Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mitől van ez? Nagyon félek :S

Mitől van ez? Nagyon félek :S

Figyelt kérdés

Én 14 éves vagyok és állandóan olyan érzésem van mintha valaki velem lenne. Mamám aztmondta nekem, hogy 30éve itt laknak és sose látott semmit, szóval beképzelem. Anyukám szobájába(szomszédszoba) halt meg a tesitanárom nagyapja még anno. Kiskoromba mindig ott aludtam, mert egyedül nem mertem kb.10 éves koromig és állandóan a szoba sarkát figyeltem lefekvés előtt erre emlékszek. A végén kiderült,hogy ott halt meg abban a sarokban egy kanapén a pasas. Ekkor átjöttem a saját szobámba. De olyan érzésem van esténként hogy valaki a ajtómnál áll. Néha "foltokat-alakzatot" is látok. Nemcsak bebeszélem magamnak....horror filmet nem nagyon nézek. Mivel sokat egyedül vagyok itthon, félek. Ha kimegyek a folyosóra olyan mintha valaki lenne a házba. Amikor mosogatok reflexszerűen hátra kell néznem mert mintha mögöttem állna valaki. Volt hogy egyedül voltam itthon és zajokat hallotam...:S

Tegnap elment az áram egyedül voltam itthon és tökre kibuktam mert így sebezhetőnek éreztem magam.És folyton a szoba sarkát világítottam, megérzésből. :S

Milehet ez?


2012. ápr. 1. 13:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Értem :)

Most elszeretnénk költözni ^^ de az még mikor lessz nemtudom..négy év mulva megyek kollégiumba

2012. ápr. 1. 15:57
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem kell félned a badacsonyi görényembert már elütötte a kamion http://www.youtube.com/watch?v=bWNs7cTUR34
2012. ápr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

A régebbi házakban, vagy ahol idősek vannak, az ember hajlamos azt képzelni még tudat alatt is, hogy meghalt valaki, szellemjárta, stb. A tudat alatti pedig félelmet, képzeteket kalibrál, ami olyan cselekvéssorozatot vált ki az emberből, mint belőled. Ez színtiszta pszichológia. Miután azt mondták neked, hogy meg is halt valaki, igazoltnak láttad a félelmed, és még inkább megerősödött.

Már a tény, hogy az ember hall gonosz lényekről, entitásokról, amitől félhet – olyan gondolatokat és pánikot kalibrál, amit te magad is észlelsz. Ez a magyarázat.

2012. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia! Egy másik hasonló kérdésnél irtam ezt, nagyon hasonlit a te történetedre.

"Paranoia. Használsz valamilyen pszichedelikus drogot? Fű utóhatása is lehet, de nálam pár napon belül elmúlik. Ha tépsz néha akkor azért van mert még 1-2-3 napig motoszkálhat a fejedben és picit megtudja kavarni a tudatalattid :) Ha nem élsz ilyen szerekkel akkor viszont a nagyon nagy stressz is okozhatja, viszont súlyosabb probléma előjele is lehet. Ha már tényleg olyan elviselhetetlen az érzés (és csak spontán jön mindenféle tudatmódositó nélkül) akkor én azt tanácsolom hogy menj el pszichológushoz mert azért igy mégsem kellene élned, ha viszont füvezel akkor hanyagold egy darabig a dolgot. Egyébként ha még úgy érzed hogy nem kezdesz teljesen becsavarodni akkor azt javaslom változtass egy kicsit életmódot. Kelj később/korábban feküdj le késöbb/korábban étkezz változatosabban vagy mást mint eddig, egy kis lakótér átvariálás is segithet (bútorok áthelyezése, úly képek a falon, új színek a szobádban, szép világitótestek stb stb).

Ha az éjszaka közepén ébredsz arra hogy valaki igencsak figyel és ettől eléggé megijedsz akkor azt alvásparalizisnek hivják. Kisérheti halu vagy tévképzetek is és ugy hallottam elég rémisztő tud lenni. Ilyen dolognál már tényleg csak a pszichológust tudom ajánlani ő segit neked tudja mit hogyan változtass milyen irányba tereld a gondolataid.

Meglehet hogy vallásos vagy és nem is akarlak megbántani a hitedben de szerintem nem egyből szellemekre kellene gondolni... Pár száz éve még "ésszerű" magyarázatnak számitott volna az ilyen esetre hogy "szellemed van", de manapság már tudjuk hogy az ilyen dolgokért az ember kókuszában lejátszodó tévképzetek a felelősek :)

Alternativaként tudnám még tanácsolni az alkoholt is. Nyugtató hatással van az ember idegrendszerére tompitja az érzékelésed és az érzéseid tehát amig "bevagy rúgva" addig halványabbak lesznek ezek az érzések (persze nem azt mondom hogy alkesz légy hanem néha néha belefér amikor semmi másban nem gátol az ivás), és másnap harmadnap is eltompithatja ezt a rossz érzést.

Persze ez életkor függő, nem tudom hány éves vagy nem irtad :) Remélem mihamarabb megoldódik a gondod mert tudom jól az ilyen elég szar és idegesitő tud lenni."

Tehát mivel 14 vagy nálad nem ajánlom hogy alkoholt igyál (és remélem füvezni sem füvezel még), de a lényeg benne van amit irtam :)

Ezek mind tévképzetek nem kell semmilyen szellemtől rettegned mert nincs ott senki csak az elméd képzeli azt. Beszélj szüleiddel, és próbáld pozitiv gondolatokkal megtölteni a fejedet :) Ha úgy fogod fel hogy az elméd viccel meg és megprobálod élvezni vagy legalább viccesként felfogni az érzést akkor hamar el fog múlni. :) Vagy másik lehetőség hogy komolyan veszed, átadod magad az érzésnek aztán pedig ellene fordulsz. Konkrét példa: mész a folyosón vagy mosogatsz és olyan mintha valaki mögötted állna. Elfogadod a parát, becsukod a szemed és lassan megfordulsz. Persze ilyenkor már jönni fognak az olyan gondolatok hogy "úristen mi van ha most kinyitom a szemem és valaki pont az arcomba bámul???" és akkor kinyitod a szemed. Nem lesz ott senki, és az agyad megnyugodhat ettől. Persze ilyen gyakorlatok nagyon nehezek főleg este ha mondjuk az "ajtódnál áll valaki" és odamész hozzá mert a félelemtől sok ember ezt nem tudja megvalositani. De gondolj arra sok emberrel van ez igy tehát arra gondolj hogy csak az agyad játszik veled :)

Egyébként a félelem teljesen termlszetes és hasznos érzés mert segit elkerülni a bajt. De nem szabad hogy ok nélkül hasson rád. Erre jó módszer amit az imént irtam. Sok sikert remélem segitettem :))

2012. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem iszok, nem füvezek, nem drogozok és ideges sem vagyok.
2012. ápr. 1. 20:43
 16/22 anonim ***** válasza:
Akkor viszont tényleg javaslom az életmód/életkörnyezet változtatást mert ez valóban paranoia. Próbáld ezt a félelem ellen fordulásos módszert amit javasoltam, mert igy szándékosan fel tudod erősiteni és mikor szembesülsz azzal hogy valójában nem történt semmi rossz még akkor sem amikor "tálcán kínáltad" magad a "szellemnek" akkor a megismerés hatására a paranoia lecsillapodhat vagy el is tűnhet. Viszont ha tovább súlyosbodik ajánlom szólj szüleidnek hogy szeretnél beszélni egy pszichológussal. Vagy akár a suliban is megkeresheted a védőnőt hátha tud segiteni. Ha valóban ez van és nem túlzod el és ha ez fokozódik akkor lehet valami súlyosabb mentális betegséget vetit előre. Ne ess pánikba nem skizofrénezlek vagy disszociativozlak le de nem árt odafigyelni az ilyenekre... De tizenéves vagy ez a para sok mindenből összeadódhat tehát lehet semmi komoly :) A lényeg az hogy nem szellem meg nem sátán meg nem ufó :D
2012. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Valószínűleg finomabb érzékeléssel rendelkezel és azért érzékeled ezeket (ezt a jelenlétet).
2012. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Jézus Krisztus az aki megtud szabadítani a félelemtől és akinek hatalma van minden gonosz szellem fölött. kérd Öt és megsegít
2012. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
és megszabadít
2012. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja kérd jézust hátha bejön:D
2012. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!