereztény értelmezésben igen, de a folklórt nézve nem igazán.

Az ördök alakjában sok természeti szellem és istenség keveredet (pl. különféle szatír szerű lények, Pán, Cernunnos, Veles, de még Thor is), aztán az egyház démonizálása során ez az alak démonná, vagy a Sátán szinonímájává vált.

2022. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2022. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grimfox ***** válasza:
80%
Az ördög már korábban is jelen volt, nem csak a keverés után. Így hívták, vagy hasonlóképp a rokon népek azokat a szellemeket, amik természetüknél fogva gonoszak. Ha jól rémlik, az ördög megnevezés a magyarsággal már a Kárpátokon kívül elvegyülő türk népektől ered, és a jelentése csak annyit változott, hogy keresztény környezetbe emelték. A démon eredetileg nem feltétlen gonosz szellem volt a görög hagyományban. Nem is feltétlen önálló szellem. Csak ezt a szót használták a héber, és arámi gonosz szellem leírására a görög, és latin fordításokban.
2022. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer azt olvastam, hogy a Sátán sem az Ördög, hanem egy Ördög.


De a démonok és az ördögök nem ugyanazok.


Azért lepődtem meg én is, mert a népmesékben meg filmekben Lucifert/a Pokol urát hívják az Ördögnek is.

2022. aug. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Nem, a démon gyurcsányferenc, az ördög orbanviktor. De ebből is làtszik hogy egy oldalon állnak. Minden csak színjáték.
2022. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"hanem egy Ördög"

Akkor miért nagy Ö? :)

2022. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!