Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi az az ezoterikus keresztény...

Mi az az ezoterikus kereszténység, illetve keresztény misztika? Mi a lényege ezen tanoknak? Milyenek ezek az irányzatok, tanítások?

Figyelt kérdés

Olvastam, illetve hallottam többször a keresztény misztikáról, illetve az ezoterikus kereszténységről, ami funkcióját tekintve hasonlít a zsidó kabbalára, a muszlim szúfizmusra, valamint a keleti vallásokban fellelhető misztikus irányzatokra. Ha jól tudom ezen tanítások követői magát a tanítást egy szinten a Jézustól, illetve bibliai személyektől eredezteti, és úgy hiszik, hogy ez az egyik legközvetlenebb mód az Istenhez való közelkerüléshez, illetve akár egyenesen tapasztaláshoz stb. Azt is olvastam, hogy a keresztény misztika bár valamilyen szinten benne van a két klasszikus protestáns egyház hagyományaiban (bár itt kevésbé), a római és görög katolikus egyházak hagyományaiban (itt már jobban), az ortodox kereszténységbe viszont szinte teljesen beépült. Azonban az ezoterikus kereszténység még ennél is magasabbra merészkedik: elismeri a hagyományos, bárki számára elérhető istenkapcsolatot, imádságot, szemlélődéseket, meditatív gyakorlatokat, azonban úgy hiszik, hogy ettől magasabb szintre is van lehetőség.


Amiket leírtam, azokat csak olvastam, így nem tudom, hogy akkor most mi, mennyire és hogyan igaz ebből.


Kifejtenétek, hogy mégis mit takar az ezoterikus kereszténység, illetve a keresztény misztika? Milyen könyvek foglalkoznak ezzel, mely könyvek tartalmazzák ezt (nyilván a hagyományokon kívül)? Milyenek ezek a tanok? Hogy kell elképzelni? Kik gyakorolják, mely keresztény irányzatoknál épül ez teljesen be a gyakorlatba, hitbe?



2022. szept. 1. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy nem tudok neked erre konkrét választ adni, de nagyon köszi, hogy ezt ide leírtad. Lehet, hogy az én vallási nézetemre van egy konkrét kifejezés? Sose hitte volna.

Mindig úgy tekintettem a hitemre, mint kereszténység, de spirituális is vagyok és a kettőt ötvöztem magamban.

Nagyon érdel, ha itt valaki tud erről pontosabbat, elég izgalmasnak tűnik.

2022. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt nyugodtan kiírhattad volna vallás témába is szerintem, hátha valaki tud róla valami infót.
2022. szept. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora melysegben erdekel a tema?

Az ezoterikus keresztenyseg lehet pl a keresztenyseg keverese a new age-dzsel.

Aztan van un. kereszteny misztika, amit en katolikus forrasokbol ismerek, nos az szerintem eleg gyenge szinvonalu, megis van, akiknek ez a csucs...

Az teljesen igaz, hogy az ortodox keresztenysegbe beleepult a misztika. Ezert ha melyebben erdekel, ebbe az iranyva ajanlom, hogy indulj el. Kezdetkent: Hierotheos Vlachos: Bevezetes a keleti kereszteny lelkisegbe.

2022. szept. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe a youtube on Gunagriha előadásait!
2022. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kis hazánkban hivatalosan a "Magyar Teozófia Társulat" képviseli a keresztény misztika irányzatát.


A Youtube-on van egy oldaluk, ott rengeteg videót találsz tőlük mindenféle témában.


Hasonló oldal még az "Evangéliumi spiritizmus", ahol mediális csatornázások hangfelvételei találhatóak.


Ezen közösség tagja Karsay István is, aki időnként szintén megoszt itt hasonló témájú anyagokat.


Nemzetközi szinten Rudolf Steiner, vagy Blavatsky tanításai alapműveknek számítanak a témában.

2022. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Ezek a keresztény vallás mélyebb értelmének keresését jelentik. Nem csak elfogadod, amit a pap mond, és hiszel benne, hanem mélyebb hitet keresel, értelmezed, és igyekszel átélni a tanítás lényeges elemeit. Az ezotéria mindig egy belső, zárt tanítást jelent. A felszínes, mindenkinek szóló tanítás mögött rejlő mélyebb igazságokat. A misztika pedig a vallás misztériumainak tanulmányozása. A kereszténységnek több nagy misztériuma is van. A szentháromság, ahol a három valójában egy. Az ezen való elmélkedés, és a korábbi misztikusok gondolatainak tanulmányozása például keresztény misztika. Ugyanígy Jézus megfeszítésének története, Júdás, Pál, és más apostolok szerepének mély megismerése mind ezoterikus, és misztikus tan. Rengeteg ezoterikus, és misztikus elem van a kereszténységben(és az őskereszténységben tízszer ennyi volt).
2022. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

A kereszténység elutasítja a spirituális, ezotérikus, okkult és a paranormális dolgokat.

Misztikája pedig csak abból áll h ellopkodta a pogán vallások minden misztikáját és azt az ellentétére fordította. Tehát minden pogány istent, szellemet stb. gonosznak állít be.

Mondok egy példát:

Eisthebus a jövő istennője. A keresztények gonosz előre látó szörnyetegként írja le.


Érdekelhet a apiritualizmus és mind amit itt leírtál. De a kereszténység pont h mindent elutasít, tagad vagy rossznak állít be.


- Nemzetközi szinten Rudolf Steiner, vagy Blavatsky tanításai alapműveknek számítanak a témában.- hát pont h ők magyarázzák h ezek a dolgok nem kereszténység aspektusai.

Tarr Dániel is foglalkozik ilyesmikkel és még ő is azt állítja amiket ide írtam.

még Váradi Tibor is, csoda h eszembe jutott a neve a szellemtudományról.


Természetesen lehetsz keresztény s érdekelhet a spiritualizmus stb. de tudd h pont tagadják ezeket.

Mára a kolping az iskolákban magyarázták a szellemtudományt, de nem értik meg. Még a tíz isteni szeráf rendszerét sem ismerik jól. Tehár próbálkozások vannak, de megint az van h pogány vallás, spiritualizmus, okkult stb. dolgokat akarnak átvenni a kereszténység.

2022. szept. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok újra.


Rudolf Steinerre talán rosszul emlékeztem, de utánanéztem és Blavatsky tanításait biztosan használja a Magyar Teozófiai Társulat. :)

2022. szept. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
a Magyar Teozófia, igen. de nem keresztény alapú.
2022. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#7.

Ugye tudod, hogy sok szempontból badarság, amit írtál?

2022. szept. 13. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!