Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hiszel sellőkben? Milyen...

Hiszel sellőkben? Milyen sellős történeket ismersz? (nem kishableányra és h2o-ra gondolok. ^^ ) én hallottam egyet. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

vagyis inkább több olyat,hogy tengerparton,mintha sellőt láttak volna. jó nyugi,nem veszem be... de azért.. :SS nem tudom...én hiszek bennük. :$

kérlek viccet,bunkóságokat ne írjatok mert így névtelenül könnyű. köszönöm.


14/L


2011. ápr. 8. 15:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
és hogyan fejlődött ki egy "hal-ember"?:D
2011. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
kb. úgy, mint ahogy kialakult a jelenlegi ember. miért ne alakulhatott volna ki víz alatt élő intelligens élet, intelligens civilizáció? amúgy én nem tudom léteznek e, bár igazából nem is érdekel, nem hinném hogy ha léteznének is, sok kapcsolatunk lenne velük :D
2011. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

15:15

mert már tudnánk a létezésükről, ha ilyen gyakran feljárnak napozni:)

2011. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nem hiszek bennük. De van egy egész jó film erről, Nagy csobbanás a címe, amolyan vicces - romantikus kategória.
2011. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Azokban az időkben amikor a sellőket látták az emberek, sok minden mást is láttak. Főleg ugye a tengerészek, akik egyrészt szerették a bort meg a rumot, másrészt nem voltak túl műveltek, és ha valami furcsát láttak, azt kicsit továbbköltötték. A Néprajzi Múzeumban volt is egy ilyen kiállítás, amin az ilyen furcsaságokat is bemutatták. Ha tényleg léteznének sellők, akkor az utóbbi 200 évben is látták volna őket. Persze most is fedeznek fel új lényeket a tengerben, de ezek nem a víz felső régióiban úszkálnak, na meg nem ember nagyságúak.
2011. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Kodolányi János, aki sok történelmi óriás regényt írt, amit akár eposznak is nevezhetnénk, egyik ilyen könyvében a "Vízözön" címűben Gilgames történetét dolgozza fel. És eszerint akkor, kezdetben, a Gilgames előtti időkben pikkelyesek, azaz pikkelyes bőrűek voltak a lények. Tőlük született egy mostanihoz hasonló fiú, és másik családban egy lány, akiknek különleges tulajdonságuk volt a csupasz bőr, azaz nem voltak pikkelyek a bőrükön. Azt sugallja mindez, hogy azelőtt pikkelyesek voltak. Nem írom le, hogy emberek, na de azt tudjuk, hogy itt voltak a hüllők (reptiles) az egész Földet "belakták", számtalan fajuk volt, stb. Aztán egyszercsak huss! Eltüntek. Máig is kérdezik a tudósok egymástól, hogy hová és mikor és miért. De valahogy a népmesék sárkányai mintha hasonlítanának rájuk. ... És tényleg. Honnan vették a régi emberek a "sárkány" elnevezésű repülő hüllő ötletét?
2011. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%

"Ha tényleg léteznének sellők, akkor az utóbbi 200 évben is látták volna őket."

nem bizots mert lehet elbújtak előlünk mert nem akartak öngyilkosok lenni

én hiszek bennük de sajnos nem tudok történetet bocsi :S

2011. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Igazából felőlem mindenki abban hisz, amiben csak akar. Szimplán leírtam, hogy én miért nem hiszek bennük, és ezt a magam részéről megrendíthetetlen érvnek tartom.

Ja, konkrét történetet én sem tudok, de az egyik előadáson, ahol szóba jöttek ezek a hiedelemlények elmondta a tanár, hogy a sellők valójában nagyon rondák voltak, a szép nő képzete csak később alakult ki köréjük. Az első beszámolókban mind förtelmesen ocsmány volt. És ezt most teljesen komolyan mondom/írom. De ez általánosságban is igaz a hiedelemlényekre, hogy korábban gonosznak/rútnak írták le őket, de a XIX. században elkezdték őket átformálni az írók (szépirodalmi művekben) az alakjukat, plusz új tulajdonságokat költöttek hozzá. Ilyenek pl. a tündérek is. De róluk inkább nem is írok, nem akarok nagyon illúzióromboló lenni. Akit érdekel, utána járhat Pócs Éva könyveiben az ilyen témáknak (néprajzos, a tündérekkel is foglalkozott, meg még sok minden mással, sellőkre nem emlékszem.)


A lényeg: ha a tudomány téved, és léteznek sellők a tengerek mélyén, akik előlünk bujdosnak, akkor jobban is jártunk vele, hogy ott maradtak. Ja, ráadásul gonoszak is. Szóval tényleg jobb nekik lent.

2011. ápr. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!