Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hisztek a szellemek létezésébe...

Hisztek a szellemek létezésében, illetve a paranormális jelenségekben?

Figyelt kérdés

Én igenis hiszek és történt már velem olyasmi is, amit nem igazán tudok megmagyarázni. Ha veletek is történt már valami paranormális, meséljétek el!

(Aki nem hisz benne, vagy nem érdekli, vagy ne írjon választ, vagy csak szimplán kíméljen meg a hülyeségével.Köszi...)


2011. júl. 31. 16:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


Igencsak zavaró a "helyesírásod", de azért hozzáfűznék pár dolgot ahhoz, amit mondtál. Összességében tele van csúsztatásokkal, emellett sok dologhoz igen szűklátókörűen állsz hozzá.


"A másik kedvenc válasz amit olvastam,a tudósok és az orvosok bízonyították hogy nincsenek,vagy nem tudták bízonyitani a létezésüket."

Korábban már írtam, hogy valamit akkor szoktak igaznak elfogadni, ha azt tudják bizonyítani, társadalmunk, gondolkodásunk így működik, ezt muszáj lesz elfogadnod.


A rák ellenszerével kapcsolatban: Abban igazad van, hogy a gyógyszergyártók sokat keresnek a mindenféle tünetet enyhítő szerekkel. Azt viszont elfelejted, hogy mennyit keresnének egy rákot gyógyító készítménnyel. Verseny van, folyamatosan fejlesztenek és egy ilyen találmánnyal óriási piaci részesedést szereznének ergo igenis cél a feltalálása. Rákos daganatok ugyanúgy ki fognak alakulni, hiszen sok dolog kiválthatja, tehát a gyógyszert hosszú ideig sikeresen lehet árulni.


"Gondolj arra hogy ha az univerzum végtelen,ha az lehetséges,akkor bármi lehetséges!"

Elméletileg végtelen. Sokan viszont úgy gondolják, hogy közel sem az, mindkét elméletet alátámasztja több dolog is. Szóval erre nem érdemes alapozni érvet.

2011. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

23:40


én például elég parasztosan állok hozzá a univerzumhoz: nincs vége mert akkor utána mi van? tudom hogy konzervatívnak hangzik de nekem ennyi elég mert a végtelen fogalmát nem lehet felfogni. egyszerűen nem mert nekünk véges az időnk, nem áll belőle korlátlan a rendelkezésünkre. szóval ha azt mondjuk hogy végtelen akkor végtelen számú bolygó van benne és ezeknek bármilyen kicsi százalékán alakul ki élet (és ez nem lehet nulla mert legalább egy van ha azt gondoljuk hogy létezünk) az is végtelen lesz hiszen a végtelen bármely százaléka szintén végtelen szóval csínján azzal a földön kívüli élettel :) egyébként a szellemekről azt is gügyögik némelyek hogy egy másik dimenzióban léteznek ami nem lenne értelmetlen ha valami eltűnne, eltávozna a testünkből mert a térnek 7 kiterjedése van (dimenzió) de mivel mi a harmadikban létezünk, és csak a sajátunkat és a sajátunknál alacsonyabb számú kiterjedéseket érzékeljük ez oké lenne de mint mondtam nem "megy" el semmi a testünkből, vagy ha igen (mert a 4-5-6 és 7 számú dimenziók résztvevőit nem érzékeljük) akkor az nem olyan mint az emberi test szóval a "szellemek" nem hasonlíthatnak ránk és nem lehetnek emlékeik. lélek pedig nincs mert a viselkedésünket és az emlékeinket bizonyos a testünkben lévő vagy nem lévő vegyületek egymáshoz való aránya, megléte vagy meg nem léte határozza meg

2011. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

20:14


23:40-es vagyok ismét.

"én például elég parasztosan állok hozzá a univerzumhoz: nincs vége mert akkor utána mi van?"

Erre a válaszra számítottam igazából, legtöbb ember valóban így vélekedik és egyértelműnek is tűnik. Azonban vannak más elképzelések is köszönhetően a modern fizikának. A térnek lehetnek határai és valószínűleg ezeket a határvonalakat az idő, mint tényező húzza meg. Ez abból következik, hogy a tér és idő szorosan összefügg. Képzeld el mondjuk, hogy a határt azért nem lehet átlépni, mert rajta kívül nem folyik az idő, ergo ha át is haladnál rajta az irányod és sebességed miatt, soha nem fogsz túljutni, mivel nem telik az idő.

Mint említettem ez is egy elképzelés és ennél sokkal durvább elméletek is vannak, az interneten könnyen megtalálhatod, ha érdekel a téma.


"a térnek 7 kiterjedése van (dimenzió)"

Érdekelne, hogy ezt az adatot honnan szerezted, vagy mire alapoztad. A dimenziók számát nem ismerjük egyelőre pontosan, csak találgatások vannak jelenleg. A különböző húrelméletek például 26, 11 és 10 dimenziót jósolnak meg, ezek még természetesen nem bizonyítottak, ezért is érdekel honnan jött a 7 számodra.

2011. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!