Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek van isten?

Szerintetek van isten?

Figyelt kérdés
Ti miben hisztek?
2011. jan. 26. 15:23
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

huu hát ezt a kérdést már én is feltettem nagyon megoszlanak a vélemények

én egy ideig mikor szinte csak rossz történt eldöntöttem h nincs mert nem engedne ennyi rossz dolgot de aztán rájöttem h lehet tévedek

én nem tudom biztosan miben hiszek de inkább az igen felé hajlok :D

szerinted kérdező?:D

2011. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
68%

Először tisztázzuk: Mit értesz az "Isten" szó alatt?


Felhő szélén ücsörgő szakállas öregember képében valószínűleg nem létezik.


De ha úgy érted, hogy egy felsőbbrendű erő, ami létrehozta és irányítja a világot, akkor már esélyes, hogy létezik ilyen dolog. Aztán attól függően, hogy ezt a dolgot emberi vonásokkal ruházzák fel, vagy nem, és hogy hisznek a visszacsatolásban vagy nem, ettől függően sokan máshogy nevezik: sors, fizikai törvények, véletlen, Isten, végzet, stb.


A lényeg az, hogy amit az ember nem tud ésszel felfogni, azt egy emberfeletti erőnek tulajdonítja, akit sokan úgy hívnak, hogy Isten. Ezen definíció alapján létezik. Hogy ez a valami egy emberi tulajdonságokkal rendelkező valami-e, azt senki nem tudhatja. Hogy létezik-e visszacsatolás valamilyen formában (pl. ima ereje) azt senki nem tudhatja biztosan. De ha csak a "placebo hatásra" gondolunk, akkor valószínűleg létezik ilyen visszacsatolás.

2011. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
0%

Szia!

Igen van, a nevét pedig naggyal írjuk!

2011. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim válasza:
Szia!Szerintem is van Isten!:-)
2011. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
54%

Nincs.

A tudományban hiszek.

2011. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

"Igen van, a nevét pedig naggyal írjuk"


Ez csak akkor igaz, ha pl. a keresztény vallásból ismert "egy igaz" Istenről beszélünk. Ha az volt a kérdés, hogy létezik-e bármiféle isteni lény (pl. mint a rómaiak és a görögök istenei, stb.), akkor helyes a kisbetű.

2011. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

Szerintem van, de nem egy személy, hanem sokkal inkább valamilyen erő, tudat.


Én egyébként abban hiszek, hogy ennek a "nevezzük istennek" részei vagyunk mi is, és minden, aminek lelke van. Tudom, érdekes, de azt kérdezted, miben hiszünk. Én ebben. :D

2011. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:
Úgy,mit egy felsőbbrendű erő,hiszek benne,De nem Istennek mondanám,hanem a vonzás törvényének.Ebben lehet valami szerintem.
2011. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

"Úgy,mit egy felsőbbrendű erő,hiszek benne,De nem Istennek mondanám,hanem a vonzás törvényének.Ebben lehet valami szerintem."


vááá ez már a legalja... a Bibliát, amiből valamit tanulni is lehetne, nem ismeri, de az áltudományos hablatyot gond nélkül beveszi.

2011. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
0%

én nem hiszek, se a kisbetűsbe se a nagyba, se semmilyen erőben.

Valahogy a csak a tudományos megmagyarázott és alátámasztott tényeknek hiszek.

2011. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!