Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki miért hisz, illetve miért...

KMartin4 kérdése:

Ki miért hisz, illetve miért nem hisz a szellemekben, démonokban, stb?

Figyelt kérdés

Én személy szerint hiszek ezekben, mert - bár még eggyel sem találkoztam, kerültem kapcsolatba - ha elkezdünk gondolkodni, akkor rájövünk, hogy igenis létezhetnek. Mondjuk, a sátánban azért nem hiszek. :)


Ne ítéljetek el és ne szóljatok le ezért, mert meg tudom magyarázni, hogy miként létezhetnek!

És megjegyzem: Mint láthatjuk, tudok szépen, helyesen írni. B)


És légyszíves, rendes és normális válaszokat írjatok!


2011. aug. 14. 19:35
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

.Aczél.nak:


Hát, ami azt illeti, nem feltétlen helyesek a termodinamikai törvények sem. Az embernek vannak saját törvényei a világegyetemről, de mint azt egy jól ismert mondás igazolja:


...: "Tévedni, emberi dolog." :...


És amúgy köszi, hogy nem bunkóskodtál. :) Természetesen mindenben lehet igaz és/vagy hamis dolog.


Mert az sem igaz például, hogy a fénysebességnél nem lehet gyorsabban menni. Ezt a kvazárokból kilövellő, marha forró gázok is igazolják.

( Mert kijönnek a fekete-lyukból azok a gázok. Márpedig a fekete-lyuk a fényt sem engedi ki magából. A gázok pedig simán elhagyják. )


És én nem mondtam, hogy a szellemek energiatömbök. Csak azt, hogy bennük sok energia van.

2011. aug. 24. 11:35
 22/25 anonim ***** válasza:

továbbra is a termodinamikával érvelnék, ha energia természetük lenne, azzal munkát lehetne végezni..


a TD alappontjai pedig igazak, nem azért mert én hiszek bennük (vagy mert vizsgatételem :/ ) hanem mert ezekkel az alaptételekkel le tudod írni az ismert világunkat. mindent, kivéve természetesen a szellemeket.

arra, hogy tévedni emberi dolog, még egyszer leírom, ezek a tételek adott körülmények között gyakorlatilag teljes mértékben igaznak bizonyulnak! az adott körülmények: az általunk bejárt világ, ami meglehetősen kicsi. de itt így működnek a dolgok.

2011. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Egészségedre!
2011. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Aczél, termodinamika? Sorstárs :D Én is rettentően imádom :D Viszont tényleg nagy előnye, hogy kábé megdönthetetlen. Nem úgy van az, kedves kérdező, hogy "nem feltétlen igazak a törvények". Ez nem ilyen egyszerű, aki tanult, az tudja, aki meg nem tanult, az nem tudja (: Ajánlom tanulj, mérj, figyelj. Ha szerinted meg a gonosz tudósok csak át akarnak minket verni, akkor ellenőrizd le te magad az egészet. Ha 1800 körül (meg még előbb) el tudták kezdeni, akkor neked is menni fog. És előre megmondom, ha jól csinálod, ugyanarra az eredményre jutsz, mint a többiek. Nem véletlenül van egy ennyire lebetonozott tudományos alapja a világnézetünknek.


A fekete lyukakból pedig nem gázok jönnek ki, hanem részecskék, a részecske-antirészecske kapcsolatnak köszönhetően. Hawking bácsi ezt nagyon jól leírta.

2011. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ja, és azt hozzátenném, hogy elvileg már "fotóztak" rubídiumatomot.


[link]

2011. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!