Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Most komolyan léteznek vámpíro...

Most komolyan léteznek vámpírok vérfarkasok ilyenek?

Figyelt kérdés
csak azért mert áén nem hiszek ilyenekben. de most utána nézegettem egy kicsit a neten és tök fura hogy egész régi, ősi dolgok is vannak róluk. pedig szerintem csak kitaláció, hisz mi ölné meg az embert?? héát ezaz. semmi. ezért kitaláéltak egy olyan "valamit" ami megöli. ez az én mesém:D szerintetek?? komoly válaszokat légyszíí:))
2012. márc. 29. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Áh, régen nincsenek, kiirtották őket a reptoidok. :)

Egyébként érdekes amit mondasz, és szerintem kb ugyanaz, mint most a reptoidokkal. Csak a vérfarkas már nem annyira trendi, kellett valami modernebb, valami intelligensebb, hogy még félelmetesebb legyen, mert így a saját fegyverünkkel győznek le minket.

Amúgy van olyan elmélet, ami szerint direkt keltenek félelmet az emberiség kollektív tudatában, mert az enegriavámpírok ebből nyernek energiát. :D

Ezért volt a hidegháború atomos ijesztgetése, meg mostanában a terrorizmussal való rémisztgetés, stb.

2012. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Sok legenda kering róluk , sok történet , sok monda.Még a biblia is tesz utalást a vámpírok létezésére.

Valójában , nincsen tudományos magyarázat a létezésükre.Nincsenek kézzel fogható tény ezeknek a lényeknek a létezésére.

2012. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekünk az egyetemen magyaráztak egy elméletet, amit hihetőnek tartok.

Többszáz éve lehetetlen volt felderíteni bűnügyeket, és egyszerüen a farkasemberre, meg a vámpírra kenték az akkori gyilkosságokat.

A félelemtől meg elég gyorsan terjedtek a rémhírek.

Gondoljunk csak bele, egy-két ilyen történet, és otthon este áram nélkül a házban elég félelmetes lehetett.

2012. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Olyan elmebeteg emberek léteznek akik vámpírnak hiszik maguknak.
2012. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van!:) szerintem léteznek.:D
2012. márc. 29. 20:19
 6/18 A kérdező kommentje:
*szerintem NEM léteznek xD bocs
2012. márc. 29. 20:19
 7/18 anonim ***** válasza:

A Biblia nem tesz konkrét utalást vámpírok létezésére, csak ugye mindenbe bele lehet utólag magyarázni bármit amit akarunk. Amúgy a nagy "vámpírutalás" csak a Teremtés könyvében található, Káin esetében, viszont a másik híres nagy biblikus utalás, Lilitről, valójában nincs benne a Bibliában, csak néhány apokrif iratban.


Amúgy szerintem a vérfarkasok mítoszának a létrejöttéhez az járulhatott hozza, hogy az embert mindig is vonzotta az "állati alak felvétele". Feltűnő, hogy olyan régiókban, ahol farkasok nem élnek, ott is találunk különféle antropomorf lényeket, pl. Dél-Amerikában a jaguárember, Mezopotámiában skorpióember, Közép-Afrikában vérhiéna.


Ami a vámpírizmust illeti: az emberiséget már az ősidőktől egyfajta "mágikus kötelék" fűzi a vérhez. A régiek úgy tartották, hogy a vérben van az ember lelke és ha azt megisszák, akkor az illető ereje és bölcsessége "átszáll" a "fogyasztóba". Említésre méltóak egyes erősen vámpírisztikus elemeket mutató betegségek is: az egyik a Renfield-szindróma, amikor a beteget valamiféle megmagyarázhatatlan vonzalom köti a vérhez és szükségét érzi a rendszeres vérivásnak (aztán az ilyen emberek rendszerint az elmegyógyintézetben vagy a siralomházban kötnek ki végül, lásd Richard Chase esete), a másik pedig a porphyria néven ismert (ritka) anyagcsere - betegség, melynek során - súlyosabb esetekben - a betegnek elsorvad az ínye, így "vámpírfogai" keletkeznek, erősen fényérzékeny lesz, nem bírja a bőre a napfényt és bíborvörös színűt vizel. Véleményem szerint ezeknek a betegségeknek a létezése is nagy mértékben hozzájárulhatott a vámpírmítoszok megszületéséhez.


Amúgy szerintem nem volt szükség arra, hogy kitaláljanak valamit az emberek, ami megöli őket, a történelmi korai időszakában nem egy ember esett az oroszlánok, párducok, farkasok áldozatául. Aztán később persze megfordult a helyzet és mi kezdtük irtani őket.

2012. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem léteznek, csak a csukakaprák meg a kisszükék meg a reppelő gyíkok!
2012. márc. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja és viszket a tököm!
2012. márc. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Igen vannak. De most hogy lelepleztèl minket, ki kell, hogy nyírjalak...

Ilyen hülye kèrdèst...

2012. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!